TERAZ18°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Sierż. szt Robert Wojciechowski najlepszym policjantem lubuskiej drogówki!

czw., 12 czerwca 2025 13:16

Sierżant sztabowy Robert Wojciechowski z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie zwyciężył w wojewódzkich eliminacjach konkursu "Policjant Ruchu Drogowego Edycja 2025". Trzynastka najlepszych funkcjonariuszy z całego województwa lubuskiego rywalizowała przez dwa dni w różnorodnych konkurencjach sprawdzających umiejętności niezbędne w codziennej służbie.

Dwudniowe zmagania za nami

We wtorek i środę (10-11 czerwca) lubuska drogówka miała swoją olimpiadę. Trzynastu policjantów z komend miejskich i powiatowych całego województwa stanęło do walki o tytuł najlepszego funkcjonariusza ruchu drogowego. Rywalizacja rozpoczęła się od sprawdzianu wiedzy z pierwszej pomocy przedmedycznej – umiejętności kluczowej podczas obsługi wypadków drogowych.

Następnie mundurowi przenieśli się na specjalny tor manewrowy. Tutaj liczyły się precyzja i szybkość w prowadzeniu motocykla oraz radiowozu między przeszkodami. Każda sekunda zwłoki i każde potknięcie mogły zadecydować o końcowym wyniku.

Zobacz: Policjanci ze Wschowy najlepsi w województwie! Aspiranci Kamiński i Fedyczkowski wygrali zawody ratowników

Próba sił w centrum Zielonej Góry

Drugi dzień konkursu przeniósł rywalizację do Zielonej Góry. Policjanci najpierw stanęli na strzelnicy, gdzie sprawdzali celność. Prawdziwy test czekał jednak na skrzyżowaniu ulic Podgórnej i Lwowskiej. Funkcjonariusze kierowali ruchem pojazdów i pieszych w rzeczywistych warunkach miejskich.

Finałem był test wiedzy obejmujący przepisy ruchu drogowego, prewencję i inne regulacje prawne.

Policjant z KPP Wschowa najlepszy

Wszystkie konkurencje wyłoniły mistrza województwa. Sierżant sztabowy Robert Wojciechowski z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie okazał się najlepszy spośród trzynastki rywali. Na drugim miejscu uplasował się młodszy aspirant Grzegorz Wiśniewski ze Słubic, trzeci był aspirant Adrian Biernat z Nowej Soli.

Zwycięzca i wicemistrz jesienią pojadą do Katowic na finał ogólnopolski. Tam będą reprezentować lubuską policję w walce o tytuł najlepszego policjanta ruchu drogowego w Polsce.

ZOBACZ: Asp. Kamiński zdobył tytuł „Dzielnicowego Roku”. To policjant KPP Wschowa

Źródło/foto: Lubuska Policja

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 3

    reklama

    Dla Ciebie

    18°C

    Pogoda

    Kontakt

    Nekrologi