TworzymyGłos Regionu

reklama

Specjalistyczny sprzęt dla trzech jednostek OSP z terenu gminy Szlichtyngowa

Czwartek, 27 lipca 2023 o 12:10, aktualizacja Czwartek, 27 lipca 2023 o 13:43, autor: 1
Specjalistyczny sprzęt dla trzech jednostek OSP z terenu gminy Szlichtyngowa

W środę w Kożuchowie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie dla lubuskich jednostek OSP. Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze oraz jednostki samorządu terytorialnego spotkały się, by oficjalnie podpisać umowy o współpracy finansowej.

Wsparcie dla ochrony przeciwpożarowej

Umowy, które zostały podpisane tego dnia, dotyczą wsparcia w formie dotacji celowej przeznaczonej na zadania z zakresu ochrony przeciwpożarowej. To niezwykle ważna inwestycja, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa i efektywności działań jednostek OSP na terenie województwa lubuskiego.

Jolanta Wielgus, Burmistrz Miasta i Gminy oraz Helena Romanowicz, główna księgowa, podpisały umowę na rzecz Gminy Szlichtyngowa. Współpraca zakłada dotację w kwocie 29.925,00 zł pochodzących z budżetu Województwa Lubuskiego.

Inwestycje w nowoczesne wyposażenie

Dzięki uzyskanym środkom, jednostki OSP z terenu gminy Szlichtyngowa będą mogły znacząco podnieść standard swojego wyposażenia:

  • OSP Gola otrzyma 2 sztuki butli kompozytowych do aparatów oddechowych. To niezbędne narzędzia podczas akcji ratunkowych, które umożliwiają strażakom dłuższą i bezpieczną pracę w trudnych warunkach.

  • OSP Stare Drzewce zostanie wyposażona w 4 komplety ubrań koszarowych. Te specjalistyczne stroje zwiększą komfort i bezpieczeństwo strażaków podczas interwencji.

  • OSP Szlichtyngowa będzie mogła korzystać z nowej kamery termowizyjnej. To nowoczesne urządzenie pozwoli na szybsze lokalizowanie źródeł ognia oraz osób potrzebujących pomocy w miejscach, gdzie tradycyjne metody zawodzą.

Uroczyste podpisanie umów to kolejny krok w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa i efektywności działań strażaków na terenie województwa lubuskiego.


Źródło/foto: Szlichtyngowa.pl/Marcin Jabłoński Zarząd Województwa Lubuskiego PO RP

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Kaczor
27.07.2023 17:36

Aż dziwne, że nie ma tam asta

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl