TworzymyGłos Regionu

reklama

Spotkanie autorskie z Barbarą Wysoczańską w Bibliotece Publicznej we Wschowie

Środa, 06 września 2023 o 14:57, autor: 0
Spotkanie autorskie z Barbarą Wysoczańską w Bibliotece Publicznej we Wschowie

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie zaprasza na wyjątkowe spotkanie z Barbarą Wysoczańską, znaną autorką książek. Wydarzenie odbędzie się 13 września o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Kim jest Barbara Wysoczańska?

Barbara Wysoczańska zdobyła uznanie dzięki swoim książkom, w tym takim tytułom jak "Siła kobiet" oraz "Narzeczona Nazisty"Urodziła się w Nowej Soli w 1980 roku, obecnie mieszkanka Zielonej Góry. Absolwentka historii na Uniwersytecie Zielonogórskim. Matka dwóch córek. Historyk z pasji i wykształcenia, miłośniczka dobrej literatury, muzyki i kina. Wrażliwiec kochający ludzi i życie. Od kilkunastu lat pracuje w branży jubilerskiej.

Książki

Podczas spotkania autorskiego będzie można nie tylko poznać autorkę od strony twórczej, ale również zadać jej pytania i dowiedzieć się więcej o procesie powstawania jej książek. To również okazja do zdobycia autografu.

Siła Kobiet

Dwudziestolecie międzywojenne, odradzająca się Polska i trzy różne kobiety złączone ślepym losem z tym samym mężczyzną. Czy w czasach, które aż kipiały od emocji narodowościowych, kobiety miały prawo zawalczyć o siebie?

Narzeczona Nazisty

Czym była miłość w obliczu gigantycznej nienawiści, śmierci i poniżenia?

Czy miała prawo się z niej cieszyć, podczas gdy tylu straciło życie?

Jest koniec sierpnia 1938 roku. Polka Hania Wolińska, na co dzień studentka germanistyki, jest damą do towarzystwa zamożnej niemieckiej hrabiny. Poznaje wnuka swojej pracodawczyni, hrabiego Johanna von Richter. W młodych rodzi się wzajemna fascynacja. W rodzinnej posiadłości von Richterów w Monachium, Polka naocznie styka się z hitlerowskim fanatyzmem, który ogarnia całe Niemcy.

Na tle rosnącego w siłę nazizmu i niechybnej wojny w Europie, Hania i Johann zakochują się w sobie. Dziewczyna wkracza na niemieckie salony jako narzeczona hrabiego i poznaje najwyższych rangą przywódców III Rzeszy. Równocześnie zostaje zwerbowana przez polskie władze do przekazywania tajnych planów Hitlera dotyczących Polski i Europy…

Z czasem oboje zostają zmuszeni stoczyć moralną walkę o miłość, stojąc po obu stronach barykady.

Źródło: Biblioteka Wschowa, lubimyczytac.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl