TworzymyGłos Regionu

reklama

Spółka wygrała przetarg na pielęgnację zieleni miejskiej w 2018 i 2019 roku

Poniedziałek, 19 lutego 2018 o 10:14, aktualizacja Wtorek, 27 lutego 2018 o 09:05, autor: 47
Spółka wygrała przetarg na pielęgnację zieleni miejskiej w 2018 i 2019 roku

Spółka Komunalna w latach 2018 i 2019 zajmie się pielęgnacją zieleni miejskiej i wycinką oraz nasadzeniem drzew. Tak wynika z ogłoszonych wyników przetargu. Nie została jeszcze podana do informacji publicznej wiadomość kto zajmie się wycinką drzew w lasach stanowiących własność gminy Wschowa.

Przetarg ogłoszony przez gminę dotyczył trzech różnych zadań: 1) Utrzymanie i pielęgnacja zieleni miejskiej oraz wycinka, pielęgnacja i sadzenie drzew w obrębie miasta Wschowy w latach 2018-2019; 2) wycinka, cięcia techniczne i sanitarne oraz sadzenie drzew na terenach wiejskich, w obrębie gminy Wschowa w latach 2018-2019 oraz 3) wycinka drzew w lasach stanowiących własność Gminy Wschowa w latach 2018-2019.

Urząd Miasta i Gminy Wschowa ogłosił wyniki przetargu w dwóch pierwszych zadaniach, gdzie oferty złożyła tylko jedna firma, to jest Spółka Komunalna i to ona, spełniając wszystkie wymogi, zajmie się pielęgnacją zieleni oraz wycinką i nasadzaniem drzew. W przypadku utrzymania i pielęgnacji zieleni koszt zamówienia na lata 2018 - 2019 wynosi 639 tysiące 526 złotych i 52 grosze brutto. W przypadku wycinki i nasadzenia drzew ofertę również złożyła tylko Spółka Komunalna i jej oferta została wybrana. Koszt zadania będzie wynosił 39 tysięcy 420 złotych.

Rozstrzygnięcie przetargu w ramach trzeciej części zadania, czyli wycinki drzew w lasach stanowiących własność gminy nie zostało jeszcze podane do informacji publicznej. Przypomnijmy, że dotyczy ono zgodnie z treścią przetargu ,,Wycinki drzew w lasach stanowiących własność Gminy Wschowa, w tym również usuwanie wywrotów i złomów, usuwanie posuszu, wycinka drzew pochylonych stwarzających zagrożenie. Prace polegające na pozyskaniu drewna, zrywki drewna do wyznaczonego miejsca, manipulacji i wyrobu sortymentów stosowych drewna oraz uprzątnięcie terenu. Planowana ilość drewna do pozyskania w okresie trwania umowy to około 400 m3 (rocznie około 200m3). Wykonawca zobowiązany jest przetransportować pozyskane drewno do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Pozyskana gałęziówka przechodzi na własność Wykonawcy"

(rak/foto: archiwum)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (47)

avatar

avatar
~Mąż
19.02.2018 10:33

Po co są kontynuowane przetargi na utrzymanie zieleni? P. Grabka też je organizował, bez sensu zupełnie. Po co Gmina ma zlecać zadania komuś innemu, skoro jej córka Spółka może to zrobić? Bando w Ratuszu - przetargi na obiad też robicie mimo, że Wasza żona może to ugotować? Co jak żona przegra? Fora ze dwora bezrobotna? Bez sensu zupełnie...

avatar
~klm
19.02.2018 19:10

Zgadzam się całkowicie . Wcale nie trzeba przetargów . Mądrej głowie dość po słowie . Odrobina chęci i wszystko może być proste . Ale w prostocie nie da się tak kombinować .

avatar
~archiwum
19.02.2018 10:57

Aż nieprawdopodobnie że firma Cyprys z Kożuchowa pana Roszkiewicza nie wygrała ten przetarg . Co prawda ta firma była trzy razy droższa ale zawsze to swoi dostali co mieli dostać . Czyżby co niektórzy z pseudo wykształceniem ekonomicznym szykowali się do wyborów ? . Nic z tego pamiętamy te zakusy tego " geniusza " i co wyprawiał w S.K i ratuszu .

avatar
~Norbert Czechowski
19.02.2018 11:03

Prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem byłoby przekształcenie spółki w samorządowy zakład budżetowy. Większa reglamentacja, lepiej dla zasady jawności sektora finansów publicznych i mniejsza szansa na polityczne nadużycia. Z drugiej jednak strony praktyki sprzeczne z dobrymi obyczajami, m.in. rozdawnictwo stanowisk kierowniczych osobom związanym z aktualną opcją rządzącą, jest tak powszechne, że w sumie normalne i nikomu to już nie przeszkadza.

avatar
~Krzysztof Owoc
19.02.2018 11:27

W lutym 2015 pan naczelnik Przybylski mówił tak: Po upływie 6 miesięcy zostanie rozpisany konkurs na prezesa spółki. Do tego czasu obecny prezes ma za zadanie wprowadzić między innymi nowy schemat organizacyjny firmy. Warto zaznaczyć, że konkurs nie oznacza, że pani Marzena nie będzie prezesem Spółki. O tym zdecyduje procedura konkursowa i komisja, która wskaże osobę na to stanowisko. To chyba jest najdłużej przygotowywany konkurs w historii naszego miasta.

avatar
~Panie Norbercie...
19.02.2018 14:11

"ale to już było" i oczywiście twierdzono, że jest be. A życie boleśnie weryfikuje po czasie głupie decyzje, takie jak rozwiązanie zakładu budżetowego.

avatar
~ANALITYK
20.02.2018 13:40

Każda z form realizacji zadań gminy czy w formie zakładu budżetowego czy spółki komunalnej jest poprawna i zgodna z prawem. Jednak Norbert Czechowski musi też wiedzieć, że intencją przekształcenia zakładu w spółkę było również wejście na inne rynki między innymi poza gminę Wschowa i na te zakresy działalności gdzie zakład budżetowy działać już nie może. NIE MOŻE ZGODNIE Z PRAWEM DZIAŁAĆ. KONIEC. KROPKA. Takimi jaskrawymi przykładami może być gospodarka odpadowa. Tu sięgając do już historii należy podkreślić, że to poprzedni zarząd SK doprowadził do powstania konsorcjum w wyniku czego SK obsługuje teraz Sławę, Wschowę i Szlichtyngowę i dodatkowo jeszcze Niechlów. Wybudowano też nowy obiekt PSZOK i bazę gospodarki odpadami wraz z przytuliskiem. Wpisanie PSZOKU do Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dało pewność Wschowie, że ta działalność będzie kontynuowana i zabezpieczona prawnie. Pozostałe działalności typu zarządzanie nieruchomościami Wspólnot Mieszkaniowych też w formie zakładu budżetowego nie byłyby możliwe. Tak więc decyzja ówczesna była słuszna i słuszne wykonanie. Dzisiaj zakład budżetowy byłby mało liczącym się na rynku zakładzikiem skazanym na wegetację i powolną likwidację. Ideą przyświecającą następnej władzy powinna być dalsza ekspansja spółki na dalsze rynki. Takie też były zamierzenia poprzedniej ekipy, niestety przerwane przez wybory co jak Adaś napisał spowodowało tylko wegetację a myślenie obecnej pani prezes sprowadza się na oczekiwaniu od wypłaty do wypłaty.

avatar
~Adaś
19.02.2018 12:45

Ad. "mąż" - forumowiczu, .... nawet mając rację to Twoja natura wypowiedzi jest niebywale sugestywna i niefajna ....... i do kobiet (fora ze dwora....) i do władzy (bando) . Przetarg jest na dzisiaj wymogiem koniecznym i to że "wygrali" ( dziwne stwierdzenie jak nie było z kim?) nasi, to chyba dobrze ? Inna sprawa, to czym ta Pani prezes, ...... jakimi siłami ludzkimi i sprzętem to zadanie wykona ? Zaraz zacznie się "pojękiwanie" w stronę p. Andrysa (lub podobnym) jako podwykonawca ,...... nie inaczej ? W tym tkwi wielka heca , prawie cztery lata rządzenia p. Janik bez utworzenia jednostki z prawdziwego zdarzenia , z przyzwoitym parkiem maszyn i wyszkolonymi ludżmi do realizowania statutowych dział gospodarczych , ..... higieny miasta . To co pozostawił poprzednik to jeszcze dział , oczyszczanie miasta ze śmieci i na tym koniec. Obawiam się , że Jeszcze jedna kadencja tej Pani a śmieci będę musiał zanosić sam na wysypisko , ..... z jakiego powodu ? .... kompletny brak inwestycji , przedsiębiorczość Pani prezes jest żadna , brak jej podstawowej wiedzy w temacie funkcjonowania przedsiębiorstwa a inwencja równa jest jej słownictwu , co nie można powiedzieć o lojalności . Szybkie i konieczne cięcie w SK będzie pierwszym , koniecznym krokiem nowego burmistrza, inaczej to nawet zamieść nie będzie komu ....... polityka wyrównywania zobowiązań (długu wyborczego) jest wielkim świństwem wobec nas wyborców, co musiało zaskutkować - blask "matołów" szybko zmatowiał . Adaś

avatar
~Gucio
19.02.2018 12:59

Co teraz będzie robić firma Cyprys z Kożuchowa ? . Czyżby sojusze zawiodły ? .

avatar
~do Panie Norbercie
19.02.2018 17:56

No przecież to Panu Grabce "przeszkadzał" zakład budżetowy, a można było stopniowo wprowadzać zmiany ale....zadecydowała polityka.

avatar
~do do Panie Norbercie
19.02.2018 20:25

Kto jak kto, ale ja akurat doskonale o tym wiem ;) pozdr.

avatar
~obserwatorka
19.02.2018 18:28

Panie Owoc czy jako radny pan wie jak prosperuje spółka więc prosperuje bardzo dobrze skończyły się kradzieże ludzie są bardzo zadowoleni ma wypracowany budżet i przynosi zyski

avatar
~Cała Wschowa
19.02.2018 20:47

A to dobre ludzie są zadowoleni tylko ciekawie z czego jedynie z nadchodzących wyborów i ze zmiany która będzie lepsza dla zwykłych pracowników bo już gorszego prezesa i prokurenta to w świecie nie było i nie będzie szkoda słów co ten łysy nieudacznik wyprawia gdyby nie ojciec św pamięci to nigdy nie dostałby stanowiska prokurenta to jego ojciec znal się bardzo dobrze z czopkiem i prace synowi załatwił bo lysy pracowal w lesznie a tam już go mieli po dziurki w nosie i do tej pory się cieszą że odszedł panie pawle miał pan też odejść ze sp kom ludzie jak się otym dowiedzieli to zaczeli świętować a tu pan sie z tego wycofał nawet pan honoru nie ma trzeba było odejść a nie zostać i swą ciotke do usług pogrzebowych nie zatrudniać teraz przed wyborami bedzie ukazywana prawda o pracy zarzadu szczególnie pani prezes i prokurenta

avatar
~@ obserwatorka
19.02.2018 20:53

Posłuchaj lepiej dobrej rady. Zanim zarzucisz komuś kradzieże to zapamiętaj sobie, że w sieci nie jesteś anonimowa. Obecny zarząd przez trzy lata szukał haków na poprzedników i ku zdziwieniu swoim nic nie znalazł. Jeśli zaś ty coś wiesz to nie pier......l w internecie głupot tylko idź na policję albo do prokuratury. Najlepiej przy okazji zapytaj czy udowodnione w sądach niezgodne z prawem zwalnianie pracowników przez obecną panią prezes to przestępstwo karalne czy nie. Bo nie wykonanie prawomocnego wyroku sądu pracy to popada pod kodeks karny.

avatar
~do obserwatorki
19.02.2018 21:26

Jacy ludzie są zadowoleni ? . Oprócz rady nadzorczej i kierownictwa spółki .

avatar
~do obserwatorki
19.02.2018 21:39

Wypracowany budżet ma na dostawie wody , odbiorze ścieków i wywozie odpadów . Tylko na tym ma wyrobiony budżet . Do tego nie potrzeba geniusza ekonomicznego . Ja byłbym zadowolony gdyby budżet wynikał z poczynionych inwestycji a nie tylko z produkcji wody i odbiorze śmieci i ścieków . Jak firma jest taka bogata dlaczego jest syf na ulicach i parkach . Dlaczego nie kupuje się sprzętu do oczyszczania ulic i pielęgnacji parków i zieleni miejskiej ? . Dlaczego samochody do odbioru śmieci są zasyfione i nigdy nie były myte tylko jeżdżą zaoliwione i poobdzierane ? . To przecież świadczy o firmie że nie dba o swój wizerunek . Ludzie oceniają zasobność firmy wzrokiem a nie wynikami finansowymi które doktor chowa głęboko w swojej szafie pod kluczem .

avatar
~do obserwatorki
19.02.2018 21:51

Przecież w tej całej S.K to zrobił się układ samych swoich .Nie ma żadnego stanowiska od kierownika w górę żeby nie był swój zazwyczaj z rodziny lub z poręczenia albo doktora lub tej krzykliwej burmistrz . Oni na pewno są zadowoleni . A reszta jest tłamszona kontrolami , głupimi rozmowami i decyzjami głupiego kierownictwa .

avatar
~do obserwatorki
19.02.2018 22:31

Ty nie prowokuj Owoca żeby za często nie przychodził do spółki bo twoja prezes zawsze na jego widok dostaje obstrukcji żołądka i przesiaduje w WC . Daruj jej tego . A co do firmy i jej kondycji to lepiej nic nie mów bo mnie jako pracownika szlak trafia jak doją ją rodziny i znajomi królika dla których specjalnie potworzono nowe stanowiska pracy . oni mogą być zadowoleni a nie zwykli pracownicy .

avatar
~FWS
19.02.2018 19:48

Przetarg tak samo transparentny jak przetargi na paliwo, usługi remontowe i osady w SK.

avatar
~Do ~Cała Wschowa
19.02.2018 22:50

Oj był, był.

avatar
~ANALITYK
20.02.2018 09:42

Ustawą dnia 11 stycznia 2018 roku o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych została znowelizowana m.in. ustawa o samorządzie gminnym. Spośród znowelizowanych przepisów ustawy o samorządzie gminnym na szczególną uwagę zasługuje dodany art. 24 ust. 2, zgodnie z którym: „W wykonywaniu mandatu radnego radny ma prawo, jeżeli nie narusza to dóbr osobistych innych osób, do uzyskiwania informacji i materiałów, wstępu do pomieszczeń, w których znajdują się te informacje i materiały, oraz wglądu w działalność urzędu gminy, a także spółek z udziałem gminy, spółek handlowych z udziałem gminnych osób prawnych, gminnych osób prawnych, oraz zakładów, przedsiębiorstw i innych gminnych jednostek organizacyjnych, z zachowaniem przepisów o tajemnicy prawnie chronionej.” Biorąc pod uwagę treść ww. przepisu uznać należy, że radni zyskają szerokie uprawniania kontrolne, które będą ograniczone jedynie przez zakaz naruszenia dóbr osobistych innych osób z jednej strony oraz nakaz przestrzegania tajemnicy prawnie chronionej z drugiej strony. Zwrócić jednocześnie należy uwagę, że w ustawie o samorządzie gminnym nie uregulowano procedury, ani warunków formalnych prowadzenia kontroli przez radnego. Analizowany przepis wszedł w życie w dniu 31 stycznia 2018 roku

avatar
~Baśka
20.02.2018 15:03

Dla przypomnienia - przekształcenie gosp. komunalnej w III RP było spowodowane reformą samorządu terytorialnego, (JST) - jednostki samorządu terytorialnego stały się aktywnymi uczestnikami życia gospodarczego w terenie: - w celu zaspokojenia zbiorowych potrzeb ludności w drodze np. dostarczania dóbr i świadczenia usług powszechnie dostępnych oraz rozwoju przedsiębiorczości na jego terenie / terenie danej gminy/. Z zastosowaniem przepisów m.in. : - Ustawy o finansach publicznych, - Ustawy o partnerstwie publiczno - prawnym, - Ustawy o koncesji na roboty budowlane - mogą też powierzyć zadania osobą fizycznym i osobą prawnym lub jednostkom organizacyjnym nie posiadającym osobowości prawnej, itp. W przypadkach zadań przekraczających możliwości małych gmin (JST) maja możliwość współdziałania w formie związków międzygminnych, itp. - PYTANIE co z tego rozumie obecny Zarząd SK, którego Szefowa nie rozróżnia / brutto - netto / ???. Jak można się zorientować obserwując ostatnie niespełna 4 lata rządów tej ekipy - Spółki Kom., charakterystyczna jest ich NIEWIEDZA !, NIEKOMPETENCJA ! co powoduje i ma wpływ na ich zachowanie: - zarządzanie od budżetu do budżetu, - reformowanie przez zatrudnianie z klucza partyjnego, a nie dla poprawienia efektów pracy i poszerzenia asortymentu usług i działań na rzecz społeczeństwa/mieszkańców gminy, co z kolei ODBIJA się na powolnym tempie / lub zerowym/ dokonujących się zmian organizacyjno - prawnych, stosowania zgodnie zamierzeniami Ustawodawcy (JST), o tworzeniu tych jednostek pod katem poprawy efektywności zarządzania w sektorze komunalnym, a na poziomie POSTĘPOWEGO PRZEDSIĘBIORSTWA , a nie jak to było za tzw. komunalki - co w całości przypomina obecne rządy w SK. Władze SK / Zarząd i Rada Nadzorcza/ nie są w stanie zrozumieć co to jest RESTRUKTURYZACJA SK, na różnych obszarach jej zarządzania i działalności!!!> Po czterech latach po przejęciu SK po Panu Kąkalcu / byłym Prezesie, który ledwo co zapoczątkował reformę tzw. komunalki/ REFORMA TEJ SPÓŁKI STOI W TYM SAMYM MIEJSCY........!, bowiem ujawnił się efekt tzw. "psiapsiółek"!!! ODPOWIEDŹ; - CO OBECNE KIEROWNICTWO Spółki Komunalnej zrobiło w tej sprawie: - co do poprawy wyników zakładu wodociągowego?, - co do poprawy usług w zakresie zaopatrzenia w wodę/jej jakości, na przykładzie ostatnich nieszczęść z tym związanych, - co do nadmiernej ingerencji Urzędu w działalność SK/ na czym polega ręczne sterowanie Burmistrzów SK ?, - na czym polega redukcja kosztów, co z oszczędnościami w tym przedsiębiorstwie / w porównaniu do Zakładu Komunalnego jaki funkcjonował przed reformą/?, - a co z MOTYWACJĄ do poszukiwania dodatkowych możliwości rozwoju na rynku?, - a co z działalnością rozwoju inwestycyjnego i restrukturyzacją firmy / co miało gwarantować przekształcenie tzw. Komunalki w Spółkę Komunalną/ ?- co z tzw. Radą Nadzorczą SK działającą w imieniu pani Burmistrz ?, - czy nie nadszedł czas aby rozwiązać Radę Nadzorczą SK, która jest głównym obciążeniem budżetowym SK, a zastąpić ją etatowym pracownikiem Urzędu Miasta i Gminy jako koordynatora do nadzoru SK w imieniu pani Burmistrz, która i tak stosuje "RĘCZNE STEROWANIE" psiapsiółkami ??? . A jakie z tego będą oszczędności dla wspólnego dobra naszych mieszkańców?, - co z FIKCYJNYM składem Zarządu SK / stworzonym na potrzeby pana Czopka/ ???. Ponawiam pytanie co z tego rozumieją Ci co zarządzają SK i ja nadzorują ???

avatar
~Fws
20.02.2018 20:45

Czyli następny artykuł będzie miał tytuł - Jak to radny Giezek przychodzi na kontrolę do Spółki Komunalnej.

avatar
~do Fws
20.02.2018 22:34

Po co niby Giezek ma przychodzić do S.K ? . Przecież on tam był zatrudniony i przebierał kwity . Specjalnie dla niego doktor stworzył stanowisko . Niczego nie znalazł , a starał się lecz niewielka z niego była pociecha bo niewiele wiedział o pracy w archiwum .

avatar
~do Fws
21.02.2018 16:42

To jego trzeba gruntownie skontrolować ale przede wszystkim - żeby kogoś kontrolować trzeba mieć do tego moralne prawo, a radny Gi...???

avatar
~@FWS
20.02.2018 22:13

Należało by w pierw Giezka przeegzaminować z tego co napisała pani Basia, pan Adaś i Analityk - w innym przypadku może wyjść z niego kolejna psiapsiółka???

avatar
~wyborca
21.02.2018 08:35

Przynajmniej żaden radny nie będzie już mógł powiedzieć ja nie wiedziałem albo nie udzielili mi informacji bo sam może iść do ratusza albo sk i się dowiedzieć.

avatar
~@wyborca
21.02.2018 09:00

Przy tym poziomie Radnych, to nie są oni w stanie sprawdzić "ciecia" na targowisku , a co dopiero SK!?

avatar
~Wyborca
21.02.2018 09:15

Kontrola przez radnych jednostek podległych gminie jest oczywiście zasadna. Już w październiku wybory. Zobaczymy kto bedzie kandydował na burmistrza Wschowy . Moim zdaniem największe szanse ma radny G .

avatar
~do wyborcy
21.02.2018 11:31

Radny G . jest tak samo " wykształcony " jak ta ze S.K . Jedyne szczęście że jak był zatrudniony w S.K to nie było już kałamarzy z atramentem . A dalej to sobie dopowiedz panie wyborco co on by zrobił z tym atramentem ? . I nie zawracaj więcej głowy tym twoim radnym G . bo on jest taki sam jak ci z nadania ratusza .

avatar
~@wyborca
21.02.2018 11:30

Najwyraźniej "wyborca" przypomina samego radnego "G" - bo, bo pisze krótko i bezsensu, najwyraźniej wypowiedzi dłuższe sprawiają mu problem intelektualny ...........?

avatar
~z Przyczyny Górnej
21.02.2018 13:07

Wyraźnie do piastowania funkcji burmistrza, sukcesywnie dorasta wiceburmistrz. W czasie pierwszej kadencji nauczył się rzemiosła, by w drugiej solidnie je wykonywać.

avatar
~Adaś
21.02.2018 15:26

Ad. - "Analityk" i "Basia " - forumowicze ....... jeśli tego typu firmy ( jak np. SK Wschowa) będą podporządkowane i włączane w programy "polityczne" ( w skali makro , duże spółki SkarbuP ), jeśli z nich tworzy się zależności ..... stanowisko- lojalność- płaca, to nic innego nie można oczekiwać . Pracownik (prezes) w dniu nominacji od razu staje się wasalem zwierzchnika, jak to Basiu ujęłaś - "robota dłuta" , a słowo władcy nabiera specjalnego znaczenia. I jeśli zostanie to uzupełnione układem (raczej rozkładem) o czynnik ludzki (persony) nonsensu intelektualnego z kompletnym brakiem wiedzy to nie ma mowy o ewolucji, przyroście czy ekspansji gospodarczej. Na dzisiaj to brzmi futurystycznie, .... SK to fantastyczny biznes ; podaż wody pitnej, ścieki, zbiórka i zagospodarowanie śmieci i cała struktura remontowa zespołu miejskiego ..... dosłownie , pieniądze na ziemi , złota kura , maszynka do robienia mamony ....... i jej robi , ale dla "bogaczy" ? Układ niejasny, odizolowany i zagadkowy, z tajemnicami i już wsławionymi zasadami - dostanie Pan/i odpowiedż na piśmie........ jakby radny musiał na tą "dobroć" sobie zasłużyć ? Adaś

avatar
~do Adasia
21.02.2018 17:28

Panie Adaś to jest słuszna uwaga ale patrząc na poprzednią S.K czyli za Zaczyka czy Kąkalca nie było takiego kolesiostwa i takiego powiązania rodzinnego jak jest teraz . Przecież w poprzednich radach nadzorczych nie zasiadali znajomi , krewni tak jak jest teraz . Dziś można śmiało powiedzieć że to jest układ rodzinno koleżeński tak doktora i Patalasowej a sama spółka na poziomie pracowniczej jest spółką wyłącznie rodzinną . Poprzednicy nie stworzyli takiego układu do czerpania wyłącznie korzyści finansowych , poprzednicy inwestowali a to w wierzę ciśnień , remont magistrali wodnej a to w samej stacji wodociągowej a to w samochody do przewozu i odbioru śmieci . A dziś nic się nie inwestuje tylko spija się tą całą śmietankę dla siebie i swoich rodzin . Były podwyżki dla swoich pokaźne kwoty a dla zwykłych ludzi parę złotych i jeszcze ze zróżnicowaniem o 10 lub 20 zł miedzy pracownikami którzy wykonują taką samą pracę i to tylko dla tego żeby ich poróżnić między sobą .To są metody obecnych rządzących żeby ludzi skłócić i zarazem zastraszyć . Jak teraz można nazwać taki twór o powiązaniu rodzinnym i koleżeńskim ? . Czy to nie powinno podlegać kontroli przynajmniej radnych ? .

avatar
~do ~do Adasia
21.02.2018 19:04

Mało wiesz, co się działo za czasów prezesa Pana K.

avatar
~do do Adasia
21.02.2018 21:43

Powiadasz mało wiem ? . Może wiem mało ale takiego nepotyzmu jak jest teraz nie było nigdy od 1989r . To co się wyrabia dzisiaj to woła o pomstę do nieba . Kasa jest wyprowadzana w sposób karygodny dla siebie i rodzin pozatrudnianych w tej spółce . Potworzono specjalnie dodatkowe stanowiska dla zatrudnienia swoich rodzin i psiapsiółek .

avatar
~Wschowianin
21.02.2018 18:00

W radach nadzorczych w SK zawsze za poprzednich zarządów była reprezentacja pracowników. Dwóch lub jeden ale byli pracownicy reprezentowani. Po zmianie władzy zlikwidowano reprezentację pracowników za to jest układ ty mi miejsce w Radzie we Wschowie a ja tobie w Malczycach. Takich jaj to świat nie widział.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl