TworzymyGłos Regionu

Ścieżka rowerowa po nieczynnej lini kolejowej już wkrótce? Gmina Szlichtyngowa z dofinansowaniem na projekt!

Środa, 28 czerwca 2023 o 11:50, autor: 3
Ścieżka rowerowa po nieczynnej lini kolejowej już wkrótce? Gmina Szlichtyngowa z dofinansowaniem na projekt!

Dobra wiadomość dla miłośników jazdy na rowerze! Sejmik Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze przyznał Gminie Szlichtyngowa znaczną dotację w wysokości 149.910,00 zł na rozwój infrastruktury rowerowej w regionie. Ta inwestycja ma na celu poprawę mobilności rowerowej i stworzenie nowych możliwości dla mieszkańców Gminy Szlichtyngowa oraz okolicznych miejscowości.

Budowa ścieżki rowerowej

Gmina Szlichtyngowa otrzymała dotację na realizację zadania o nazwie "Opracowanie projektu budowlanego ścieżki rowerowej po nieczynnej linii kolejowej w Gminie Szlichtyngowa". To pierwszy etap planowanych działań mających na celu stworzenie nowej ścieżki rowerowej, która będzie biegła wzdłuż dawnej linii kolejowej na terenie gminy.

Etap I - Koncepcja ścieżki rowerowej

Pierwszym etapem projektu będzie wykonanie koncepcji ścieżki rowerowej. W ramach tego działania opracowany zostanie szczegółowy plan trasy, uwzględniający lokalne warunki, bezpieczeństwo i komfort użytkowników. Zostanie on zrealizowany w najbliższym czasie, a efektem będzie kompleksowy projekt ścieżki rowerowej.

Etap II - Projekt budowlany

Po zakończeniu etapu koncepcyjnego, wykonawca przystąpi do opracowania pełnobranżowego projektu budowlanego. Ten szczegółowy plan uwzględni wszystkie niezbędne aspekty techniczne i logistyczne związane z budową ścieżki rowerowej. Przewiduje się, że projekt budowlany będzie gotowy do 20 grudnia tego roku. Szacowany koszt opracowania dokumentacji wynosi około 157 tysięcy złotych.

Powiązanie z innymi projektami

Nowa ścieżka rowerowa w Gminie Szlichtyngowa jest ważnym elementem większych inwestycji rowerowych w regionie. Projekt pasuje do koncepcji budowy ścieżek rowerowych na terenie województwa lubuskiego w ramach projektu "ODRA VELO – ODER VELO". Ponadto będzie on stanowił część większej sieci ścieżek rowerowych województwa dolnośląskiego w ramach projektu "Dolnośląska Autostrada Rowerowa". Inwestycja wpisze się również w koncepcję szlaków rowerowych Powiatu Wschowskiego. Będzie kontynuacją i łącznikiem planowej ścieżki rowerowej prowadzącej do Głogowa. Dzięki temu rowerzyści będą mieli jeszcze większy wybór tras i możliwość dłuższych wycieczek.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Ciekawy
28.06.2023 14:06

Gdzie znajdę wspominana w tekście artykułu koncepcję szlaków rowerowych Powiatu Wschowskiego??

avatar
~Maciek
28.06.2023 19:00

Starosta już kiedyś odebrał wielki czek na budowę ścieżki po torach do Sławy. Ciekawe kiedy zaczną budowę?

avatar
~Hehe
28.06.2023 21:19

Jak na razie ścieżki rowerowe to robi w obrębie kilometra od swojego miejsca zamieszkania...

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl