TworzymyGłos Regionu

reklama

Starosta Wschowski na Polsko-Ukraińskim Forum Gospodarczym

Czwartek, 06 kwietnia 2023 o 18:03, autor: 9
Starosta Wschowski na Polsko-Ukraińskim Forum Gospodarczym

W środę, 5 kwietnia 2023 r. w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie odbyło się Polsko-Ukraińskie Forum Gospodarcze. W wydarzeniu uczestniczył Starosta Wschowski Andrzej Bielawski, który został zaproszony przez Radę ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP. Celem Forum było omówienie realiów gospodarczych Polski i Ukrainy oraz poprawa ich relacji.

Przebieg Forum

W trakcie Forum Starosta Wschowski miał okazję spotkać się z Prezydentem RP, Andrzejem Dudą, który podkreślił wagę wsparcia dla Ukrainy i jej obrońców. Prezydent wyraził również uznanie dla przedsiębiorców, którzy niosą pomoc w walce o wolność Ukrainy. Andrzej Duda zaznaczył, że mimo wojny obroty Polski z Ukrainą są rekordowe, co potwierdza fakt, że Polska jest największym partnerem handlowym tego kraju.

Na Forum obecny był także Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, który wziął udział w dyskusjach na temat rozwoju relacji gospodarczych między Polską i Ukrainą. Podczas wydarzenia omawiano również kwestie odbudowy Ukrainy po zakończeniu wojny.

Starosta Wschowski uczestniczył również w zorganizowanym na dziedzińcu Zamku Królewskiego spotkaniu i przemówieniach Prezydentów Polski i Ukrainy. Działania te potwierdzają zaangażowanie Starosty w rozwijanie relacji między Polską a Ukrainą.

Powiat Wschowski aktywnie wspiera Ukrainę

Starosta Wschowski swoim udziałem w Polsko-Ukraińskim Forum Gospodarczym pokazał, że samorządy lokalne również chcą aktywnie przyczyniać się do poprawy relacji między krajami i wspierać rozwój ich współpracy gospodarczej. 

Przypomnijmy, że Powiat Wschowski koordynuje szereg działań wspierających obywateli Ukrainy. Warte przypomnienia jest chociażby przekazanie 15 agregatów prądotwórczych dla mieszkańców Starego Sambora.

Źródło: Powiat Wschowski

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (9)

avatar

avatar
~Wow!!!
06.04.2023 18:28

Ale informacja ---- wręcz powala nas z nóg !!!. Wschowski powiat ma takie moce inwestycyjne by jego starosta startował w forum gospodarczym Ukrainy !!!. Ludzie gdzie w tym sens i logika ?. Ile można znieść tej propagandowej obłudy ???.

avatar
~MAREK
07.04.2023 07:43

ZBLIŻAJĄ SIĘ WYBORY. TRZEBA SIĘ LANSOWAĆ.

avatar
~Michał
07.04.2023 07:39

A może by tak najpierw zrobić porządek na swoim podwórku? Np. ogarnąć ten dramat z remontem ul. Ogrodowej?

avatar
~PANIE MICHALE
08.04.2023 09:54

Wschowski powiat ma jaja - jak widać - nie tylko z okazji Świąt Wielkanocnych

avatar
~Pawel
07.04.2023 21:44

Ja jako były wyborca PiS jestem bardzo zwiedziony i uważam że trzeba ratować Polskę i odsuną PiS od władzy. To nie są żarty co co trochę obserwują to widzą ze gospodarka coraz gorzej funkcjonuje a TVP już nie da się oglądać

avatar
~max
10.04.2023 11:07

To żart na prima aprilis,a tak na poważnie to starosta niech się weźmie za porządki na swoim podwórku ,bo (b....) tu niesamowity.

avatar
~Author
10.04.2023 13:49

A co to kogo interesuje? Nie ma ciekawszych informacji. Niedlugo bedą pisac ile kto papieru toaletowego zużywa i dlaczego

avatar
~El polako
10.04.2023 13:51

W finalandi inflacja 9 % i dymisja premiera a u nas 17 % i premie dla pis

avatar
~Bolo
10.04.2023 21:12

A ja się cieszę, ze starosta na salonach, bo to oznacza że niedługo stąd wyfrunie,(...) przegrają i zapanuje normalność.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl