TworzymyGłos Regionu

reklama

Spektakl „Jestem”: uczestnicy WTZ wystąpili na deskach leszczyńskiego teatru!

Wtorek, 17 stycznia 2023 o 10:54, aktualizacja Wtorek, 17 stycznia 2023 o 11:20, autor: 1
Spektakl „Jestem”: uczestnicy WTZ wystąpili na deskach leszczyńskiego teatru!

W ubiegłym tygodniu uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej we Wschowie wystąpili na deskach Teatru Miejskiego w Lesznie. Zgromadzona publiczność zobaczyła spektakl pt. „Jestem” w reżyserii Leokadii Łopusiewicz i Ewy Karłyk.

Spektakl powstał w ubiegłym roku, w ramach programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Od zależności ku samodzielności", realizowanego przez OPS we Wschowie. Premierę miał w październiku 2022 r. we wschowskim CKiR.

"Jestem" to opowieść o codzienności osób z niepełnosprawnością: o ich smutkach, radościach, potrzebach i marzeniach. Reżyserkami są dwie panie: Leokadia Łopusiewicz i Ewa Karłyk. Obie twierdzą, że było to dla nich wyzwanie, ale też ogromna satysfakcja. Scenariusz powstał na podstawie rozmowy z samymi aktorami i był to strzał w dziesiątkę. Oglądając spektakl, widzowie współodczuwają wszystkie emocje, od uśmiechu do łez. Bo przecież, choć każdy z nas jest inny, to wszyscy jesteśmy równi.

- Marzenie występu na deskach prawdziwego teatru spełnił dyrektor p. Maciej Mizgalski - mówi Jolanta Awsiukiewicz, instruktor wschowskiego WTZ. - Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za zaufanie i wsparcie!

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Obserwator
17.01.2023 19:29

Pani Łopusiewicz wraz z Panią Karłyk wykazały się wielkim zaangażowaniem w powstanie tego spektaklu i w pracę z uczestnikami WTZu. Świetna współpraca z OPSem wschowskim, przynosząca ogromne korzyści dla uczestników WTZ. Wielkie gratulacje dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego dzieła. BRAWO!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl