TworzymyGłos Regionu

Sprzęt za blisko 150 tys. zł trafił do strażaków ze Wschowy (FOTO)

Piątek, 30 grudnia 2022 o 13:02, autor: 0
Sprzęt za blisko 150 tys. zł trafił do strażaków ze Wschowy (FOTO)

Środki ochrony indywidualnej, sprzęt oraz wyposażenie na łączną kwotę 144 tys. zł trafiły do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie. Zadanie sfinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze oraz Jednostek samorządu terytorialnego i firm prywatnych.

Do wschowskich strażaków trafiło 40 par obuwia specjalistycznego, wyposażanie oraz sprzęt z zakresu ratownictwa wodnego, wysokościowego i medycznego.

Zakup wysokiej jakości specjalistycznych butów wpłynie na bezpieczeństwo i komfort pracy podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, ćwiczeń i szkoleń. Zakupiony sprzęt i wyposażenie stanowi doposażenie zgodne z normami i wymaganiami sprzętowymi dotyczącymi wyposażenia poszczególnych dziedzin ratownictwa w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym.

- Dzięki wsparciu Pana Marka Asta – Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oraz Pana Andrzeja Bielawskiego – Starosty Wschowskiego udało się pozyskać środki pozabudżetowe w ramach funduszu wsparcia Państwowej Straży Pożarnej, za które bardzo serdecznie dziękujemy. - zaznaczają strażacy z KP PSP we Wschowie. - Serdecznie dziękujemy Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze oraz darczyńcom: Jednostkom Samorządu Terytorialnego i firmom prywatnym za pomoc i wsparcie w realizacji powyższego zadania.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl