TworzymyGłos Regionu

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski z wizytą u Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka

Środa, 02 czerwca 2021 o 13:03, autor: 2 916
Starosta Wschowski Andrzej Bielawski z wizytą u Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka

Prezydent Andrzej Duda powołał Radę do spraw Samorządu Terytorialnego w ramach Narodowej Rady Rozwoju. W jej skład powołany został starosta wschowski Andrzej Bielawski. Władysław Dajczak Wojewoda Lubuski przekazał staroście gratulacje i życzył owocnej pracy jako członek Rady dla dobra samorządu lubuskiego.

Dziękuję Państwu za przyjęcie tych nominacji, dlatego, że jesteście Państwo w większości sprawdzonymi od lat wykonawcami zadań samorządu terytorialnego na poziomie lokalnym i regionalnym. Macie Państwo ogromne doświadczenie, zaufanie społeczności lokalnych, a także tych, którzy z Państwem wspólnie wykonują obowiązki. I to jest dla mnie niezwykle ważne – podkreślił w czasie uroczystości Prezydent Andrzej Duda.
 
W Radzie ds. Samorządu Terytorialnego w ramach Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP zasiądzie ponad 20 samorządowców, od marszałków przez starostów, prezydentów, burmistrzów i wójtów.
 
Do zadań Rady będzie należało m.in:
- przygotowywanie opinii i ekspertyz dla Prezydenta RP;
- przegląd i analiza rozwiązań prawnych oraz opracowywanie założeń i projektów prezydenckich inicjatyw legislacyjnych dotyczących samorządu terytorialnego;
- wspieranie działań Prezydenta związanych z realizacją inicjatyw prezydenckich dotyczących samorządu terytorialnego;
- edukacja oraz promocja działań i inicjatyw wspierających rozwój samorządu terytorialnego.
Tekst/foto: Lubuski Urząd Wojewódzki
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~zza winkla
02.06.2021 13:40

Czyli pojechał do wojewody lubuskiego ( 180km) aby odebrać gratulacje ? Jakie to są koszty bo można by było zadzwonić ? A może cel wizyty był absolutnie inny lecz nie ma tego w relacji ?

avatar
~Rączka
02.06.2021 21:31

Szopka! Najpierw Dajczak go poleca a potem udaje że nic nie wie i mu gratuluje. Ręka rękę myje, niech w tej Wawie zostaje i Wschowę zostawi w spokoju.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl