Srebrne medale dla koszykarek z SP 1 (ZDJĘCIA)

Sobota, 20 listopada 2021 o 13:29, aktualizacja Sobota, 20 listopada 2021 o 14:16, autor: 2

Dwa Wicemistrzostwa Województwa Lubuskiego w koszykówce 3x3 wywalczyły uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 1 we Wschowie. Zawodniczki reprezentowały powiat wschowski w dwóch kategoriach - Igrzyska Dzieci (klasy 4-6) oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej (klasy 7i 8). Serdecznie gratulujemy!

- Nasze dziewczęta w swoich kategoriach wiekowych zdobyły dwa razy II miejsce ulegając jedynie dziewczętom klas sportowych SP nr 13 z Gorzowa Wielkopolskiego - komentują nauczyciele z SP 1. - Szczęśliwie ze srebrnymi medalami na piersiach i okazałymi pucharami wróciły do Wschowy.

Występ na finałach wojewódzkich poprzedzały eliminacje powiatowe i rejonowe. W zależności od ilości drużyn, mecze rozegrane zostały systemem pucharowym lub,, każdy z każdym’’.

Skład dziewcząt w kategoriach Igrzysk Dzieci: Stasiak Amelia, Małecka Amelia, Ratajczak Tatiana, Litorowicz Hanna.

Skład w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej: Molik Julia, Kaczmarek Natalia, Gniewosz Maja, Obuchowicz Lena.

Opiekunami zespołów byli Czesław Kuppe i Rafał Kulczykowski.

Wymienione dziewczyny na co dzień trenują w klubie WSTK Wschowa pod opieką Łukasza Kaczmarka i Mariusza Zgrzebnickiego.

W tym samym czasie odbywała się również Licealiada, na której brązowy medal zdobyły zadowniczki I LO Wschowa [CZYTAJ WIĘCEJ]

Źródło/foto: SP 1 Wschowa