TworzymyGłos Regionu

reklama

Staże, praktyki i konferencje - KGHM podpisuje porozumienie z I ZS we Wschowie

Środa, 19 kwietnia 2023 o 15:17, aktualizacja Środa, 19 kwietnia 2023 o 15:38, autor: 2
Staże, praktyki i konferencje - KGHM podpisuje porozumienie z I ZS we Wschowie

KGHM Polska Miedź S.A. podpisał porozumienie z I Zespołem Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie, które w ramach programu „Cyfrowa Przyszłość Miedzi” przewiduje szereg działań, mających na celu wsparcie kształcenia zawodowego uczniów kierunku technik informatyk. Porozumienie podpisane zostało w środę 19 kwietnia 2023 roku przez zastępcę dyrektora Oddziału Centralnego Ośrodka Przetwarzania Informacji KGHM Polska Miedź S.A., Adama Bugajczuka oraz Dyrektora I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie, Piotra Wielanda.

Celem porozumienia jest umożliwienie młodzieży zdobywania praktycznych umiejętności, korzystania z wiedzy i doświadczenia ekspertów oraz poznanie najnowszych rozwiązań i technologii stosowanych w branży IT.

Działania objęte porozumieniem

W ramach porozumienia, KGHM Polska Miedź S.A. zobowiązał się do organizacji staży wakacyjnych, praktyk zawodowych, wykładów prowadzonych przez wykładowców Politechniki Wrocławskiej oraz Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, konferencji naukowych, sympozjów, seminariów, zajęć laboratoryjnych, warsztatów dla uczniów I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie.

Jak tłumaczy dyrektor Piotr Wieland: „Otwiera to przed naszą młodzieżą szansę na praktyczną naukę zawodu oraz poznanie nowych rozwiązań i technologii stosowanych w branży IT.”

Współpraca z korzyścią dla obu stron

Zawarta umowa z pewnością przyniesie korzyści obu stronom. Uczniowie będą mieli okazję poznać praktyczne aspekty pracy w branży IT, co pozwoli im na zdobycie cennych doświadczeń i umiejętności. Z kolei KGHM Polska Miedź S.A. zyska dostęp do młodych i ambitnych ludzi, którzy po ukończeniu szkoły mogą stać się świetnie przygotowanymi pracownikami.

Jak podkreśla dyrektor Wieland: „Zawarte porozumienie i nawiązanie współpracy zaowocuje w przyszłości świetnie przygotowanymi absolwentami naszej szkoły, gotowymi do pracy zawodowej w dynamicznie rozwijającej się branży informatycznej.”

Współpraca KGHM Polska Miedź S.A. z I Zespołem Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie to tylko jedna z wielu działań podejmowanych przez przedsiębiorstwo w celu wsparcia rozwoju edukacji technicznej w Polsce. Firma angażuje się również w organizację różnego rodzaju konkursów i projektów, które mają na celu promowanie nauk ścisłych oraz inspirowanie młodych ludzi do kształcenia się w tych dziedzinach.

Warto podkreślić, że edukacja techniczna jest w dzisiejszych czasach bardzo ważna. Coraz większa część zawodów wymaga znajomości nowych technologii oraz umiejętności programowania. W związku z tym, inwestycje w kształcenie młodych ludzi w dziedzinie IT i technologii przyszłości, są kluczowe dla rozwoju polskiej gospodarki.

Źródło: I ZS Wschowa
REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~propaganda +
21.04.2023 08:06

Wschowa i jej szkoły , a KGHM .....?. O to jest pytanie: - Obecnie atrakcyjność i nie tylko Zagłębia KGHM czyli Głogów - Lubin - Legnica spada wraz ze spadkiem zatrudnienia w ich kopalniach i całym tym ich Zagłębiem KGHM, a ponadto te trzy regiony od lat są tak NASYCONE ich specjalistycznym zawodowym i technicznym górniczym i hutniczym wykształceniem, iż ich absolwenci nie maja w tym zakresie dostatecznego zatrudnienia !!!!!!. A tu proszę tak propagandowa - naciągana lokalna Wschowska propaganda plus !. Czy przedstawiciel tej szkoły dysponuje danymi ilu wcześniejszych absolwentów jego szkoły znalazło pracę w KGHM i ilu pracuje ????. jak nie ma takich danych to po co ta " popelina propagandowa" ?????.

avatar
~Odpowiedź
21.04.2023 10:19

Lepsze to, niż zazdrość minus! Lemingu weź się do pracy, a nie będziesz miał czasu na lemingowanie.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl