Sobol pierwszym, Radziszewski drugim wicemistrzem Polski

Środa, 19 września 2012 o 12:08, autor: 0

Zakończyła się indywidualna rywalizacja motocrossowców i quadowców o Mistrzostwo Polski. Na drugim stopniu podium w klasie Quad 2K Licencja A+B stanął Marcin Sobol, a trzeci był Marcin Radziszewski. Obaj zawodnicy reprezentują Wschowski Klub Motorowy.

Mistrzem został Mateusz Wojciechowski z Czołuchowskiego Klubu Motorowego, który wyprzedził Sobola o 53 punkty. Ostatnia runda krajowego czempionatu quadowców odbyła się w Gdańsku. Te zawody zakończyły się zwycięstwem Wojciechowskiego, drugi był Radziszewski. Na najniższym stopniu podium stanął Łukasz Lorenc z Automobilklubu Gorzowskiego. Na podium ostatniej rundy nie starczyło miejsca dla Sobola, który był 4. Na 5 miejscu w klasie Quad 2K licencja C zawody zakończył – Każdy jego wyścig należy przede wszystkim traktować jako zdobyte doświadczenie. Zawodniczki natomiast lekceważyć nie można. Jest już objeżdżona i wcale nie jest łatwo ją pokonać.    Również w Gdańsku rozgrana została VI runda Mistrzostw Polski w Motocrossie. W tej rywalizacji wystartowało 3 zawodników WKM: , którzy zajęli odpowiednio 15,16 i 17 miejsce w klasie MX Open i 9, 10 i 11 miejsce w kategorii MX 1. Klubowo motocykliści i quadowcy zdobyli w sumie 225 punktów i na chwile odskoczyli najgroźniejszym rywalom w walce o brązowy medal mistrzostw Polski. Po ostatniej rundzie w Lublinie, w której nasi zawodnicy nie wystartowali, znajdujący się na 4 miejscu Motoklub Olsztyn zbliżył się na 88 punktów i wszystko jest jeszcze możliwe. - Trochę plany pokrzyżowała nam zmiana terminu Mistrzostw Polski Strefy Zachodniej, po której doszło do kolizji terminów.  Z tego powodu nie mogliśmy pojechać do Lublina, bo startowaliśmy tego dnia w zawodach Nowogrodzie. Do rozegrania jednak zostały jeszcze Zespołowe Mistrzostwa Polski, których punktacja zalicza się do klasyfikacji klubowej. Te zawody odbędą się 6 października. Chcemy wystawić tam 2 zespoły i postawić kropkę nad i – zapowiada Jaromin. Na torze nie zobaczymy już , który do tej pory zdobywał cenne punkty we wszystkich rundach Mistrzostw Polski. Nasz junior doznał kontuzji stopy i sezon właściwie ma już z głowy.