SP Szlichtyngowa wicemistrzem województwa

Wtorek, 22 kwietnia 2014 o 10:16, autor: 2

Kolejnym sukcesem zakończył się występ młodych siatkarek ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła 2 w Szlichtyngowej w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży. Nasze zawodniczki wywalczyły tytuł wicemistrzyń województwa. Lepsza okazała się tylko drużyna z Kosieczyna. W pierwszych dwóch pojedynkach reprezentantki SP Szlichtyngowa pokonały 2:0 zespoły z Gorzowa Wielkopolskiego i Sulechowa. W decydującej potyczce zmierzyły się ze Szkołą Podstawową z Kosieczyna. W pierwszym secie szlichtyngowianki przegrywały już 22:14, by doprowadzić do stanu 24:25 i piłki setowej. Niestety nie wykorzystały szansy i ostatecznie przegrały seta do 25.  W drugim secie wygrały do 23. W tie breaku siatkarki ze Szlichtyngowej prowadziły już 4:0, by na zmianę stron schodzić przy stanie 7:8 dla przeciwniczek. Ostatni set zakończył się porażką 15:11, a cały mecz wynikiem 2:1 dla siatkarek ze Szkoły Podstawowej z Kosieczyna. - Srebrny medal to ogromne osiągnięcie dla naszej małej szkoły - mówi Radosław Wasielewski jeden z trenerów. - By znaleźć się w gronie czterech najlepszych zespołów województwa należało przebrnąć etap powiatowy, rejonowy i półfinał wojewódzki. W tych etapach nasze szóstoklasistki wspierane przez rok młodsze koleżanki nie przegrały ani jednego spotkania. Od roku 2008, kiedy po raz pierwszy stanęliśmy na podium rozgrywek wojewódzkich, siatkarki z naszej szkoły zdobyły już 20 medali w rozgrywkach szkolnych i klubowych w kategoriach klas IV, V i VI. Siatkarki ze Szlichtyngowej trenuje duet Witold Jasik, Radosław Wasielewski.