TworzymyGłos Regionu

reklama

Spotkanie informacyjne w CKiR dotyczące dotacji na "Czyste Powietrze"

Środa, 05 lipca 2023 o 12:20, aktualizacja Wtorek, 16 stycznia 2024 o 11:34, autor: 0
Spotkanie informacyjne w CKiR dotyczące dotacji na

W czwartek, 6 lipca 2023 roku, o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie odbędzie się spotkanie informacyjne, które przyniesie wiele cennych informacji na temat dotacji z Programu Priorytetowego "Czyste Powietrze". Wydarzenie organizowane jest przez firmę By Energy Solutions we współpracy z Centrum Kultury i Rekreacji.

Jak otrzymać najwyższą dotację z programu "Czyste Powietrze"?

Jednym z głównych tematów, poruszanych podczas spotkania, będzie możliwość uzyskania najwyższej dotacji z programu "Czyste Powietrze". Dzięki temu programowi, mieszkańcy mają szansę otrzymać nawet do 136 200 zł na inwestycje związane z poprawą jakości powietrza. Będzie to doskonała okazja dla osób zainteresowanych modernizacją systemów grzewczych i poprawą efektywności energetycznej swojego domu.

Obniżanie rachunków za ogrzewanie i prąd dzięki programom "Mój Prąd" i "Moje Ciepło"

Kolejnym ważnym tematem spotkania będzie omówienie programów "Mój Prąd" i "Moje Ciepło". Te inicjatywy mają na celu nie tylko wspieranie inwestycji w odnawialne źródła energii, ale również umożliwienie obniżenia rachunków za ogrzewanie i prąd. Dowiedz się, jakie korzyści można osiągnąć dzięki tym programom i jak skorzystać z dostępnych dotacji.

"Czyste Powietrze +" - innowacyjny system prefinansowania

Jednym z najbardziej innowacyjnych aspektów programu "Czyste Powietrze" jest "Czyste Powietrze +". To system prefinansowania, który pozwala na przeprowadzenie inwestycji bez konieczności posiadania pełnej kwoty potrzebnej do realizacji projektu. Fundusz zapewnia środki w wysokości dotacji za beneficjenta, co znacznie ułatwia realizację inwestycji związanych z poprawą efektywności energetycznej budynków.

Dotacje dla nowopowstałych budynków

Spotkanie informacyjne dotknie również tematu dotacji dla nowopowstałych budynków. Mieszkańcy dowiedzą się jak uzyskać wsparcie nie tylko dla modernizacji istniejących budynków, ale także dla nowych inwestycji. Jeżeli planujesz budowę domu lub innego obiektu, dowiedz się, jakie dotacje są dostępne i jak możesz skorzystać z tej formy wsparcia.

Unijne dyrektywy dotyczące emisyjności budynków

Ostatnim, ale nie mniej istotnym tematem, który zostanie poruszony podczas spotkania, są dyrektywy Unijne dotyczące emisyjności budynków. Dowiedz się, jakie wymagania dotyczące emisji zanieczyszczeń będą obowiązywać dla każdego budynku. Zrozumienie tych dyrektyw pomoże w odpowiednim zaprojektowaniu i realizacji inwestycji budowlanych, które będą zgodne z przyszłymi standardami środowiskowymi.

Źródło: CKiR

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl