TworzymyGłos Regionu

Samorządowcy i urzędnicy zagrali w siatkówkę

na 20-lecie powstania powiatu wschowskiego

Wtorek, 20 września 2022 o 17:30, aktualizacja Wtorek, 20 września 2022 o 18:10, autor: 2 1772
Samorządowcy i urzędnicy zagrali w siatkówkę

Z okazji 20-lecia powstania powiatu wschowskiego w hali sportowej I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie odbył się „Samorządowy Turniej Piłki Siatkowej” objęty patronatem Starosty Wschowskiego Andrzeja Bielawskiego. W rywalizacji udział wzięli reprezentanci lokalnych Jednostek Samorządu Terytorialnego.

Turniej rozegrany został w systemie „każdy z każdym“. Do rywalizacji przystąpili pracownicy Urzędów Miasta i Gminy oraz podległych instytucji ze Wschowy, Sławy i Szlichtyngowej oraz pracownicy Starostwa Powiatowego we Wschowie. Najlepsi okazali się reprezentanci sławskiego magistratu.

To pierwsze, ale prawdopodobnie nie ostatnie takie zawody. Z dużym entuzjazmem urzędników spotkał się pomysł Starosty Wschowskiego Andrzeja Bielawskiego, aby impreza powtarzana była cykliczne.

W związku z okrągłym jubileuszem odbywa się wiele wydarzeń. Do tej pory zorganizowano Turniej Piłki Siatkowej dla młodzieży [ZOBACZ ZDJĘCIA] i samorządowców oraz zawody dla dzieci w SOSW [ZOBACZ ZDJĘCIA]. W kolejnych dniach odbędą się:

  • 21.09.2022 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka we Wschowie, ul. T. Kościuszki 25, w godz. 10:00  – 12:00 zawody dla przedszkolnych zespołów czteroosobowych z terenu powiatu;
  • 22.09.2022 roku w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana, ul. Matejki 1, w godz. 9:00  – 12 00 zawody dla reprezentacji klas IV-VIII Szkół Podstawowych z terenu powiatu;
  • W dniu 23.09.2022 roku Jubileusz 20-lecia Powiatu Wschowskiego w auli I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie poprzedzony Mszą Św. w Klasztorze O.O. Franciszkanów we Wschowie o godz. 11.00;
  • 24.09.2022 roku miejscowość Kamienna koło Lipinek w godz. od 10:00 do 14:00 “Piknik Rodzinny z okazji 20-lecia istnienia powiatu dla rodzin i dzieci z pieczy zastępczej” organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wschowie. 
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Gekon
20.09.2022 22:19

Po secesji od powiatu nowosolskiego mamy 20 lat zapaści i marazmu. Tu nie ma czego świętować. Stypa...

avatar
~Mieszkanka
21.09.2022 18:23

Nie zgodzę się! Bardzo dużo inwestycji w szkołach, nowe chodniki na wsiach, remont dróg powiatowych. Ja widzę plusy. Źle było to w Leszczyńskim woj., jak byliśmy podporządkowani. A 3 lata pod powiatem nowosolskum nic nam nie dało! Brakowało na wszystko, traktowani byliśmy jak zła siostra, na siłę włączona do powiatu nowosolskiego.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Grunty rolne
Grunty rolne
Pozostałe
Oddam kotka
Oddam kotka
Zwierzęta
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl