Srebro Lidki Zając, brąz Adriana Ławeckiego

Poniedziałek, 14 kwietnia 2014 o 12:46, autor: 1

Agata Kowalczykowska w gronie dziewcząt i Adrian Ławecki

Dwa medale zdobyli biegacze LLKS Osowa Sień na rozegranych w Ustrzykach Dolnych Mistrzostwach Polski Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w Biegach Górskich. Lidia Zając zdobyła srebro wśród juniorów, a Adrian Ławecki brąz wśród młodzików Do rywalizacji się 200 zawodników z całej Polski, w tym ponad 20 medalistów Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce i biegach przełajowych. Tak wysokiego poziomu zawodów nikt się nie spodziewał, jak stwierdził delegat techniczny i członek zarządu Światowej Federacji – pan Andrzej Puchacz to był najwyższy poziom MP w ostatnich latach. Zawody te stanowiły dla 17 i 19-stolatków, krajową eliminację do Reprezentacji Narodowej na Mistrzostwa Europy. Pogoda przywitała reprezentantów 11 województw chłodem i deszczem. Aura pogorszyła warunki panujące na trasie, ale to uczyniło rywalizację jeszcze ciekawszą. Młodzicy rywalizowali w tych zawodach na dystansie 1500m +-80m (różnica wzniesień) juniorki na dystansie 2,6km +- 150m, a juniorzy na dystansie 4,1km +-250m. W zawodach tych uczestniczyła 6-cio osobowa grupa wschowskich biegaczy  wraz z trenerem Andrzejem Orłowskim. W rywalizacji 14-15 latków uczestniczyła 2 uczniów Gimnazjum Nr 2 Wschowa,  w gronie chłopców. - Oboje zaprezentowali się znakomicie nawiązując piękną walkę przez cały dystans - ocenia występ swoich podopiecznych trener Andrzej Orłowski. - Agata troszkę wystraszyła się zbiegu na pierwszej pętli, ale po pasjonującym finiszu „wskoczyła” na znakomite 5 miejsce w Polsce. W tej niepozornej zawodniczce drzemią ogromne możliwości. Adrian Ławecki został natomiast  w Biegach Górskich. Zawodnik, który został podesłany na trening przez dyrektora Tomasza Andrysa z SP Lgiń, przed 3-ma laty, stale się rozwija i walczy o najwyższe laury. Wśród juniorów najlepiej spośród zawodników LLKS  i wywalczyła tym samym awans do Mistrzostw Europy, które w połowie lipca zostaną rozegrane we francuskiej miejscowości Gap.  - To 2 medal Lidki w jej karierze, przed dwoma laty była brązową medalistką w kategorii do lat 17 i reprezentowała Polskę na ME w Irlandii gdzie zajęła 27 miejsce. Bardzo cieszę się, że Lidka pokazała charakter, po bardzo nieudanym poprzednim sezonie, odrodziła się i wróciła do bardzo wysokiej dyspozycji podejmując ciężką pracę treningową 7 razy w tygodniu. Miejmy nadzieję, że wschowskim włodarzą nie zabraknie środków na wsparcie dojazdu młodej zawodniczki i promocję Wschowy w Europie.   Z pozostałych zawodników; 7 miejsce zajął w gronie juniorów, powracający po problemach zdrowotnych, , w kategorii do 17 lat.