SP nr 2 i miasto Wschowa wśród najlepszych

Wtorek, 30 października 2012 o 13:15, autor: 3

W poniedziałek, 29 października o godzinie 12.30 w Sali Widowiskowej Świebodzińskiego Domu Kultury odbyło się Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w roku szkolnym 2011/2012.

Impreza została zorganizowana przez Zarząd Szkolnego Związku Sportowego „ZIEMIA LUBUSKA”. W uroczystościach udział wzięli: Naczelnik Wydziału Spraw Organizacyjnych i Społecznych – Wojciech Kuryłło oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie – Ryszard Ratajczak. Miło nam poinformować, że Wschowa w klasyfikacji generalnej miast w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży zajęła VI miejsce, otrzymała puchar i dyplom. Zdobyła w zawodach łącznie 1 055 punktów, co dało miejsce VI na XVII możliwych. Poza tym, w klasyfikacji szkół podstawowych, Szkoła Podstawowa Nr 2 zajęła II miejsce na 122 możliwych. W klasyfikacji generalnej Gimnazjów, Gimnazjum Nr 2 we Wschowie zajęło 8 miejsce na 113 możliwych. Przypomnijmy że uczniowie SP Nr 2 we Wschowie wygrali wojewódzki finał w piłce nożnej oraz zdobywali medale m.in w żeńskiej koszykówce, sztafetowych biegach przełajowych oraz indywidualnych biegach przełajowych.