TworzymyGłos Regionu

reklama

„Serbowiacy” świętują jubileusz. „20 lat minęło jak jeden dzień”

Poniedziałek, 27 listopada 2023 o 09:42, aktualizacja Poniedziałek, 27 listopada 2023 o 10:09, autor: 0
„Serbowiacy” świętują jubileusz. „20 lat minęło jak jeden dzień”

W minioną sobotę Zespół Folklorystyczny „Serbowiacy” świętował 20-lecie swojej działalności. Uroczystość, odbywająca się w gminie wiejskiej Głogów, zgromadziła m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa Jolantę Wielgus oraz sołtys wsi Gola Aneta Grześkowiak.

Ożywiają lokalną kulturę

„Serbowiacy” od lat są ambasadorami regionalnej kultury, nie tylko na terenie gminy i powiatu głogowskiego, ale i poza granicami województwa dolnośląskiego. Zespół jest znany z bogatego repertuaru, obejmującego pieśni i piosenki ludowe, pieśni biesiadne, pieśni okolicznościowe i patriotyczne, a także przyśpiewki dożynkowe oraz kolędy i pastorałki.

Znani z dożynek

„Serbowiacy” regularnie uświetniają różnorodne uroczystości lokalne. Szczególnie zauważalna jest ich obecność podczas dożynek gminnych i sołeckich w Miastach i Gminach, takich jak Szlichtyngowa. W uznaniu ich wkładu w lokalną społeczność, spotkanie jubileuszowe było również okazją do złożenia zespołowi podziękowań.

Źródło/foto: Szlichtyngowa.pl

MTM3Njk0MiwxNng5LDQsNTAsMzc3MywxNDMzNywxLDAsMSw1MCwwLDAsMCwwLDEsMSwwLDAsMCwwLDAsMCwwLDAsMCwwLDAsLTE7LTE7MDswO1RMOzA7MDswOzU2LDAsMCwwLDAsMCwwOzA7MDswOzA7MDswLDA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl