Słabsza jesień zespołów z gminy Wschowa

Poniedziałek, 18 listopada 2013 o 15:31, autor: 3

5 zwycięstw, 2 remisy i 8 porażek to jesienny bilans Korony Wschowa. Składa się to na 17 punktów i 11 miejsce w tabeli klasy A. 4 zwycięstwa odniosła Avia Siedlnica. Przy 1 remisie i 10 porażkach daje to 13 punktów i 12 miejsce W minioną sobotę Korona przerwała serie porażek zwyciężając na wyjeździe z ostatnią drużyną klasy A Odrą Klenica 5:0. Bramki zdobywali: 4 Jakub Stachowiak i Tadeusz Pietrzczyk. Asystowali: Dominik Chrapusta, Mateusz Chudzikiewicz, Jarosław Suszyński, Krzysztof Fiebig i Marcin Olszański. Avia zremisowała w Konotopie z Mieszkiem 4:4. Pierwszą bramkę zdobyli piłkarze z Siedlnicy, ale do szatni drużyny schodziły przy wyniku 2:1 dla gospodarzy. Po przerwie Avia szybko strzeliła 3 bramki i po 15 minutach gry było 4:2. W końcówce jednak przewaga została roztrwoniona. Bramka, która doprowadziła do remisu wpadła w 92 minucie z rzutu karnego. - To nie jest pierwsza sytuacja kiedy w tak niefrasobliwy sposób tracimy szansę na korzystny wynik - mówi Bogdan Korczak trener Avii. - Decydują o tym indywidualne błędy. Myślę, że chłopacy nie wytrzymują presji. Mamy potencjał, ale nie wykorzystujemy go. Zdobyliśmy zdecydowanie za mało punktów. Sytuacja kadrowa zmusza mnie do częstych rotacji w składzie. Trudno jest wiec ustabilizować formę.   Bramki dla Avii w meczu z Mieszkiem Konotop zdobywali: 2 Krzysztof Grześkowiak, Daniel Faliszewski i Jakub Kurosz. (mij)