TworzymyGłos Regionu

reklama

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski na spotkaniu z prezydentem Dudą. „To była bardzo trudna kadencja”

Wtorek, 05 marca 2024 o 09:44, aktualizacja Wtorek, 05 marca 2024 o 14:05, autor: 8
Starosta Wschowski Andrzej Bielawski na spotkaniu z prezydentem Dudą. „To była bardzo trudna kadencja”

W poniedziałek (4 marca) odbyło się posiedzenie Rady ds. Samorządu Terytorialnego, na którym Prezydent Andrzej Duda wyraził wdzięczność dla samorządowców za ich zaangażowanie w ciężkiej kadencji. Spotkanie, z udziałem Starosty Wschowskiego Andrzeja Bielawskiego oraz innych członków Rady, było okazją do podsumowania dotychczasowych działań przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

Rada ds. Samorządu Terytorialnego podsumowuje kluczowe inicjatywy

Od momentu powołania przez Prezydenta RP w maju 2021 roku, Rada zebrała się dwadzieścia razy, koncentrując się na zagadnieniach istotnych dla społeczności lokalnych. Jednym z najważniejszych osiągnięć Rady jest ustawa o regulacji stanu prawnego dróg ogólnodostępnych, uchwalona 13 lipca 2023 roku. Ustawa ta, będąca efektem inicjatyw samorządowych, ma na celu ułatwienie gminom przejmowania własności nieruchomości pod drogami, co umożliwi efektywniejsze inwestycje w infrastrukturę drogową.

Prezydent Andrzej Duda podziękował samorządowcom

Rada ds. Samorządu Terytorialnego jest wyjątkowym forum, w którym współpracują przedstawiciele samorządu terytorialnego wszystkich szczebli oraz eksperci i doradcy Prezydenta. W składzie Rady znajdują się m.in. marszałkowie, prezydenci miast, burmistrzowie, starostowie, wójtowie, a także Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP.

Prezydent Duda podczas spotkania podkreślił trudności, jakie musieli pokonać samorządowcy w ostatnich latach, w tym pandemię, kryzys energetyczny, inflację oraz wyzwania związane z przyjęciem uchodźców z Ukrainy. „To była bardzo trudna kadencja. Wyzwania, z którymi Państwo się spotkaliście były absolutnie wyjątkowe”, powiedział Prezydent, wyrażając swoje podziękowania za wsparcie i poświęcenie czasu na spotkania Rady.

Źródło/foto: prezydent.pl/Marek Borawski KPRP

Zobacz: Prezydent Andrzej Duda był we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

avatar

avatar
~Obserwator
05.03.2024 10:12

Już widzę te memy.... Rozumiem, że w sprawie ułaskawienia tak na przyszłość ta wizyta

avatar
~PiS przegra sromotnie
05.03.2024 10:24

Spotkanie z Dudą, to jak pocałunek śmierci

avatar
~zza winkla
05.03.2024 11:24

W ładnej ramce będzie się pięknie prezentować nad kominkiem.

avatar
~R
05.03.2024 19:13

Pięknie Panie Starosto

avatar
~Gekon
06.03.2024 07:21

Pożegnanie z władzą!

avatar
~Ela
06.03.2024 09:35

Haaa haaaa haaa tylko taki komentarz

avatar
~"kuglarstwo prawdą"
06.03.2024 13:05

Jakie to śmieszne i jak pasuje do " syndromu odstawienia " - jeszcze nie tak dawno, za ich pisowskiej władzy i prowadzonej kampanii wyborczej do Sejmu i Senatu to sam starosta powiatu Wschowskiego obstawiał się kordonem lokalnych klakierów i emerytów mundurowych...Hi...!. A teraz sam jedzie do prezydenta z linii pisowskiej i epatuje nam tu swoimi fotkami. Co to ma być ?. Przypomina mi to jako żywo dzisiejsze wystąpienie ich posła Ziemi Wschowskiej w Obradach Sejmu na temat nowej ustawy o Sądach i Neosędziach !. Człowiek - poseł z ramienia pisu przez ponad 8 lat uczestniczył jako jeden z kierownictwa Komisji Sejmowej w Totalnym Niszczeniu Polskiego Praw, Polskiej Konstytucji, Upolitycznienia Polskiej Prokuratury i Sądów w nadaniu im "twarzy partii pisu" ----- a dzisiaj bez żadnej żenady i wstydu staje na mównicy i krytykuje projekt Ustawy, która ma przywrócić NAM POLAKOM Normalność w Naszym Sądownictwie i TK..... . Co obłuda i fałsz tych ludzi !!!!.

avatar
~"Hahahaha..."
06.03.2024 13:33

Pytanie do pana starosty; - co ta tzw. " sesja fotograficzna " z Warszawy w pana wydaniu wnosi postępowego dla Nas Mieszkańców Wschowy i Powiatu ?. Ile i kto zapłacił za pana wyjazd do Warszawy by obecnie pokazać nam te fotki?. Czy pana wiarygodność po tych ponad 5 latach pana rządów w powiecie odnosi się tylko do pokazywania nam tego typu fotek?. Pan jako starosta powiatu jedzie do Warszawy i jak mniema szuka tam poparcia w nadchodzących wyborach, a pana partyjny kolego, poseł M. Ast występuje na mównicy Sejmu i - o szczyt hipokryzji - powołuje się na Konstytucję i przestrzegania praw !. Wprost KOSMOS w waszym wydaniu i szczyt hipokryzji !.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl