TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Solidne Ogrodzenia Tymczasowe na Budowę - Jak Wybrać?

Piątek, 29 grudnia 2023 o 22:00, autor: 0
Solidne Ogrodzenia Tymczasowe na Budowę - Jak Wybrać?

Szukasz sposobu na solidne zabezpieczenie terenu budowy? Sprawdź, jakie ogrodzenia tymczasowe będą najlepsze.

Ogrodzenia tymczasowe — zabezpiecz solidnie teren budowy!

Każda budowa, niezależnie od wielkości, usytuowania czy czasu trwania, powinna być odpowiednio zabezpieczona. Nierzadko zdarza się, że na teren budowy wdzierają się złodzieje i kradną materiał czy narzędzia. Czasem też dochodzi do wypadków z udziałem nieostrożnych przechodniów, którzy nieopatrznie wchodzą na niebezpieczny teren. Aby zapobiec takim sytuacjom, warto odgrodzić miejsce budowy. Służą do tego ogrodzenia tymczasowe, które w ostatnim czasie są chętnie wykorzystywane przez deweloperów, jak i pojedynczych inwestorów. Świetnie spisują się w swojej roli, zwłaszcza jeśli wokół posesji jeszcze przez długi czas nie powstanie ogrodzenie docelowe. Sprawdź, co warto wiedzieć przed wyborem konkretnego ogrodzenia!

Od czego rozpocząć poszukiwania ogrodzenia tymczasowego?

Ogrodzenie tymczasowe, które będzie zastosowane na placu budowy, nie może być konstrukcyjnym zlepkiem o różnych wysokościach, rozstawie czy rozmaitych materiałach. Dobrze byłoby wybrać jeden materiał, jedną konstrukcję. Ponadto koniecznością jest zapoznanie się z wymogami prawnymi i informacjami, które wskazują odpowiednią drogę.

Do zabezpieczenia powinno dojść na terenie wyznaczonym w projekcie. Płot tymczasowy nie powinien przekraczać wysokości 2,2 m. Wtedy nie trzeba będzie starać się o dodatkowe pozwolenie. Wysokość ogrodzenia nie może być też niższa, niż 1,5 m. Najbliżej ogrodzenie może znajdować się 1 m od wykopu. Nie trzeba sytuować ogrodzenia wzdłuż granicy działki, zwłaszcza jeśli jest to spory teren, a budynek zajmuje tylko niewielki skrawek. 

W przypadku wyższych budynków należy trzymać się zasady, iż ogrodzenie tymczasowe powinno stanąć w odległości równej 1/10 wysokości. 

Jaki płot tymczasowy wybrać?

Różne firmy oferują rozmaite płoty. Doskonałym przykładem jest marka aleogrodzenia.pl — ogrodzenia tymczasowe w jej wydaniu to rewelacyjne konstrukcje, które posiadają wiele cennych zalet. 

Ogrodzenia przenośne cechują się głównie dość lekką konstrukcją, łatwym montażem, jak i szerokim zastosowaniem. Choć najczęściej wykorzystuje się je na budowach, nie oznacza to, że tylko tam sprawdzą się jak ulał. Można je wykorzystywać również do odgrodzenia elementów niebezpiecznych lub do przygotowania przestrzeni na wydarzenia masowe, takie jak mecze, koncerty, występy.

Ogrodzenia tymczasowe dzielą się na konstrukcje ażurowe lub pełne. Przęsła ażurowe tworzone są ze specjalnej ramy wypełnionej siatką. Cechują się lekkością, bardzo szybką instalacją i demontażem. Idealnie osłaniają teren budowy przed złodziejami czy nieostrożnymi przechodniami, jednak nie zatrzymują pyłu, kurzu i śmieci, które mogą z łatwością przelatywać przez dziury w ogrodzeniu.

Ogrodzenia tymczasowe pełne są bardzo podobne do powyższych. Jedyna różnica polega na tym, że zamiast siatki wypełnienie wykonane zostało z blachy trapezowej. Gwarantują doskonałe osłonięcie przed wzrokiem osób trzecich, jak i zatrzymują pył na miejscu budowy.

Niezależnie od typu ogrodzenia, jaki zostanie wybrany przez inwestora czy dewelopera, każdy rodzaj posiada wszystkie niezbędne elementy w komplecie, takie jak stopy betonowe lub złączki.

Korzyści płynące z zastosowania ogrodzenia tymczasowego

Nie da się ukryć, że ogrodzenia tymczasowe posiadają sporo zalet. To z kolei gwarantuje użytkownikom szereg korzyści:

  • odporność na warunki atmosferyczne — deszcz, niskie temperatury, śnieg, nadmierne słońce;
  • wygoda — przy użyciu jednego typu ogrodzenia można ogrodzić plac budowy, działkę, kilka budów;
  • mobilność — nie ma konieczności przytwierdzania ogrodzenia do podłoża;
  • trwała konstrukcja — możliwość użytkowania przez długie lata;
  • elastyczność — dowolna konfiguracja pozwala dopasować ogrodzenie do potrzeb;
  • łatwość instalacji i rozbiórki;
  • łatwość transportu;
  • ekonomiczność — tanie w zakupie, jak i w wypożyczaniu.

Decydując się na wykorzystanie ogrodzenia tymczasowego, warto zastanowić się nad jeszcze jednym aspektem — wynająć, czy kupić? Podczas zakupu należy uwzględnić miejsce do przechowywania, kiedy ogrodzenie nie będzie użytkowane. Zakup najbardziej opłaci się deweloperowi, a indywidualny inwestor powinien zastanowić się nad wynajmem.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl