TworzymyGłos Regionu

reklama

Skuteczne działania mundurowych - bezpieczeństwo to priorytet

Wtorek, 05 lipca 2022 o 09:58, autor: 0
Skuteczne działania mundurowych - bezpieczeństwo to priorytet

Sześciu nietrzeźwych rowerzystów, stermotorzysta, użytkownik hulajnogi elektrycznej osiągnęli w miniony weekend wspólny wynik ponad 10 promili alkoholu w organizmie. Ponadto dwóch kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym osiągając wyniki 114km/h i 137/h na obowiązującej 50-tce.

Miniony weekend w powiecie wschowskim można uznać za bogaty pod kątem kontroli drogowych, które przeprowadzili sławscy i wschowscy policjanci. Monitoringiem objęte zostały niemalże wszystkie drogi w w powiecie wschowskim. Dzięki temu udało się wyeliminować sześciu nieodpowiedzialnych rowerzystów, którzy po spożyciu alkoholu postanowili podróżować jednośladem. Uwadze mundurowych nie umknął użytkownik hulajnogi elektrycznej, który nocą (03 lipca) w Radzyniu przemierzał trasę mając blisko dwa promile alkoholu w organizmie.

Wschowscy wodniacy dbając o bezpieczeństwo na Jeziorze Sławskim skontrolowali stermotorzystę, który kierował łodzią motorową w stanie po użyciu alkoholu. Dzięki działaniom prewencyjnym weekend na wodach powiatu wschowskiego można uznać za bezpieczny.

Patrole ruchu drogowego nadzorowały bezpieczeństwo na naszych drogach. W wyniku czego dwóch kierowców straciło uprawnienia do kierowania. (3 lipca) w Dębowe Łęce na ograniczeniu do 50 km/h wynik 114 km/h osiągnął 32 - letni mieszkaniec Dąbrowy. Chwilę później w Szlichtyngowej wynik 137 km/h osiągnął 31- letni mieszkaniec tej gminy. Ponadto patrol ruchu drogowego wyeliminował 38-letniego obcokrajowca, który wsiadł za kierownicę pod wpływem narkotyków.

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl