TworzymyGłos Regionu

reklama

Skryty w zbożu został zatrzymany przez policjantów

- odpowie za włamanie

Czwartek, 10 czerwca 2021 o 17:22, aktualizacja Czwartek, 10 czerwca 2021 o 17:28, autor: 2
Skryty w zbożu został zatrzymany przez policjantów

W ręce sławskich policjantów wpadł młody mężczyzna, którzy pod osłoną nocy (10 czerwca) odwiedził wspólnie z nieletnim kompanem jeden ze sklepów wielobranżowych w gminie Sława. Łupem padły artykuły spożywcze, węgiel drzewny. Włamywacze zostali spłoszeni przez mieszkańców. Zaangażowani w sprawę sławscy i wschowscy policjanci już po kilku minutach odnaleźli w zaroślach skradzione przedmioty. W głębi pola zatrzymali leżącego w zbożu chowającego się przed policjantami nietrzeźwego 18-latka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Natomiast 16-latkiem zajmie się sąd rodzinny.

Do zdarzenia doszło nocą (10 czerwca) o godzinie 02.00. Dyżurny wschowskiej jednostki otrzymał informację o tym, że nieznane osoby włamały się do jednego ze sklepów wielobranżowych w gminie Sława. Z relacji zgłaszających wynikało, że osoby te weszły do zamkniętego lokalu skąd zabrały towar. Dzięki czujności mieszkańców zaalarmowani zostali właściciele sklepu, którzy zadzwonili na numer alarmowy. Nieznanym włamywaczom udało się uciec.

Zaangażowani w sprawę sławscy i wschowscy policjanci podjęli intensywne działania mające na celu odzyskanie skradzionego towaru i przede wszystkim zatrzymanie sprawców.

W trakcie sprawdzania przyległego terenu, w zaroślach udało się policjantom odnaleźć skradziony towar, w szczególności było to ponad 130 napojów rożnego rodzaju oraz kilka worków węgla drzewnego.

Nieustępliwi mundurowi sprawdzając pole obsiane zbożem natrafili na schowanego, leżącego w zbożu młodego mężczyznę. Nietrzeźwy 18 - latek od razu przyznał się policjantom do włamania do sklepu. Badanie trzeźwości wykazało blisko promil alkoholu w organizmie.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty i złożył wyjaśnienia. Jak się okazało wspólnie ze swoim 16-letnim kompanem chwilę wcześniej usiłowali również włamać się do innego sklepu, ale nie udało im się. 16-latek odpowie przed sądem rodzinny.

(KPP Wschowa)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~jeden
10.06.2021 17:58

widocznie za mało było z 500+

avatar
~Autor nieznany
11.06.2021 11:06

Ale łeb...

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl