TworzymyGłos Regionu

Spotkanie z przedstawicielami produktów lokalnych

w Starostwie Powiatowym we Wschowie (ZDJĘCIA)

Poniedziałek, 04 lipca 2022 o 11:41, aktualizacja Poniedziałek, 04 lipca 2022 o 11:46, autor: 2
Spotkanie z przedstawicielami produktów lokalnych

W dniu 30 czerwca 2022 roku na zaproszenie Wicestarosty Wschowskiego Waldemara Starosty w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Wschowie odbyło się spotkanie z przedstawicielami producentów produktów lokalnych działających na terenie Powiatu Wschowskiego.

Spotkanie było konsekwencją inicjatywy Zarządu Powiatu potwierdzonej podjętą uchwałą z dnia 8 marca br. w sprawie organizowania spotkań z przedstawicielami różnych grup społecznych Powiatu Wschowskiego. Celem tego i kolejnych spotkań jest umożliwienie zgłaszanie uwag oraz wniosków do projektów aktów prawa miejscowego, wspólne podejmowanie inicjatyw i działań, monitorowanie potrzeb, budowanie pozytywnego wizerunku, wymianę doświadczeń oraz edukacja i integracja społeczna.

W spotkaniu oprócz producentów produktów lokalnych uczestniczyli przedstawiciele instytucji związanych z rolnictwem i przetwórstwem rolno-spożywczym: Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego, Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz Lubuskiego Oddziału Regionalnego ARiMR, którzy prezentowali działania jednostek pod kątem możliwości pomocy dla producentów lokalnych produktów.

Wicestarosta Wschowski Waldemar Starosta podziękował uczestnikom za zgłaszane problemy i sugestie związane z codzienną działalnością. Podkreślił jednocześnie, że jest to pierwsze spotkanie o charakterze organizacyjno-informacyjnym, zadeklarował też, że Powiat Wschowski jest otwarty na promowanie walorów produktów lokalnych w regionie.

(Wschowa.info)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Adaś
05.07.2022 12:49

W końcu...... nareszcie urząd zauważył potrzebę rozmowy z ważnymi mieszkańcami powiatu którzy swoimi podatkami (nie małymi) w znaczący sposób kreują poziom życia w tym powiecie. Burmistrz g. Sława od lat już wie o tym, jak przemawiać do miejscowych przedsiębiorców żeby to korzyści były po obu stronach, żeby to związek przyczynowo skutkowy był widzialny dla mieszkańca i kapitał mógł liczyć na wsparcie. Jak dotąd, takie rozwiązanie było tylko w zainteresowaniu p. Sadrakuły.... a szkoda, bo powiat w równaniu "partia" nie daje produktu pomyślności. To mój zarzut do obecnego starosty. Cyt. - " Wicestarosta Wschowski Waldemar Starosta podziękował uczestnikom za zgłaszane problemy i sugestie związane z codzienną działalnością." Choć parę przykładów proszę, o czym to było, jakiś konkret...... frazesów - "mam tego dość" - Marianna Schreiber . Adaś

avatar
~Jabol
05.07.2022 21:27

Chciałbym kupić jakiś produkt lokalny, ale w artykule nie wymieniono producentów więc nie wiem co i od kogo można by coś kupić. Dobrze by było promować lokalne produkty.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl