TworzymyGłos Regionu

Sala audiowizualna w CKiR oficjalnie otwarta - FOTO i VIDEO z uroczystości

Piątek, 06 września 2019 o 18:39, aktualizacja Piątek, 13 września 2019 o 12:14, autor: 27
Sala audiowizualna w CKiR oficjalnie otwarta - FOTO i VIDEO z uroczystości

Doczekaliśmy się. 6 września 2019, po ponad  rocznym okresie przygotowań i remoncie, uroczyście otwarto salę widowiskową w Centrum Kultry i Rekreacji we Wschowie.

Uczestniczyliśmy w uroczystym otwarciu sali widowiskowej po realizacji zadania pod nazwą  Modernizacja i cyfryzacja wraz z montażem systemu nagłośnienia sali widowiskowej w CKiR we Wschowie. Zadanie zostało dofinansowane ze środków MInisterstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z funduszu promocji i kultury. 

W uroczystości wziął udział gospodarz miasta - burmistrz Wschowy Konrad Antkowiak oraz zaproszeni goście: Starosta Wschowski Andrzej Bielawski i jego zastępca Waldemar Starosta, Łukasz Borowiak - prezydent Leszna, Krzysztof Gruszewski - zastępca burmistrza Sławy, Marta Panicz-Szjkening oraz Marek Kraśny - zastępcy burmistrza Wschowy.

Na sali obecni byli również wykonawcy inwestycji: Jacek i Henryk Kowalczykowscy, Andrzej Głuch, Paweł Francuz, Dominik Wilczyński oraz Krzysztof Jasek.

Gośćmi specjalnymi uroczystości byli:  senator Waldemar Sługocki, Stanisław Tomczyszyn - wicemarszałek województwa lubuskiego, Małgorzata Gośniowska - Kola radna Sejmiku województwa lubuskiego i Pan Grzegorz Potęga radny Sejmiku województwa lubuskiego. Jeszcze przed oficjalną godziną otwarcia Wschowę i CKiR odwiedzili: poseł Marek Ast i wojewoda lubuski Władysław Dajczak gratulując wykonanej inwestycji władzom Wschowy.

Inaugurując działalność sali widowiskowej po remoncie, wirtualną wstęgę przecieli: burmistrz Konrad Antkowiak, senator Waldemar Sługocki, dyrektor instytucji Piotr Kokorniak i główni wykonawcy Jacek i Henryk Kowalczykowscy.

Warto dodać, że decyzję o remoncie w 2018 roku podjęli burmistrz Wschowy poprzedniej kadencji Danuta Patalas oraz ówczesny i obecny dyrektor placówki - Piotr Kokorniak. Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego kierowanego przez Piotra Glińskiego udało pozyskać główne środki na remont i wyposażenie sali. 1 004 000 zł. to druga, pod względem wielkości, kwota dofinansowania w kraju, przeznaczona na remont ośrodka kultury.

Poświęcenia sali dokonał ks. dziekan Dariusz Ludwikowski.

Uroczystość uświetniły występy muzyczne.

W XVIII wieku w budynku obecnego Domu Kultury prowadzony był zajazd, który na początku XIX wieku uległ zniszczeniu podczas pożaru miasta. W miejscu dawnego gościńca zbudowany został hotel "De Pologne", który pod tą nazwą funkcjonował blisko 100 lat. W latach XX ubiegłego wieku w budynku mieściły się siedziby banków. W 1957 roku w dawnym hotelu rozpoczął działalność Powiatowy Dom Kultury. 

Przez dziesięciolecia na parterze czynna była biblioteka. W latach 70-80-tych ubiegłego wieku działała restauracja "Jedyna". Po  1975 roku w budynku funkcjonował Dom Kultury we Wschowie. W 2002 roku odnowiono elewację. W 2011 powołano Centrum Kultury i Rekreacji.

Ostatni remont sali miał miejsce ponad 60 lat termu. 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (27)

avatar

avatar
~Bez nazwy
06.09.2019 20:37

Super, tego nam brakowało. Gratulacje!

avatar
~Koko
06.09.2019 20:50

No pięknie, teraz p. Kokorniak może odejść.

avatar
~Wschowianka
06.09.2019 23:19

Ale że niby z jakiego powodu miałby odejść? Bo taki (...) jak Ty tak pisze??? Wschowianie nie potrafią nikogo ani niczego docenić .... Przykre. Wielkie gratulacje dla Dyrektora ?

avatar
~KICIA
06.09.2019 22:13

JA PROTESTUJE PIERWSZE OTWARCIE BEZ WOJTKA OD KWIATOW TO SIE NIE MOZE UDAC

avatar
~monika tymczyszyn
06.09.2019 22:36

mlodzi tak trzymac brawo

06.09.2019 22:42

no co za troll tutaj siedzi i bzdury wypisuje na dyrektora, wielki szacunek dla pana Piotra i jego zespołu.

avatar
~UMiG
06.09.2019 23:55

Zakładam, że urzędnicy z UMiG to służbowo tam byli, bo urząd pracuje do 15.30!?

avatar
~p.Antkowiak pytanie
07.09.2019 06:14

Jakie zasługi na rzecz remontu sali mają p.Sługocki,Potęga i Tomczyszyn ? Czyżby jest to spłata POparcia dla Pana w wyborach samorządowych. Jakoś nie usłyszeliśmy podziękowań dla posła ze Wschowy, który wydreptał 1 mln złotych z ministerstwa na remont . No ale cóż "największe doświadczenie samorządowe" i kultura osobista, to już znak firmowy naszego mera.

avatar
~@;tyska
07.09.2019 06:27

Wow...!, brakowało jeszcze ministrów od oświaty, kultury, posłów pisu z centrali .... itd. . Ludzie XXI wiek, a tu zwykły remont już istniejącej sali - czyli po remoncie - taka pompa i wysyp tych co to od przecinania do przecinania wstęg żyją..., co by było jak by wybudowano od podstaw całkiem nowy budynek ?. To prawie taka farsa z tym otwarciem jak z tym pomieszczeniem niby posterunku policji w Szlichtyngowej - tam nawet pis sprowadził ministra .... Nawiasem mówiąc ile razy można święcić to samo pomieszczenie ?, czy jest jakaś reguła na to święcenie , Taka farsa obecnych przy władzy - a Kino jak niszczeje tak niszczeje !!!. Nie mówiąc o skandalicznym budynku w centrum Wschowy po byłej Mleczarni !. Jak tu nie tyskać ........!

avatar
~Nieobecnii
07.09.2019 09:08

Wielcy nieobecni poprzedniej kadencji!!!!. Wstyd panie i panowie - rzemieślnik budowlany, malarz i cieśla wykonali swoja robotę, która podjęli się Pani Patalas i Pan Czopek, a obecni rządzący i ps. vipowie 160 fotek sobie strzelili prawie po 10 na jedną osobą, nawet ich mundurowy się załapał co to już stało się TRADYCJĄ gdzie pis, gdzie jego szef i gala tam i on...... !. Jak to zwykła salka potrafi "ogrzać" tylu vipów ....!. Moje gratulacje dla Pani Patalas i Pana Czopka !!!!. Wielkie dzięki bo już długo w tej Wschowie nic tak nie zabłyszczy jak Wy. Szkoda tylko, że zaciek od rynny rujnuje zewnętrzną elewacje tego budynku ?

avatar
~Wacek
07.09.2019 16:59

Pani Patalas była obecna

avatar
~Młoda
07.09.2019 12:03

Czy to ma być szczyt osiągnięć naszej Wschowy - wyremontowanie po 70 latach takiej salki ?, ludzie - ci co się tak nielicznie grzejecie( wybrańcy) przy owocach pracy naszego robotnika / budowlańca, NIE wstyd wam ?, skończyły się wam pikniki, dożynki ostało się wam w tej kampanii wyborczej jeno ta salka i te 160 fotek...... a młodzież szkolną zegnaliście do ciasnych sal lekcyjnych i nikt z was palcem ni kiwnął aby przeciwstawić się tek katastrofalnej REFORMIE POLSKIEGO SZKOLNICTWA !. Z czego się wy rządzą...... cy tak cieszycie ....?.

avatar
~ela
07.09.2019 13:34

Zdaje sie ze sala została okrojona z miejsc wielka szkoda.Tylko Vipy moga brac udzial

avatar
~stary zrzęda
09.09.2019 05:55

Moim skromnym zdaniem, społeczności bardziej przydałby się skromny bo skromny aquapark. Nie twierdzę bynajmniej że sala AV to zła inwestycja. Jednak trąci trochę czasami komuny. Rąsia, klapa, goździk, wierszyki w wykonaniu uczniów lub harcerzy i na koniec gromkie brawa towarzyszy. Wschowy nie stać na takie zbytki.

avatar
~Emanuela
09.09.2019 10:48

Tak warto przypomnieć panu Antkowiakowi, że decyzję o realizacji w/w zadania podjęto w 2018! Burmistrz Danuta Patalas dostrzegła potrzebę remontu sali CKiR, oraz zabezpieczyła potrzebne środki finansowe. WSTYD dla Antkowiaka, oraz przewodniczącej Rady Miejskiej, iż nie zaproszono byłej Pani Burmistrz!!!

avatar
~efka
09.09.2019 14:12

Chociaz nie jestem pod wrazeniem kadencji pani Patalas to trzeba przyznac ze zaproszenie jej sie nalezalo. Ale czego oczekiwac po 40 latku ktory mysli ze posty na facebooku to sposob na przeczekanie kadencji..

avatar
~Krzysztof Owoc
09.09.2019 14:48

Środki,dzięki którym ruszył remont, zabezpieczyła ówczesna Rada Miejska, w której wtedy większość miała opozycja. Przypomnę jeszcze, że radni pani Patalas nie brali udziału w sesji, która zabezpieczała finansowanie remontu albowiem opuścili obrady wierząc, że przewodnicząca Rady to agent SB. I tak w dwóch zdaniach udało mi się podsumować koloryt rządów Wschową poprzedniej ekipy. Brawo Ja

avatar
~podglądacz
09.09.2019 23:11

No przecież była na otwarciu , ale jej występować nie kazali ?

avatar
~do p. Owoca
09.09.2019 15:06

Może się pan pokusić o podsumowanie prawie roku pracy obecnej ekipy?

avatar
~Do do p.Owoca
10.09.2019 10:25

Nie licz na to, to byłoby niepoprawne politycznie. Ale zachęcać pana Owoca należy, może jednak ma jakieś zdanie nt. obecnej ekipy (sądzę, że będzie się wykręcał, że to zbyt krótko, by ocenić) . Śmiało panie były radny, lud wschowski czeka na pana opinię.

avatar
~Co ty nie....mówisz....
09.09.2019 15:49

Boże jaki to żałosny wpis tego pana - niedoszłego ( na całe szczęście) burmistrza Wschowy ..., pojawił się z nikąd i coś nam objawił ...., ale co ? - czy to może jest efekt jakiegoś kompleksu ....?.

avatar
~Romek
09.09.2019 20:04

Tabletki wziete ? To spojrz w lustro hejterku

avatar
~romek II
09.09.2019 22:12

Romeczku, a ty masz lustereczko?, to niech ci powie kto tu jest "najpiękniejszy" czy ty czy On ?

avatar
~w sprawie owoca
10.09.2019 10:59

A zobaczycie, że podsumuje rządy obecnej władzy. To odważny facet i nie będzie chował głowy w piasek. To co panie Krzysztofie? Śmiało! Czekamy.

avatar
~z fejsa
10.09.2019 11:40

Jednym z pytań, w kolejnej bezsensownej ankiecie przeprowadzanej przez wschowski magistrat, znajdujemy pytanie - Czy potrafi Pan/Pani odszukać potrzebne sobie informacje na stronie internetowej Gminy?. Pozwolę sobie na nie odpowiedzieć publicznie i głośno - Nie, nie potrafię. Nie mogę znaleźć prowadzonego rejestru umów. Zakładkę znajduję lecz jest ona pusta. Pozostaje wiara, że gmina Wschowa nie zawiera obecnie żadnych umów bo przecież gdyby takowe zawierała, to by o tym nas informowała :) W imię tak zwanej jawności finansów publicznych. - Krzysztof Owoc

avatar
~Do powyżej
10.09.2019 11:55

Na gminawschowa.pl wiele nieaktualnych informacji. Np. w zakładce „budżet obywatelski” że we Wschowie jest realizowany jakiś budżet obywatelski. Informacja o biurach i referatach niezgodna ze schematem organizacyjnym. Na BIP też nie jest lepiej np. nadal są dane pracowników, którzy nie pracują już w UMiG. Konkursy w sprawie naborów rozstrzygane długo po terminie składania cv; nawet informacja o braku ofert na kierownika referatu oświaty umieszczona była po 2 tygodniach, a termin składania ofert na stanowisko informatyka upłynął 30 lipca, a teraz przypominam mamy wrzesień. I wiele innych wciąż jest nieścisłości a miało być i lepiej i szybciej. A kiedy będzie sesja?

avatar
~panie owoc
10.09.2019 12:01

Troszeczkę można wywnioskować z pańskiej oceny strony internetowej, ale to zbyt mało w kwestii podsumowania.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl