TworzymyGłos Regionu

reklama

Strażacy ochotnicy z gminy Wschowa ze świadczeniami ratowniczymi (ZDJĘCIA)

Piątek, 05 sierpnia 2022 o 14:12, autor: 1
Strażacy ochotnicy z gminy Wschowa ze świadczeniami ratowniczymi (ZDJĘCIA)

Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak wraz z zastępcą Komendanta Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie bryg. Tomaszem Maciejewskim wręczyli decyzje o przyznaniu świadczeń ratowniczych dla byłych strażaków ochotników z terenu gminy Wschowa. Świadczenie przeznaczone jest dla druhów, którzy przez 25 lat brali udział w działaniach ratowniczych.

Świadczenie ratownicze wynosi 200 zł miesięcznie i prowadzone zostało od dnia 1 stycznia 2022 roku na mocy ustawy z dnia 17 grudnia 2021 r. o ochotniczych strażach pożarnych (Dz. U. 2021, poz. 2490). Świadczenie wypłacane będzie jako dodatek do emerytury przez Zakład Emerytalno-Rentowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Więcej informacji o świadczeniu TUTAJ.

-Miałem okazje osobiście przekazać decyzje zainteresowanym i porozmawiać o akcjach sprzed lat - podsumowował burmistrz Konrad Antkowiak. - Ponownie dziękuje Panom za trud pracy, uważam, że taki dodatek jest bardzo dobrym pomysłem, bo wiem że w pełni na niego zasłużyliście czuwając przez lata nad bezpieczeństwem mieszkańców naszej Gminy. Gratuluję i dziękuję!

Źródło/foto: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Strażak.
05.08.2022 20:47

Połowa z nich nic nie robiła.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl