TworzymyGłos Regionu

reklama

Sława: Skuterem uciekał przed dzielnicowym.

Miał 3,5 promila

Poniedziałek, 22 listopada 2021 o 10:12, aktualizacja Poniedziałek, 22 listopada 2021 o 10:36, autor: 0
Sława: Skuterem uciekał przed dzielnicowym.

Nie zatrzymał się do kontroli, uciekał ulicami miasta przed sławskim dzielnicowym. Powodami były 3,5 promila alkoholu w organizmie i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów kategorii AM. Lekkomyślny 50 - latek do krótkim pościgu został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie (21 listopada) w Sławie. Monitorujący stan bezpieczeństwa w swoim rejonie służbowym dzielnicowy zauważył kierującego skuterem jadącego „pod prąd”. Zachowanie kierowcy jednośladu wzbudziło podejrzenia mundurowego. Postanowił sprawdzić przyczyny nienaturalnego toru jazdy kierowcy skutera i przyczyny niestosowania się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. W momencie kiedy włączył sygnały świetlne i dźwiękowe kierowca jednośladu przyspieszył i zaczął uciekać ignorując całkowicie wydawane polecenia do zatrzymania się. Po krótkim pościgu ulicami miasta funkcjonariusz wykorzystując chwiejną jazdę kierowcy jednośladu wykorzystał moment wyprzedził go i udaremnił mu dalszą jazdę.

Jak się okazało 50 - letni mieszkaniec gminy Sława był kompletnie pijany. Badanie trzeźwości wykazało 3,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto w systemie policyjnym wyszło na jaw, że mężczyzna miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów kategorii AM.

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl