TworzymyGłos Regionu

reklama

Stachuriada 2018: Czesław Śpiewa, Grzegorz Turnau, Stedogranie przy ognisku

Sobota, 30 czerwca 2018 o 11:24, aktualizacja Środa, 11 lipca 2018 o 11:31, autor: 5
Stachuriada 2018: Czesław Śpiewa, Grzegorz Turnau, Stedogranie przy ognisku

Za nami pierwszy dzień Stachuriady. 29 lipca na polanie grochowickiej odbył się XIII Przegląd Piosenki Poetyckiej ,,Wyśpiewać Poezję", koncert gwiazdy wieczoru Czesław Śpiewa, Nocny Turniej Jednego Wiersza i Stedogranie przy ognisku. W sobotę (30 czerwca) przed nami między innymi odsłonięcie obelisku, poświęconego Edwardowi Stachurze, występy laureatów XIII PPP. O godzinie 22:00 wystąpi Grzegorz Turnau z zespołem. Organizatorami Stachuriady są gmina Kotla oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli.

 Pierwszy dzień Stachuriady kilkunastu artystów z całej Polski wzięło udział w XIII Przeglądzie Piosenki Poetyckiej ,,Wyśpiewać Poezję". Wyniki już dzisiaj, czyli w sobotę, 30 czerwca po godzinie 17:00. Łączna pula nagród wynosi 15 tysięcy złotych.

- Po przeglądzie na scenie wystąpił znany wszystkim artysta Czesław Śpiewa. Koncert mocniejszy, może trochę mniej będzie dźwięków z kręgu poezji śpiewanej, ale od pewnego czasu pierwszy dzień Stachuriady organizujemy z myślą o motocyklistach, którzy do zjeżdżają do nas z całego kraju, ponieważ przy okazji mamy tutaj MotoStachuriadę - mówi Łukasz Horbatowski, wójt gminy Kotla.

Jak mówi Łukasz Horbatowski Stachuriada zaczyna się w piątek, a kończy dopiero w niedzielę nad ranem. 

- Po koncercie Czesława Mozilla odbył się Nocny Turniej Jednego Wiersza - mówi wójt Kotli - utwory prezentowane przez twórców z całego kraju, również z naszego regionu. Tutaj również mamy przeznaczone nagrody ministerialne dla zwycięzców. A następnie do białego rana, przy ognisku, świetna zabawa, bo tak właśnie jest na naszej grochowickiej polanie. Na naszej polanie impreza się nie kończy. W piątek się zaczyna, a kończy się dopiero w niedzielę nad ranem. Koncerty oczywiście mają swój czas, wszyscy na nie czekamy, ale później przy ognisku każdy może wziąć gitarę, zaśpiewać i wspólnie bawić się przy utworach Edwarda Stachury. 

Zapraszamy zatem do Grochowic. Dzisiaj, czyli w sobotę (30 czerwca) drugi dzień Stachuriady. A w programie:

14:00 - odsłonięcie obelisku poświęconego Edwardowi Stachurze

15:00 Parada motocykli

15:00 Turniej Cięcia i Rąbania Drewna ,,Siekierezada"

17:30 Ogłoszenie wyników XIII Przeglądu Piosenki Poetyckiej ,,Wyśpiewać poezję" oraz ogłoszenie wyników ,,Siekierezady"

18:00 Występ laureatów XIII PPP

19:00 Koncert: Tyle na temat

20:30 Koncert: Chwila Nieuwagi

22:00 Koncert: Grzegorz Turnau z zespołem

(rak/foto: damian / wideo: koper)REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~Wicek
30.06.2018 12:16

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli potrafił zorganizować przednią imprezę , zachęcić do występów w plenerze znane osoby i podejrzewam , że nie zrobił takich kosztów jak nasz sławetny festiwal na Kaczych Dołach organizowany przez "super" fachowców z szumnego Centrum

avatar
~Mietek
30.06.2018 14:18

Na kaczych to dopiero była kiła panie

avatar
~y
02.07.2018 13:07

Ci super fachowcy po prostu nie są gotowi na festiwal bardziej kulturalny niż Disco Night, czy jak to tam się nazywa.

avatar
~Hen
30.06.2018 20:41

Teraz Burning będzie na palcu kosynierów i się zobaczy

avatar
~Maciek
05.07.2018 23:41

Stachuriada odbywa się nieprzerwanie od kilkunastu lat i zaczynała od marnej scenki na polanie i ogniska. Na początku przyjeżdżało tam niewielu ludzi ale z roku na rok coraz więcej. Kacze też mogły wypalić tylko trzeba było zacząć skromniej i nie odpuszczać po roku.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl