Seniorzy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 spotykają się w Domu Dziennego Pobytu, by wspólnie spędzić aktywnie czas. Wartością dodaną tego miejsca jest przepiękny ogród. Rośliny, które rosły tutaj wcześniej zyskały nowe życie. Dzięki temu Seniorzy korzystają z dobroczynnego cienia urokliwych starych jabłoni, zasadzonych prawdopodobnie w tym miejscu jeszcze przed wojną.
Ogród od 4 lat wzbogacany jest nasadzeniami, dzięki pomocy Centrum Integracji Społecznej, a w 2021 roku dodatkowo w ramach cyklu spotkań „Integracyjny ogród” realizowanych w ramach projektu unijnego, w których to spotkaniach między innymi, biorą udział uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej. Dobór gatunkowy sadzonych roślin nie jest przypadkowy.
Ideą organizatorów jest współtworzenie z seniorami ogrodu w ramach zajęć z ergoterapii. To swoista, sentymentalna podróż do lat ich dzieciństwa i młodości. Stąd np ukochane kosmosy Pani Ady, paprocie Pana Aleksandra, róża Pani Karoliny czy wierzba Pana Tadeusza. To miejsce ma przywoływać dobre wspomnienia, dawać poczucie swojskości, pobudzać zmysły grą barw, zapachów i smaków owoców i ziół. To nie wszystko. Ogród jest biodynamiczny, przyjazny dla człowieka i dla zwierząt. Dzięki uprzejmości Pana Krzysztofa Kupki (terapeuty WTZ) od wiosny tego roku w ogrodzie pojawił się wykonany w jego pracowni hotelik dla owadów, którego celem jest stworzenie dogodnych warunków do namnażania pożytecznych gatunków owadów.
Wartość ogrodu szczególnie doceniono w czasie pandemii. Tutaj seniorzy, którym z racji wieku i schorzeń trudno przebywać w maskach w pomieszczeniu zamkniętym, mogą na świeżym powietrzu w bezpieczny sposób uczestniczyć w zajęcia DDP.