Czas ART, 20 stycznia 2016 roku o godzinie 17:00, zaprasza na film pt. „Krok do wolności” („One step to freedom”). Wspólnie z Muzeum Ziemi Wschowskiej oraz Stowarzyszeniem „Żydowskie Motywy” z Warszawy zaprezentujemy film fabularny w reżyserii Alaina Gsponera.
Wykryto bloker reklam!
Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.
Autor przenosi nas do sierpnia 1938 roku, gdzie Szwajcarska Rada Federalna zarządziła zamknięcie granicy dla uciekinierów z Trzeciej Rzeszy. Jednak nie wszyscy urzędnicy podporządkowali się nieludzkim dyrektywom. Paul Grüninger, wykorzystując luki w biurokratycznych przepisach, uratował setki (niektórzy mówią o tysiącach) ludzi i zupełnie słusznie nazywany jest Oskarem Schindlerem szwajcarsko-niemieckiej granicy. Ponad czterdzieści lat trwała międzynarodowa kampania, w wyniku której Paul Grüninger został pośmiertnie zrehabilitowany. W 1971 r. Instytut Yad Vashem dodał jego nazwisko do listy „Sprawiedliwych wśród Narodów Świata”.
Zapraszamy do siedziby muzeum przy Placu Farnym 3 we Wschowie.
Wstęp wolny.
Stowarzyszenie Czas A.R.T.
Komentarze 0