TworzymyGłos Regionu

reklama

Sława. Trwa głębokie oczyszczanie plaż na terenie SCKiW (VIDEO)

Środa, 12 lipca 2023 o 15:16, autor: 1
Sława. Trwa głębokie oczyszczanie plaż na terenie SCKiW (VIDEO)

Plaże w Sławie będą niedługo czyste i równe jak nigdy przedtem! Aby zapewnić maksymalny komfort i bezpieczeństwo wczasowiczom, Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku postawiło na profesjonalne czyszczenie swoich plaż. Dzięki zastosowaniu ciężkiego sprzętu, które wjechało na obie plaże, mieszkańcy i turyści będą mieli możliwość korzystania z czystego i przyjemnego piasku.

Procedura czyszczenia plaż

Procedura czyszczenia plaż przy użyciu specjalistycznego sprzętu jest niezwykle skuteczna. Maszyny te zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zbierać wszelkie śmieci, kamienie oraz inne niepożądane przedmioty, które mogą zakłócać relaks na plaży. Dodatkowo urządzenia te wpływają na wyrównanie poziomu piasku, co przekłada się na atrakcyjny wygląd plaż i większy komfort wypoczywających. Przebieg czyszczenia polega na pobraniu piasku z ustawionej głębokości do 10 cm, przesianiu go przez sita oraz oczyszczeniu, po czym piasek wraca na swoje miejsce.

Wpływ maszyn na atrakcyjność i komfort plażowania

Tego rodzaju zabiegi najczęściej wykonywane są na miejscowościach nadmorskich, gdzie czystość plaż ma kluczowe znaczenie dla atrakcyjności turystycznej. Prace czyszczące potrwają przez dwa dni, podczas których przeczesane zostaną tysiące ton ziemi, każdy centymetr plaż SCKiW.

Inwestycja w czystość plaż dla dobra wypoczywających

Decyzja o przeprowadzeniu profesjonalnego czyszczenia plaż była długo oczekiwana. Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku planowało takie działania od kilku lat, ale koszty okazywały się zaporowe. Jednak w trosce o wypoczywających, ośrodek postanowił zainwestować w czystość plaż i zapewnić wszystkim turystom i mieszkańcom doskonałe warunki do relaksu nad morzem. Warto zaznaczyć, że czyszczenie plaż zaplanowano bezpośrednio po Rap Stacji, która zakończyła się zaledwie kilka dni temu. Wszyscy, którzy obawiali się o stan plaży po festiwalu, mogą odetchnąć z ulgą.

Źródło: SCKiW

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Sroka
13.07.2023 22:29

Ciekawe co z śmieciami pozostawionymi w części podwodnej od stony plaży

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl