TworzymyGłos Regionu

reklama

Sława: Noworoczna Gala Operetki (ZAPOWIEDŹ)

Wtorek, 28 grudnia 2021 o 15:14, aktualizacja Wtorek, 28 grudnia 2021 o 15:18, autor: 0
Sława: Noworoczna Gala Operetki (ZAPOWIEDŹ)

Tradycyjnie na początku każdego roku Burmistrz Sławy, Proboszcz sławskiej Parafii i Dyrektor Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW organizują Koncert Noworoczny. W tym roku w sławskiej świątyni wystąpi Zespół Artes Ensemble z „Noworoczną Wiedeńską galą Operetki”. Wydarzenie już 9 stycznia 2022 r. o godz. 19:00 w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Sławie.

Jak informują sami artyści osoby, które zdecydują się spędzić ten czas w kościele usłyszą muzykę podziwianą i zachwycającą miliony melomanów na całym świecie niezmiennie od dziesiątek lat. Zabrzmią wspaniałe wiedeńskie walce „Wielka sława to żart” z operetki „Baron cygański” J. Straussa (syna); najpiękniejsze arie i duety miłosne mistrzów gatunku: Fr. Lehara miłosny duet wszechczasów "Usta milczą, dusza śpiewa" z operetki "Wesoła wdówka"; "W rytm walczyka serce śpiewa" z operetki „Księżniczka czardasza” i „Ach, jedź do Varasdin”, triumfalny „Marsz Radetzkiego« J. Straussa (ojca) oraz pikantne węgierskie czardasze „Czardasz Silvy” z operetki „Księżniczka czardasza”.

„Wiedeńska Gala Operetki” w wykonaniu zespołu śpiewaków operowych i solistów instrumentalistów Artes Ensemble zachwyciła już swą różnorodnością scenicznej akcji, feerią barwnych kostiumów, roztańczonych solistów, najsłynniejszych w świecie toastów, arii i duetów miłosnych oraz muzycznych fajerwerków, tysiące melomanów w całej Polsce i poza jej granicami. 

Już teraz zapraszamy wszystkich melomanów do odwiedzin kościoła pw. Św. Michała Archanioła w Sławie w drugi weekend stycznia.

(Slawa.pl)

 

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl