TworzymyGłos Regionu

Spotkanie Wschowskiej Grupy Zakupowej Energii Elektrycznej (VIDEO)

Środa, 15 marca 2023 o 14:35, aktualizacja Środa, 15 marca 2023 o 15:06, autor: 5
Spotkanie Wschowskiej Grupy Zakupowej Energii Elektrycznej (VIDEO)

W Starostwie Powiatowym we Wschowie odbyło się posiedzenie zespołu roboczego Wschowskiej Grupy Zakupowej Energii Elektrycznej, której przewodzi Powiat Wschowski. Celem grupy jest wspólny zakup energii elektrycznej w trybie konkurencyjnym. Na spotkaniu członkowie WGZEE oraz kandydaci rozmawiali m.in. o podejściu do następnego okresu umowy.

Obecna sytuacja na rynku zakupu paliw jest sytuacją trudną i skomplikowaną. W znaczący sposób wzrosły ceny energii na Towarowej Giełdzie Energii, co odczuła już większość odbiorców paliw. W 2023 roku obowiązują ceny maksymalne energii elektrycznej dla samorządów w wysokości 0,785 zł netto, a jaka będzie cena w kolejnych latach to trudno przewidzieć. Pewne jest, że cena rynkowa będzie wyższa niż obecna cena maksymalna. 

W skład Wschowskiej Grupy Zakupowej Energii Elektrycznej wchodzą: Powiat Wschowski (lider), Gmina Jemielno
Gmina Kuślin, Gmina Paszowice, Gmina Siedlec, Gmina Skąpe. Gmina Trzciel,  Powiat Wolsztyński, Powiat Złotowski. W spotkaniu udział wzięli również przedstawiciele Gminy Wschowa, Gminy Szlichtyngowa, Gmina Sława oraz Gmina Nowy Tomyśl.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~Wschowa
15.03.2023 15:09

A gdzie przedstawiciele wschowskiego ratusza?

avatar
~FARSA+
16.03.2023 05:48

Na pokaz dla przykrycia - przypudrowania obecnych afer w tym ich rządzeniu naszym kraju !!!. To jak ta ustawka - z zakazem komentowania bo pisowska po cmentarzem w przebraniu dawnej formacji Piłsudskiego co to ni w ząb nie maja nic wspólnego z tzw. " Wyklętymi" na naszym terenie !!!!!. C.d. ich parodii w tym temacie - byle mieszać, byle jątrzyć, byle być na stronach zw.pl. . Nie ważne jakim zakłamaniem i fałszem naszej historii !!!!!!!.

avatar
~urzędnik
16.03.2023 13:45

Przedstawiciel ratusza blisko Pana Starosty.

avatar
~EnergoExpert
17.03.2023 10:13

Popieram współpracę w tym zakresie, bardzo dobra inicjatywa na dzisiejsze trudne czasy.

avatar
~FIKCJAc.d+
26.03.2023 11:21

Fikcja + goni fikcje +, a Ty wyborco się temu biernie przyglądasz, np. te tony śmiecia węglowego sprowadzonego przez ten rząd na hałdach !!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl