TworzymyGłos Regionu

reklama

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP we Wschowie oddali hołd policjantowi zastrzelonemu na służbie

Niedziela, 09 maja 2021 o 13:57, autor: 0
Strażacy z Komendy Powiatowej PSP we Wschowie oddali hołd policjantowi zastrzelonemu na służbie

W dniu 7 maja 2021 roku o godz. 12:00 strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie oddali hołd uruchamiając w samochodach pożarniczych sygnalizację świetlno-dźwiękową w geście solidarności oraz czcząc pamięć zastrzelonemu na służbie policjantowi – asp. Michałowi Kędzierskiemu.

W dniu 7 maja 2021 roku o godz. 1200 strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie oddali hołd uruchamiając w samochodach pożarniczych sygnalizację świetlno-dźwiękową w geście solidarności oraz czcząc pamięć zastrzelonemu na służbie policjantowi – asp. Michałowi Kędzierskiemu.

„…Michał zginął na służbie z rąk przestępcy, który wycelował broń
w umundurowanego Policjanta i bez wahania pociągnął za spust.

Dzisiaj około godziny 8.00 rano policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zostali skierowani na interwencję w okolicę stacji benzynowej, gdzie według zgłoszenia, przebrany za policjanta mężczyzna prawdopodobnie jest pijany lub pod wpływem innych środków odurzających i może poruszać się samochodem marki Renault. Mundurowi pojechali we wskazane miejsce, jednak mężczyzna przemieścił się samochodem i policjanci zatrzymali go na ulicy Chełmońskiego.

Podczas interwencji mężczyzna wyciągnął broń i oddał strzały w kierunku policjanta. Jego kolega z patrolu użył broni wobec napastnika, który został postrzelony w udo, obezwładniony i zatrzymany. Jak się okazało, był to 40-latek, znany miejscowej Policji i wcześniej notowany do przestępstw narkotykowych. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Niestety, postrzelonego policjanta pomimo prowadzonej reanimacji, najpierw przez kolegę z patrolu, potem kolejnych policjantów, którzy pojawili się na miejscu,
a następnie medyków nie udało się uratować. Zginął na służbie w wieku 43 lat….”

Źródło: https://policja.pl/pol/aktualnosci/202868,Czesc-Jego-pamieci.html

Tekst/foto: KP PSP we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl