TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Sprężynowy materac 90x190 cm

Środa, 11 października 2023 o 17:25, autor: 0
Sprężynowy materac 90x190 cm

Materac sprężynowy to dosyć ogólne pojęcie. Oznacza jednak nic innego jak to, że konstrukcja materaca czyli jego rdzeń oparty jest o metalowe wzmocnienie czyli konstrukcję sprężynową.

Na rynku dostępnych jest kilka wariantów takich konstrukcji. Przykładowo wersja bonelowa oznacza użycie szerokich sprężyn, połączonych ze sobą sztywno drutem i tym samy tworzących jakby siatkę 3D. Taka konstrukcja znajduje się przeważnie w kanapach i materacach starszej generacji. Jest to rodzaj sprężyn bywa że hałasujących ponieważ w tej wersji sprężyna obciera się o sprężynę.

 

Konstrukcja kieszeniowa w materacach 90x190 cm

W opozycji do skrzypiących sprężyn pojawia się konstrukcja kieszeniowa.

Materac kieszeniowy to materac, którego rdzeń stanowią pojedyncze spirale ze sprężyn. Każda sprężyna zapakowana jest w osobną kieszeń materiałową dzięki czemu metal o metal nie obciera bezpośrednio a tym samym zniwelowane zostają odgłosy skrzypiących sprężyn. Dodatkowo konstrukcja z odseparowanymi sprężynami zapewnia pracę punktową czyli każda sprężyna pracuje osobno, we własnej kieszeni. Sprężyny nie przesyłają pomiędzy sobą drgań wywołanych naciskiem ponieważ nie mają ze sobą styczności. Materiał, w którym każda sprężyna jest schowana takich drgań nie przenosi.

Różne rodzaje sprężyn kieszeniowych w materacu 90x190 cm

Wersja kieszeniowa sprężyn dostępna jest w kilku wariantach w zależności od preferowanej twardości materac oraz jego wysokości. Każdy wariant cechują te same główne wartości konstrukcji czyli cicha praca oraz praca punktowa. Dodatkowo materac 90x190 cm może być niski gdy osadzimy go na wersji mini która oznacza użycie krótkich sprężyn. Taka wersja sprawdzi się idealnie do łóżek o niskich ramach albo do zabudowań czy szuflad. Materac wysoki z kolei można uzyskać osadzając go na wersji sprężyn max czyli długich. Taka konstrukcja zapewnia wyższy stan materaca ale też jego większą sprężystość czyli mniejszą sztywność. Konstrukcja taka dedykowana jest głównie osobom o niskiej wadze. Kolejny wariant to wersja multipocket czyli nie mal podwójna ilość sprężyn. Ten rodzaj konstrukcji kieszeniowej stanowi jej najmocniejszy wariant. Multipocket jest najsztywniejszą konstrukcją, dedykowana osobom lubiącym konkretne podparcie i małą sprężystość materaca. Pozostała czwarta wersja to klasyczna wersja sprężyn, uniwersalna a co za tym idzie dobra dla każdego kto nie ma konkretnych upodobań.

 

Co jeśli nie sprężyny w materacu 90x190 cm

Sprężyny to nie jedyne rozwiązanie jakie możemy znaleźć szukając materace 90x190 cm. Nadal dostępne są modele bez sprężyn, oparte o blok piankowy, cieszące się popularnością w szczególności wśród rodziców jako wybór dla malucha. Pojawiły się również modele bez sprężyn a dedykowane głównie osobom dorosłym, ceniącym komfort i trwałość a są to modele lateksowe. Materac lateksowy czyli taki, którego rdzeń stanowi jednolity odlew perforowanej bryły lateksu stanowi bardzo komfortowe rozwiązanie i jest niezwykle trwałym produktem. Lateks jest surowcem mocno sprężystym, odpornym na odkształcenia i uznaje się go za typowo antyalergiczny produkt.

 

Jak z szerokiego katalogu produktów wybrać właściwy materac 90x190 cm

Modele piankowe dedykowane są głównie dzieciom i osobom o niskiej wadze. Modele sprężynowe w zależności od wybranego wariantu konstrukcji zaspokoją potrzeby użytkownika w każdym wieku i o każdej wadze a modele lateksowe stanowią wyższy komfort i jeszcze lepszą trwałość. Tak wygląda oferta pokrótce. A do uszczegółowienia wyboru, do jego zindywidualizowania zapraszamy bliżej. Kontakt poprzez Sweetsen.pl zapewnia obsługę telefoniczną, mailową bądź poprzez komunikator czat. W ten sposób można uściślić potrzeby i wybrać odpowiedni model materaca 90x190 cm przy wsparciu konsultanta.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl