TworzymyGłos Regionu

reklama

Spotkanie w sprawie stadionu w Sławie

Piątek, 05 kwietnia 2024 o 12:07, aktualizacja Piątek, 05 kwietnia 2024 o 12:20, autor: 0
Spotkanie w sprawie stadionu w Sławie

Władze Sławy prowadzą ambitny projekt przebudowy Stadionu Miejskiego im. Zbigniewa Gołembskiego. Inwestycja o wartości blisko 9 milionów złotych ma odmienić oblicze lokalnego sportu, zapewniając nowoczesne centrum dla zawodników i kibiców. „Za ponad rok zyskamy sportowe centrum naszej gminy,” zapewnia Cezary Sadrakuła, Burmistrz Sławy, podkreślając znaczenie projektu dla regionu.

Kluczowa inwestycja w infrastrukturę

Rozpoczęcie prac nad nowym stadionem zainaugurowało spotkanie z udziałem władz miejskich i Prezesa Lubuskiego Związku Piłki Nożnej. Projekt, wspierany przez Rządowy Fundusz Polski Ład, obejmuje nie tylko budowę boiska z naturalną trawą, ale także bieżni lekkoatletycznej i trybun dla 320 widzów. Całkowity koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 8,7 mln zł, z czego 7,8 mln zł stanowi dofinansowanie.

Nowoczesność i dostępność

Nowy obiekt sportowy, zlokalizowany w sercu miasta, ma stać się miejscem, które zacieśni lokalne więzi i zainspiruje młodzież do aktywności. Bliskość placówek oświatowych i nowoczesne oświetlenie ma umożliwić organizację wydarzeń sportowych niezależnie od pory dnia.

Symboliczny początek

Inwestycja została symbolicznie rozpoczęta podczas ostatniego meczu na starym stadionie, kiedy to burmistrz i wiceburmistrz wraz z przedstawicielami klubu Dąb Sława i wykonawcami projektu wbili łopaty w murawę.

Źródło: UM w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl