TworzymyGłos Regionu

reklama

Spektakl słowno-muzyczny w wykonaniu zespołu Sedno (RELACJA)

Czwartek, 16 czerwca 2022 o 21:38, aktualizacja Czwartek, 16 czerwca 2022 o 22:48, autor: 5
Spektakl słowno-muzyczny w wykonaniu zespołu Sedno (RELACJA)

Utwory o Wschowie w ramach spektaklu słowno-muzycznego usłyszała widownia zebrana w murach Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy. Przed zgromadzoną publicznością wystąpił zespół Sedno funkcjonujący przy Centrum Kultury i Rekreacji.

Zespół oprócz poezji przygotował autorskie utwory muzyczne nawiązujące do Wschowy. Autorką tekstów na podstawie znanych melodii jest pani Leokadia Łopusiewicz. Widownię szczególnie porwała "Wschowska Samba".

We Wschowie i jej okolicach
Od czasów już dawnych tak trwa
Że często przy pełni księżyca
Miłosną opowieść tka wiatr

Wschowska samba, wschowska samba
To jest taniec, to taniec bez słów
To melodia księżycowa
W rytmie samby tej można całować
To jest taniec zakochany
Takich właśnie jak Ty i jak Ja,
Wschowska samba, wschowska samba,
Piękna jest, wdzięk swój ma, samba ta.

W spektaklu wystąpili: Elżbieta Zieńkiewicz, Stanisława Mikuszewska, Bożena Szarnecka, Grażyna Guzewicz,  Maria Chronicka, Grzegorz Kaleciński, Leokadia Łopusiewicz oraz gościnnie Grzegorz Dolaciński, który przestawił dwa utwory autorskie.

Wśród zebranych gości znaleźli się: Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak, Przewodnicząca Rady Miejskiej we Wschowie Hanna Knaflewska-Walkowiak i Wicedyrektor Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie Daniel Kmieciak.

Spektakl jest jednym z wydarzeń organizowanych w ramach Dni Wschowy 2022. W imieniu CKiR zapraszamy na korowód ulicami miasta. Szczegóły TUTAJ.

Wydarzenie było okazją do podziwiana dzieła pn. „W poszukiwaniu Zjednoczonej Europy” powstającego na wielkoformatowych płytach 2,5 m wysokości ok. 6 m szerokości. W piątek i sobotę (17-18.06) w Bibliotece trwać będą warsztaty rysunku z artystą Dominikiem Woźniakiem. Start godz. 10:00, wstęp wolny.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~Urszula Chudak
17.06.2022 11:12

Jeden z lepszych, jeżeli nie najlepszy moim zdaniem oczywiście, spektakl. Z dwóch powodów. Świetnie dobrane teksty mówiły o miejscach, które można było w trakcie recytacji, zobaczyć oczyma wyobraźni jak np. wschowskie kamieniczki, kościół parafialny czy franciszkański. No i... dwie Przyczyny okalające nasze miasto. To jest pierwszy powód - drugi, to możliwość włączenia się we wspólne śpiewanie. Już tak mam, że dla mnie to zawsze bardzo ważne! Przyznam się, że chyba najważniejsze. Lekko żartując życzę Czadoman-owi, by w sobotę miał taki odbiór i oklaski po "Ruda tańczy jak szalona".

avatar
~Leokadia Łopusiewicz
18.06.2022 00:23

Bardzo dziękuję za tak przychylną recezję.Zwykle na naszych prezentacjach dbamy o stworzenie symbiozy z widzem aby poczuł się współtwórcą przedstwienia.Dziękujemy za tak liczne przybycie .

avatar
~Ok
17.06.2022 11:24

A na półkolonie w Lginiu dla dzieci pieniędzy zabrakło?

avatar
~Zofia
18.06.2022 09:19

Brawo dla państwa aktorów i dla publiczności, szkoda że nie mogliśmy uczestniczyć w wydarzeniu, ale dzięki materiałom prasowym możemy oglądać do woli, redakcje można na nią liczyć, szanujemy za każdy dodany materiał dzięki któremu wiemy co dzieje się w naszym mieście.

avatar
~Uczestniczka
20.06.2022 12:44

Bardzo dziękuję za wspaniały spektakl słowno-muzyczny,życzę dużo radości,pozdrawiam,a co do komentarza ok ( dzieci dostają 500 plus i te pieniądze są przeznaczone dla dzieci) i proszę nie narzekać

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl