TworzymyGłos Regionu

reklama

Starosta Wschowski spotkał się z Prezesem WFOŚiGW

Piątek, 12 lutego 2021 o 18:01, autor: 9
Starosta Wschowski spotkał się z Prezesem WFOŚiGW

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski spotkał się z Prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze Mariuszem Herbutem. Celem spotkania było omówienie współpracy Powiatu i służb zintegrowanych z WFOŚiGW.

W spotkaniu uczestniczyli również Komendant Powiatowy PSP we Wschowie bryg. Krzysztof Piasecki wraz z Zastępcą oraz Prezes HZZ Osowa Sień Jan Pabierowski.

W bieżącym roku WFOŚiGW w Zielonej Górze przeznaczył 560 tyś zł na dofinansowanie zakupu ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Komendy Powiatowej PSP we Wschowie. Ponadto  w obecnej kadencji samorządowej dofinansował zakup:

  1. Lekkiego samochodu operacyjnego Toyota Rav4 4×4 Hybrid do przewozu sprzętu chemicznego-ekologicznego, przeciwpowodziowego i ratowników – kwota zakupu
    156 900,01 zł
  2. Narzędzi hydraulicznych z napędem elektrycznym HALMATRO PENTHEON- kwota zakupu 132,999,90 zł.
  3. Hełmów bojowych Rosenbauer – Heros titan – 39 sztuk za kwotę 68 210,61 zł. –
  4. Łódzi ratowniczej PionerMulti z silnikiem Yamacha 80KM z przyczepą
    i wyposażeniem o wartości 149 955,45. zł.
  5. Lekkiego samochodu specjalnego Peugeot Traveller do logistycznego zabezpieczenia działań z zakresu ratownictwa chemicznego i ekologicznego – łączna wartość zakupu wyniosła 159.090,00.

Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze dofinansował przedmiotowe zadania na kwotę 339.055,25  zł. Ponadto Komendant Powiatowy PSP we Wschowie pozyskał dofinansowania na w/w zadania od firm z terenu Powiatu Wschowskiego.

Dzięki wsparciu Pana Posła Marka Asta udało się pozyskać środki pozabudżetowe w ramach funduszu wsparcia PSP w wysokości 309.000,00 zł.

Łącznie dokonano zakupów pojazdów, sprzętu i usług z wykorzystaniem środków  pozabudżetowych w ramach funduszu wsparcia PSP w wysokości 576.029,95 zł.

Tekst/foto: Starostwo Powiatowe we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (9)

avatar

avatar
~Ja
13.02.2021 19:20

Czy ktoś może wie w którym przedszkolu panuje wstawiać?

avatar
~Tomasz
14.02.2021 23:05

Pan Ast przynosi temu miastu wiele dobrego. Szkoda tylko, że burmistrz z nim nie trzyma za dobrze..

avatar
~Wrrr
15.02.2021 09:40

Prosze o jeden przykład tego " dobrego " co przyniósl poseł Ast dla Wschowy. Nie liczą sie pokazówki na wiecach.

avatar
~Urszula Chudak
15.02.2021 09:50

Panie Tomku, nasz poseł na Wiejskiej, zasiada już szesnasty rok! Zawsze był taki aktywny? Nie wiąże Pan tej aktywności ze zmianą powiatowej władzy i podległych jej jednostek? Też bardzo żałuję, że "nie ma chemii" na linii gmina - poseł. Ale wiadomo - do tanga trzeba dwojga. Ja na miejscu władz gminnych, nie odpuściłabym posłowi, jeżeli chodzi o pomoc w skutecznych zabiegach przy likwidacji wiejskich szkół. Wtedy uwierzyłabym, iż nie sprawy przynależności partyjnej a interes społeczny, gra pierwsze skrzypce. No i gdybym jeszcze na podstronie sejmowej znalazła choć jedną, samodzielną interpelację w sprawach naszego terenu, byłabym Panie Tomku skłonna przyznać Panu rację - na razie niestety nie.

avatar
~kalarepa
15.02.2021 12:26

Pani Urszulo, a może pani po prostu nie wie albo jest niedoinformowana w sprawie aktywności Asta. A może po prostu pani GURU nie dała pani przekazu dnia .

avatar
~KLSYKA%
15.02.2021 11:58

Może co do niektórych przemówią słowa pewnego KLASYKA ; ...." ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami. ...". Nic ująć nic dodać .......!, dla tego mamy takich forumowiczów ja ten ""Tadeusz"" i jemu podobni na tym forum !. Z takich nigdy chleba nie ma !.

avatar
~Urszula Chudak
15.02.2021 14:12

Bardzo interesuje mnie życie publiczne w naszym powiecie, mieście, gminie. Interesuje mnie również aktywność naszych wybrańców. Jedną z form aktywności posłów, jest ilość złożonych interpelacji. Jak myślisz kalarepo, ile interpelacji miał Pan Poseł w ubiegłych kadencjach? Zapraszam do sprawdzenia. Nie neguję jego aktywności warszawskiej - jednak ta dla nas, tutaj, pozostawiała, powtarzam pozostawiała, wiele do życzenia. Nie musimy się martwić, że któryś poseł czy senator nie poleci do mediów, jak coś załatwi, powie czy uświetni swoją obecnością. To nieodłączny element ich pracy. O to dbają i słusznie. Tak, że doinformowana jestem, proszę się nie martwić. I na żadne przekazy dnia, nie muszę się oglądać.

avatar
~DODAM, że !!!!
15.02.2021 15:11

.....nie można nazywać czyjąś aktywnością JAKO AKTYWNOŚĆ POSŁA to, iż dana osoba uczestniczy w rozdawaniu pieniędzy nalężących do SUWERENA - POLSKIEGO PODATNIKA !!!!!!!. To jest po prostu świętokractwo!!!. Proszę mi podać chociaż jeden, jedyny przykład kiedy to członek Wschowskiego pisu, w tym i jego posłowie może poseł Ast, może posłanka Rafalska dali coś z WŁASNEJ KIESZENI ( a opłacani są z kieszenie POLSKIEGO PODATNIKA ) na rzecz DOBRA MIESZKAŃCÓW WSCHOWY, GMINY bądź POOWIATU WSCHOWSKIEGO ??????. Narka !. Owszem widywano ich na różnego rodzaju lokalnych imprezach i to oni z tego korzystali !!!!!!!. A takie pseudo USTAWKI to jest tylko i li IMPROWIZACJA ICH AKTYWNOŚCI !!!!!!. Co min powiedział KLASYK.

avatar
~HISTORIA+
21.02.2021 09:00

Historia "KOŁEM SIĘ TOCZY" ; nie bez Kozery wróciło do łask naszej pamięci powiedzenie, że .....""" kto rządził przeszłością ten rządzi przyszłością...""" - jak widać , jakie to smutne patrząc na obecne efekty tech obecnych rządzących ile trzeba ŚWIADOMOŚCI w NASZEJ ŚWIADOMOŚCI by to sobie uzmysłowić i ZMIENIĆ !!!! - ?. Tą ŚWIADOMOŚĆ jak pamiętamy w PRL-u uzyskali ludzie SOLIDARNOŚCI, a co OBECNIE jest z NAMI ????.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl