TworzymyGłos Regionu

reklama

Sonda: wypadek czy zamach?

Wtorek, 10 kwietnia 2018 o 16:24, aktualizacja Czwartek, 12 kwietnia 2018 o 14:15, autor: 53
Sonda: wypadek czy zamach?

10 kwietnia 2010 roku o godzinie 8:41 w smoleńsku doszło do katastrofy polskiego, rządowego TU-154. Dziś, dokładnie osiem lat później zapytaliśmy mieszkańców Leszna i Wschowy w jakich okolicznościach dowiedzieli się o tym zdarzeniu i czy ich zdaniem był to wypadek czy jednak zamach.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (53)

avatar

avatar
~Artur
10.04.2018 18:32

No to wcale się nie dziwię że Ziemia jest płaska jak niektórzy twierdzą . Niestety społeczeństwu zrobiono wodę z mózgu i to za ich pieniądze .

avatar
~Jan Kotwicki
10.04.2018 22:00

Godziny nas dzielą od częściowego raportu bo tylko taki na razie może być wiarygodny. Nie mam najmniejszej wątpliwości że dowiemy się o zbrodni zbiorowego mordu na elicie Polskiego Narodu!

avatar
~R8
10.04.2018 22:06

Artur a płaska to ona nie jest od dołu czy od góry, bo tak jakoś w rozkroku stanąłeś i nie widzę.

avatar
~ojj
10.04.2018 19:11

Trzeba mieć problem z myśleniem żeby zadawać tego typu pytania

avatar
~R8
11.04.2018 09:20

"ojj" chyba jednak masz problem, bo podobnie jak Artur "jesteś za, a nawet przeciw".

avatar
~Baśka
10.04.2018 20:36

Po pierwsze nie "WYPADEK" !, Tylko młody człowieku K A T A S T R O F A !!!! i to katastrofa lotnicza - kosztuje to tylko trochę wiedzy i wyobraźni . Należało by zadać pytanie "młody człowieku"?: - jak to się stało, że przed tą katastrofą lotniczą wszyscy politycy - a zwłaszcza z tzw. prawej strony / Pisowcy i PO/ walczyli jak lwy aby zawłaszczyć sobie przebieg uroczystości związanych z MORDEM KATYŃSKIM, gdzie zamordowano ponad 20 tysięcy Polaków i jak to się stało, że do jednego samolotu świętej pamięci Prezydent L. Kaczyński zabrał ze sobą całe dowództwo naszego lotnictwa oraz innych znakomitych ludzi-Polaków ???, To jest pytanie: - jak to się stało i dla czego tak się stało ???. W tamtym czasie to Rocznica Mordu Katyńskiego była dla nich wszystkich najważniejsza - bo jak zwykle była, jak widać dzisiaj jedynie "paliwem" politycznym ! Bowiem jak widać w dniu dzisiejszym nikt... ale to nikt z "wielkiego" kierownictwa Rządu, Sejmu i Senatu, Gabinetu Prezydenta nie mówiąc "wodzów" tych dwóch partii do Katynia na uroczystości się nie wybrał!!!!> Dzisiaj oni wszyscy mają nowe "paliwo polityczne", pomniki, tablice Smoleńskiej Katastrofy to w kraju................ A, Katyń !?, ponad 20 tysięcy zamordowanych naszych Rodaków już nie jest dla nich tak ważny......!???. A, ty młody człowieku swoją tzw. sondą również idziesz w ich ślady!!!!, co zrobiłeś aby w dniu dzisiejszym uczcić Naszych Pomordowanych Rodaków w Katyniu ?????

avatar
~R8
12.04.2018 09:47

Baśka! mniej tekstu więcej treści. Sensowne jest tylko pytanie "jak to się stało i dlaczego tak się stało". Cała reszta, to dający się zauważyć brak wiedzy i dywagacje pseudo-polityczne. "A, Katyń !?" - a Katyń to "Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej" obchodzony 13-kwietnia. Co do walk lwów, to do odświeżenia pamięci https://www.youtube.com/watch?v=q525E-73p3A …

avatar
~maciek
12.04.2018 11:39

Baśka Putin to ZBRODNIARZ i tyle nieprawdaż ? Jeszcze to do Ciebie nie dotarło ?

avatar
~Kotwicki Jan
11.04.2018 07:24

Jestem pozytywnie zaskoczony tym że młodzi ludzie wypowiadający się w sprawie katastrofy smoleńskiej w przytłaczającej większości opowiedzieli się za zamachem. Pomimo zmasowanej propagandy lejącej się z dywersyjnej prasy z obcym kapitałem i Gazety Wyborczej, młodzi Polacy jednak potrafią prawidłowo pojmować problemy, wydawało by się, beznadziejnie zakłamane i zakrzyczane.

avatar
~do Kotwickiego
11.04.2018 08:04

A na jakiej podstawie pan twierdzisz że to był zamach ? . A ja twierdzę że to było umyślne samobójstwo i mam takie przeczucie .

avatar
~Krist
12.04.2018 11:18

Jak dla mnie to tylko dowód na indoktrynację w szkołach! Od razu widać, że poziom nauczania leży. Bo jakby fizyka w szkołach była na odpowiednim poziomie to żaden z uczniów by się nie ośmieszał w tej sondzie popieraniem teorii o zamachu!

avatar
~Jan Kotwicki
11.04.2018 08:55

Przeczucie moze być zawodne - bardziej pewne jest wnioskowanie na podstawie faktów. Dla mnie nie trzeba było badań, puszek, parówek - wystarczyło rozgłaszanie przez Sikorskiego informacji że nieodpowiedzialni i słabo przeszkoleni piloci lądowali we mgle i należy jeszcze tylko dojść kto ich do takiego zachowania przymusił. Rozsyłanie maili tej treści na lewo i prawo tuż po katastrofie przez wysokiej rangi urzędnika państwowego jakim był wówczas Sikorki było czyś niebywałym i miało od początku jeden cel: zakłamanie prawdy. Kto uważa inaczej jest już zdemoralizowany lub kierujący się złą wolą.

avatar
~Zen
11.04.2018 08:59

Kotwicki , a ja jestem młody i nie twierdzę , że to zamach , kompletne bzdury Macierewicza za nasze stracone już bezpowrotnie miliony !! Czekasz na raport , ponoć techniczny , już 4 wersja , zobaczymy jaka teraz bombę wymyśli ? Nawet sam Kaczyński w te iluzje już nie wierzy .

avatar
~R8
11.04.2018 10:37

Młody "Zen", kliniczny przykład wytworu "gimbazy". Całkowity zanik kultury osobistej i czerpanie wiedzy o świecie współczesnym z przekazów dnia "cała prawda całą dobę".

avatar
~Jan Kotwiski
11.04.2018 10:41

Słuchaj młody! Nie załamuj się, życie przed Tobą, będziesz miał nie jedną okazję by sie zreflektować. Dużo czytaj, wsłuchuj sie co mówią fachowcy i wytrzymaj nerwowo do godziny 13.00, czas ogłoszenia raportu częściowego. A niebawem przesłuchanie Komorowskiego!

avatar
~misiu
12.04.2018 12:08

kasa misiu, kasa się musi zgadzać ....

avatar
~Maciej
11.04.2018 10:52

Do J. kotwickiego. Przecież to logiczne, że przyczyną katastrofy bała bezmyślność służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo prezydenta. To , że w ogóle samolot wypuszczono z Warszawy w takich parszywych warunkach pogodowych.

avatar
~Jan Kotwicki
11.04.2018 11:09

Do Macieja: "...bezmyślność służb odpowiedzialnych..itd" Czyli instytucji rządowych podległych Tuskowi! A czy safandulstwo czy celowe działanie to wyjaśnienie przed nami. Gdy zaczną się pierwsze aresztowania, może być całkiem ciekawie!

avatar
~Adaś
11.04.2018 11:25

Nie sądziłem , że dotkniecie tego tematu Zw ......... ? to na dzisiaj sprawa ważna i jestem za tym aby godnie o niej mówić i celebrować, jednak jest absolutnie inaczej . Jestem tym razem w podobnym zdaniu co twierdzą , że lotnicza katastrofa z 2010 r. i "stratami" w liczbie 96 os. nie jest tym samym co utrata ok. 21700 os. z 1940r. Tylko sam fakt ilościowych ofiar Polaków już inaczej hierarchizuje te wydarzenia, a jednak wczoraj na Pl. Piłsudskiego (i nie tylko) polskie Państwo miało wolę (dlaczego ....?) uczcić tylko tych Polaków z 2010 r ? Katastrofa smoleńska już całkowicie zdominowała wydarzenia Katyńskie , podobnie jak samo znaczenie prezydenta Kaczyńskiego degradujące wartości związane z osobą Jana Pawła II - ilość nazywanych ulic , placów, rond, pomników za chwilę zdominuje Polskę . Ja oczywiście w orzecznictwo p. Macierewicza tak samo wierzę jak p. Kotwicki w oferty p. Sikorskiego , tylko , że koszty Komisji wyjaśniających wydarzenia smoleńskie idą w miliony, ......... to zapas ośmiorniczek na następne stulecie ? A do tego , to miał już być termin ostateczny, te ciągle ufne słowa - jesteśmy coraz bliżej prawdy ....? ...... a jednak nie doszliśmy , ale zwyciężyliśmy ! Proszę Państwa , od tygodnia jest nowy koncept , powołanie przez m. Ziobro nowej , lepszej ( bo amerykańsko-węgierskiej) komisji wydarzeń smoleńskich ......... etos i moralność zmieszany z nowym rodzajem "folkloru" ma dać Polakom na kolejne miesiące kłótnie i konflikty , tylko czy to aby idzie w parze z przygotowaniami do samorządowych wyborów jesień 2018 ........... czy ta szarpanina polityczna Wam już nie obrzydła ,..... bo mnie TAK ! Adaś

avatar
~celebrant godnie mówiący hahah
12.04.2018 11:51

Wypociny jak zwykle , manipulacja z Katyniem to już żenada .

avatar
~Zen
11.04.2018 11:35

No tak , jak się ogląda od rana w ciepłych skarpetach tylko i wyłącznie TVP i TRWAM to się wie, to co się wie , a On zapoda nam 5 ... 6 ..... a może i 8 wersję . Podatnik zapłaci.

avatar
~R8
11.04.2018 15:16

No zobacz sobie "tuskowe" TVP, https://www.youtube.com/watch?v=q525E-73p3A …

avatar
~qaz
11.04.2018 11:42

Dali byście spokój z drążeniem tego tematu! Polityczna szarpanina już dawno zmęczyła większość ludzi

avatar
~ext7
11.04.2018 13:56

Na to bardzo trudne pytanie , prawdopodobnie jednoznacznej odpowiedzi nigdy nie poznamy. Jakie są fakty? Po pierwsze-bardzo chcieli zdążyć na czas. Po drugie ,fatalne warunki (pilot transportowego Iła w ostatniej chwili z lądowania zrezygnował) Po trzecie stan(wyposażenie) smoleńskiego lotniska(właściwie trudno to, to lotniskiem nazwać) I to wszystko przemawiać może ,za tym ,że katastrofa nie była wynikiem zamachu. Pozostaje jednak wiele pytań !! Rosjanie zakończyli dochodzenie i raport opublikowali, dlaczego zatem nie oddali wraku ???Dlaczego nie oddali nam rejestratorów a tylko przekazali ‘wykastrowane” kopie zapisów ?? Zastanawiam się też nad tym ,jak to być może ,że ten Tupolew został wręcz „rozmazany” na tak wielkim obszarze? Pamiętacie zapewne awaryjne lądowanie MIG29 w lesie pod Mińskiem, gdzie ten ruski nielot skosił pas drzew a pilot przeżył. „Nieznane nagranie z nocy przed katastrofą ‘Kto majstrował przy skrzydle Tu-154?” Tak zatytułowany artykuł pojawił się w GP w Lutym .Hmm.. Być może był to fejk mający na celu podniesienie sprzedaży tygodnika(tego nie wiem), ale z drugiej strony wątpię żeby „Sakiewa” pozwolił na publikacje kłamstw.

avatar
~do ext7
11.04.2018 15:01

Panie ext7 podejrzewam że pan nigdy w życiu nie widział na własne oczy MIGA 29 i Tupolewa zwanego Tutką . Po drugie różnica w prędkościach do podejścia w lądowaniu też jest spora i po trzecie Tutka lądowała z paliwem na pokładzie a MIG niestety był bez paliwa i nie wykonał obrotu jak Tutka tylko ślizgiem po drzewach przyziemił . No i wreszcie ciężar MIGA i ciężar tutki ? . Czy zastanawiał się pan nad tym zagadnieniem ? . Jakie to porównanie , samochodu osobowego do załadowanego TIRA z pełną przyczepą .

avatar
~do Jana Kotwickiego
11.04.2018 15:34

Widzę że pański idol skulił ogon pod siebie ? . Co prawda ma gadane ale na gadaniu się skończyło . Jak zwykle dowodów jakichkolwiek na potwierdzenie jego wymysłów brak . Nawet słynna pisowska tv nie była tym opowiadaniem zainteresowana i musiałem wysłuchać opozycyjną TVN 24 oglądać .

avatar
~Kotwicki Jan
11.04.2018 20:09

Na stronie tytułowej dzisiejszej Gazety Polskiej /tygodnik ukazujący się w środy/, A.Macierewicz i takie zdanie : Nie wiemy kto ich zabił, wiemy co ich zabiło"!

avatar
~prześladowany
12.04.2018 11:59

W latach mojej młodości TVN była reżimowa ..... i chwaliła Zbrodniarza Purtina hahaha

avatar
~ext7
11.04.2018 15:42

ad "ext7" Tak ,tak ma Pan dużo racji, że porównywanie miga 29 ,który w porywach zapier...a z prędkością dwa i pół macha a możliwość wznoszenia to 200-300m/sek z pasażerskim mułem może i nie na miejscu jest, choć z drugiej strony konstrukcyjnie musza być podobnie wytrzymałe ,bo ten pierwszy narażony jest na ekstremalne przeciążenia ,a ten drugi dźwiga ciężary(porównaj masę tych dwóch maszyn) Miga 29 nieraz na niebie widziałem i wkurzał mnie w momencie przekraczania „bariery dźwięku”.

avatar
~Jan Kotwick
11.04.2018 15:43

Jest częściowy raport, który stał się oficjalnym stanowiskiem rządu. Raport Millera unieważniony! Stwierdzono że były dwa wybuchy wewnątrz samolotu. Raport został przesłany do prokuratury, na przesłuchanie został wezwany Komorowski. Mamy namacalny dowód że Państwo Polskie zaczęło bronić swego honoru!

avatar
~do Kotwickiego
11.04.2018 16:12

Panie Kotwicki a gdzie kluczowe dowody na te wybuchy ???. Kto niby i gdzie w jakim miejscu założono te ładunki ???. Panie z takimi dowodami to i pana można by oskarżyć o ludobójstwo lub zamach na Papieża . Może pogadamy jak pan wytrzeźwieje bo mówisz pan bajki . Nawet z tv pisu mieli w wielkim poważaniu tę konferencję obłudy .

avatar
~Jan Kotwicki
11.04.2018 18:28

Proszę mnie nie pytac o szczegóły techniczne. Ja ufam wybitnym fachowcom klasy światowej, którzy od pewnego czasu zajmują się katastrofą. Ale zaraz, zaraz, przecież Ruskie podobno też uznali eksplozje za przyczynę wypadku. Pozdrowienia dla gen. Anodiny!

avatar
~xz
11.04.2018 17:11

ruscy sprowokowali katastrofę przez błędne naprowadzenie samolotu i tyle

avatar
~Jan Kotwicki
11.04.2018 19:39

Tak naprowadzali by rozwalić samolot nad lasem a nie na lotnisku! Pozostaje ustalic kto i w jakim zakresie uczestniczył w scenariuszu!

avatar
~do Kotwickiego
11.04.2018 20:45

Wybitni fachowcy z Ameryki, czyli Binienda? A gdzie on jest? Nabrał kasy z naszych podatków i nawał do Stanów i tyle go widzieli. Pozostali członkowie komisji nie podpisali raportu. Dlaczego? Farsa polityczna a nie eksperci. Takie same ściemniacze jak Kotwicki.

avatar
~Kotwicki Jan
11.04.2018 17:49

Już pisałem - dla mnie wystarczyły pośpieszne matactwa ministra Radosława Sikorskiego !

avatar
~do Kotwickiego
11.04.2018 21:29

Panie Kotwicki obawiam się że będziesz pan paczki donosił swojemu idolowi do kicia . Jak tylko napisze te swoje głupoty na piśmie to będzie twardy dowód na to że kłamał i konfabulował za pieniądze podatnika .

avatar
~Jan Kotwicki
11.04.2018 21:31

Binienda siedział dzisiaj obok A. Macierewicza gdy ten omawiał raport i niczemu nie zaprzeczał. A przed chwilą wysłuchałem wywiadu w TV Republika z Frankiem Taylorem, wybitnym miedzynarodowym ekspertem od katastrof lotniczych. Był pozytywnie zaskoczony profesjonalizmem badań i potwierdzil bez wahania zamach.

avatar
~xyz
11.04.2018 18:28

Jak widać i czuć rozmowa z JK na temat katastrofy Smoleńskiej i w ogóle to jak rozmowa głuchego z niewidomym na temat sztuki !!!!!

avatar
~R8
12.04.2018 09:17

Nie wiem czy jesteś "xyz" głuchy czy niewidomy, ale znajdź chwilę na powrót do przeszłości. https://www.youtube.com/watch?v=q525E-73p3A …

avatar
~do R8
12.04.2018 10:40

A może odniesiesz się do napisanej książki o Macierewiczu ? , tam dopiero jest rewelacja o wiele , wiele większa niż wypociny Palikota . No i najważniejsze każde stwierdzenie w tej książce jest poparte odnośnikami do odpowiednich dokumentów . Dlaczego jesteś taki ślepy na tą książkę czyżby nie pasowała do twojej teorii ?.

avatar
~R8
12.04.2018 16:54

"~do R", kolejny naukowiec po "gimbazie", co to ani czytać, ani nawet słuchać ze zrozumieniem nie potrafi. Nie Macierewicz jest tematem tego forum. Gratuluję lektury, toż to klasyka "szamba".

avatar
~fakty dla zwolenników Putina
12.04.2018 12:18

1/ Gruzja 2/ Sopot molo " Para zakochanych" 3/ grudzien 2012 kancelaria Premiera Tuska "pewne zdarzenie" 4/ Władimir Ja będę 7 kwietnia - Donek 5/ .................. nakręcamy na kłótnię narodową Donku i Bronku 6/ za nisko, piloci, Błasik pijany, pancerna brzoza, brak krateru, milion cząstek, drzwi wbite w ziemię 7/ pomieszanie zwłok, masakra zwłok - Walentynowicz 8/ Miler-Lasek kontra Antek POniewierany

avatar
~ext7
12.04.2018 13:30

ad"Jan Kotwicki" Panie Janku z całym szacunkiem ,ale z tego wywiadu Doroty Kani z Antonim Macierewiczem opublikowanym w GP tak naprawdę nic sensownego nie wynika.. Właściwie wszystko sprowadza się do:” Nie wiem kto zabił i wiedzieć nigdy nie będę, ale wiem co ich zabiło ,ale twardych dowodów nie mam i nigdy tych mieć nie będę” Wiec bez obrazy, ale to takie głowy zawracanie...Ja cierpliwie poczekam na raport końcowy, ale wątpię ,ze po ośmiu latach ,bez kluczowych dowodów , niechęci ruskich i tych naszych byłych władców, uda ustalić się PRAWDĘ!!

avatar
~Jan kotwicki
12.04.2018 15:57

Zobaczymy co przyniosą przesłuchania i konfrontacje, oczywiście po polskiej stronie. Mam nadzieje że nie czujesz satysfakcji z takiego rozwoju sytuacji!

avatar
~@"maciek"
12.04.2018 15:06

Z uwagi na wiosenne słońce mogę cię zrozumieć, że czytasz i nie wiesz co?, - gdzie ja piszę cokolwiek o "Putinie", zastanów się zanim palniesz kolejną "głupawkę" ! - Baska.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl