TworzymyGłos Regionu

Straż Miejska będzie kontrolować

Wtorek, 29 listopada 2011 o 11:42, autor: 10 1433
Straż Miejska będzie kontrolować

Straż Miejska we Wschowie rozpoczyna kontrole posesji terenie gminy, pod względem nielegalnego spalania odpadów w piecach i kotłowniach

Działania kontrolne prowadzone będą na podstawie imiennych upoważnień wydanych przez Burmistrza Miasta i Gminy funkcjonariuszom Straży Miejskiej w oparciu o art. 379 ustawy Prawo ochrony środowiska. Kontrolujący są uprawnieni do wstępu przez całą dobę na teren nieruchomości, na której prowadzona jest działalność gospodarcza oraz od 6:00 do 22:00 na pozostały teren. Więcej o odpowiedzialności karnej, zanieczyszczaniu środowiska oraz innych kwestiach związanych z działaniem Straży Miejskiej znajdziecie państwo w poniższym wywiadzie i załącznikach. Vademecum porządkowe Vademecum - spalanie odpadów
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (10)

avatar

avatar
~dd
29.11.2011 21:59

w USA za wejśćie na posesję strzelają.

avatar
~aga
30.11.2011 00:50

Na siłe szukają roboty. SM do likwidacji .Szkoda pieniędzy na nich. W innych mistach już to zrozumieli, tylko nie we Wschowie. Policja nie ma co robic a co dopiero straż miejska ze swoimi "uparawnieniami".

avatar
~janek
30.11.2011 00:53

kamizelki odblaskowe juz maja do kopania rowów, bedzie z tego pozytek

avatar
~Sasiad
30.11.2011 09:08

Moim Zdaniem .... Szukają Pracy .. Wiemy wszyscy ,że Wschowa bogatym Miastem i nas stać na straż miejska , Stać nas na mandaty , ładne parki nawet ronda , światła zapalone pod farą i itp... ok jest fajnie nie zaprzeczam ale kiedy znajdziemy nowe MIEJSCA PRACY :>???????????????????????????? Na to też jest jakiś artykuł czy coś że mieszkam i mogę dać mandat za to ,że nie mam czym palić a co dopiero do garka wsadzić :>???

avatar
~D.
30.11.2011 11:06

Ludzie...to już jest chore... co im do tego co ja pale sobie w piecu... No bez przesady. Zdecydowanie też zgadzam się z sąsiadem i z dd. W Polsce też powinni wprowadzić możliwość strzelania do osób które wtargęły nam na posesje... Wtedy to SM nawet by się nie odważyła wejść.

avatar
~Gabriel04
30.11.2011 11:06

widać po komentarzach kto pali odpady??/

avatar
~;)
30.11.2011 11:47

I bardzo dobrze, że będą karać. Śmieci powinno się segregować, a resztę do śmietnika, a nie do pieca! Później jak się idzie ulicą (najczęściej w nocy) to czuć w niektórych miejscach paloną gumę czy inne dziadostwo. Do palenia w piecu jest drewno, węgiel, koks i inne do tego celu przeznaczone materiały, a nie stare buty czy ubrania! A co do pracy... Jak sam o siebie nie zadbasz to nikt za Ciebie tego nie zrobi więc Sąsiad nie narzekaj tylko rusz dupe i szukaj na własną rękę ;)

avatar
~aga-ale ta co segreguje śmieci
30.11.2011 13:36

A ja zgadzam sie z Gabrielem i ;).Oburzają się tylko Ci bez braku wyobraźni,niszczyciele i wandale.Nie masz pracy?Załóż firmę recykligową!Takiej jeszcze u nas nie ma.Zatrudnij kilku tych ,którzy narzekaja podobnie jak Ty.

avatar
~dd
01.12.2011 22:53

I tak nas właśnie wkręcają,napuszczamy się na siebie, mój komentarz dd jest pierwszy,pale tylko gazem ziemnym,bo taki piec tylko mam.Nikt z was nie zasugerował,że należałoby może pomyśleć,że najpierw trzeba dać,żeby potem wymagać,że monopol gazowy jest w starej nomenklaturze,że upodlaja nas już do tego stopnia,że aby przetrwać grzejemy czym się da i można by rzec jaka szkoda,że nie mieszkam naprzykład w Atenach, Zazdroszcze Grekom!.

avatar
~sushi
02.12.2011 08:41

A ja im nie zazdroszczę, bo są na skraju bankructwa i może i mają ciepło, ale niedługo gospodarka padnie ;). Bardzo dobrze, że SM będzie to kontrolować, od tego są, zdecydowanie bardziej od tego niż od wlepiania mandatów za szybką jazdę. Śmieci się segreguje. Niech się boją Ci, co śmietnika nie mają albo jakiś za mały, do nich się pewnie pierwsi przyczepią ;). A co do wejścia na posesję to nie mają prawa wejść jeżeli ktoś ich nie wpuści. Zaś niewpuszczenie to kodeks karny. Ale nikt nie będzie się do domu lub na działkę włamywał, to jest łamanie prawa.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl