TworzymyGłos Regionu

Rząd wprowadza obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej

Czwartek, 08 października 2020 o 15:11, aktualizacja Czwartek, 08 października 2020 o 15:40, autor: 11
Rząd wprowadza obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej

Od 10 października (sobota) w całym kraju wprowadzona zostanie "strefa żółta". Obecnie było w niej około 100 powiatów. Oznacza m.in. obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej i komunikacji. Według Premiera Mateusza Morawieckiego tylko w ten sposób unikniemy drugiego lockdownu i niedostępności służby zdrowia dla pacjentów.

Najważniejsze fragmenty konferencji Premiera Mateusza Morawieckiego i Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego:

- Dziś mieliśmy rekordowy przyrost zakażeń. To oznacza, że w przypadku takiej dynamiki podwojenie zakażeń jest co 3 dni.

- Obecnie liczba łóżek zajętych to 4138. Liczba łóżek dostępnych to ponad 9,5 tys.

- Mamy ok. 500 wolnych respiratorów. To stanowi ok. 2/3. Mamy ponad 500 respiratorów w magazynach i dalszą liczbę, która jest dostępna i która wiąże się z zakupami.

- Jesteśmy dzisiaj kilka kroków przed brakiem łóżek i respiratorów. I będziemy robić wszystko, żeby były zapewnione.

- Maksymalna liczba gości podczas imprez okolicznościowych - do 75 osób, w restauracjach - 1 osoba na 4 m².

- Trzeba mieć nadzieję na szczepionkę, która pomoże w walce z koronawirusem. Czekamy na nią, ale nie z założonymi rękami. Chcemy już dzisiaj wdrożyć rozwiązania, które ograniczą koronawirusa.

- W sobotę przedstawimy kolejne zasady dot. walki z koronawirusem.

- Lekarze rodzinni, z którymi dyskutowałem zadeklarowali chęć pomocy w opiece nad pacjentami bezobjawowymi lub z lekkimi objawami. To ok. 80% chorych. Zadaniem lekarza rodzinnego będzie kierowanie na izolację domową.

- W sobotę zacznie obowiązywać rozporządzenie, które dotyczy nowego podejścia do stref na terenie kraju. Novum to są lokale gastronomiczne otwarte do 22. Maseczki są hamulcem bezpieczeństwa jeśli chodzi o rozprzestrzenianie się pandemii.

- Szpitale 3 poziomu zostaną zredefiniowane. To były szpitale specjalistyczne do tej pory. Zmieniamy charakter, przekształcamy je na szpitale hybrydowe, które będą zajmowały się wyłącznie leczeniem COVIDu. Będą to szpitale koordynacyjne.

- Liczba łóżek zwiększy się o blisko 4 tysiące miejsc. Zamiast 9 szpitali wysokospecjalistycznych będziemy mieli 16 szpitali koordynacyjnych. Jeden w każdym województwie.

- Lekarz POZ jest zobowiązany w formie teleporady czy wizyty udzielić pomocy. Znosimy obowiązek 4 kryteriów do zdalnego zlecania testu wymazowego.

Źródło/foto: KPRM

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (11)

avatar

avatar
~Adam
08.10.2020 20:54

Można powiedzieć że ani fakty ani liczby się nie zgadzają . Mówiąc krótko mija się z prawdą . Po co to wszystko ? . Aby usprawiedliwić się przed bezsilnością ?. Czarno to widzę .

avatar
~ICH BÓL JEST LEPSZY od NASZEGO>>>>
09.10.2020 07:28

Wraca temat obostrzeń, zakazów i nakazów i od DZIWO NIE DLA PISOWSKIEJ KASTY!!!, NIE DLA PISOWSKICH OLGARCHÓW !!!!, bowiem rzeczywistość jest taka, że na przełomie lutego i marca ten premier i ten rząd ignorował wdrażanie wszelkich zabezpieczeń antkoronawirusowwch - przypomnijmy, że ich przedstawiciele kazali nam wkładać lód w majtki i szyć maseczki z biustonoszy, bowiem wszystkiego brakowała w zabezpieczeniu się przed koronawirusem !!!!!!. Następnie ten sam premier i jego ministrowie MZ wprowadzili wobec społeczeństwa drakońskie obostrzenia, zakazy i nakazy łącznie z zakazem odwiedzania bliskich na cmentarzach, spacerów w parkach, lasach placach zabaw dla dzieci!!!. Tak wprowadzili te zakazy przy zakażeniach dziennych ok 300 osób, ale nie dla siebie, nie dla Kasty pisowskiej, oni mogli odwiedzać cmentarze i swoich bliskich - czego efektem powstała SŁYNNA JUŻ PIOSENAKA p. KAZIKA ..."Ich Ból Jest Lepszy od naszego ..........."""". W kampanii wyborczej Duda pis+ ten sam premier, jego ministrowie MZ, których juz nie ma, ich kandydat Duda i marszałek Witek kpili z koronawirusa mówiąc nam wszystkim, a zwłaszcza emerytom i ludziom starszych """IDŹCIE NA WYBORY""""""! koronawirusa w Polsce już niema, jest w odwrocie , itd., itd., !!!!! I ci posłuchali i Poszli, wyjechali na wczsay, nad morze i góry I TERAZ MAMY TEGO EFEKT !!!!!!. Teraz jak mamy zakażeń dziennie ok 4 tysiące i zgonów przeważnie ludzi starszych i zchorowanych ok. 70 osób Ten sam premier juz z inym ministrem MZ w osyście tego samego komendanta ich policji OGŁASZA NAM KOLEJNE OBOSTRZENIA, ZAKAZY i NAKAZY strasząc wysokimi karami za ich nie przestrzeganie !!!!!!. STRASZY NAS - NARÓD POLSKI, bowie jak widać na przykładzie ostatniej soboty ich POLITYCZNY OLIGARCHA - PISOWSKA KAST niedoszły minister Czarek nie przestrzega tych obostrzeń i zakazów i udaje się do szpitala, w którym teraz jest ponad 90% personelu medycznego wyłączonego z pracy na rzecz naszych bliskich przebywających w tym szpitalu!!!!!!. Poseł - niedoszły minister Czarek z pisowskiej Kasty jak widać za łamanie przepisów koronawirusowych nie zapłaci kary 5- 30 tysięcy złotych tak jak placili to nasi Rodacy a błache przewinienia w nieprzestrzeganiu obostrzeń koronawirusowych !!!!!!. Nie zapłaci - bo to pisowska Kasta ich Ból jest lepszy od bólu przysłowiowego Kowalskiego i Nowaka !!!!!. TO jest ten sam premier, to jest ten sam pisowski rząd, któremu lekką ręką przychodzi karanie NARÓD POLSKI bo ich chroni imunitet przynależności do Pisowskiej Kasty Oliugarchów, podobnie i na wzór jak tych Oligarchów w Rosji i na Białorusi !!!!!. To jest Demokracja w wydaniu posła z Nowogrodzkiej !!!!! ICH BÓL JEST LEPSZY od Naszego !!!!!!!

avatar
~Można powiedzieć
09.10.2020 06:39

Kłamca z wyrokiem

avatar
~PARAGRAF!!!
09.10.2020 08:19

Jeszcze nam w uszach dźwięczą słowa jakże dobitnej i smutnej piosenki KAZIKA { ICH BÓL JEST LEPSZY OD NASZEGO>>>>>}, a tu mamy kolejny BEZWSTYD i BEZCZELNOŚĆ w wydaniu kolejnego człowieka z pisowskiej kasty w osobie niedoszłego ministra nie jakiego Czarnka !!!!!. Jego zachowanie w brew zakazom i obostrzeniom koronawirusowych jest przykładem na TOTALNE OLEWANIE tego co nam dzisiaj próbuje przekazać jego premier Morawiecki !!!!! - skutek jego zachowania jest taki, iż ponad 90% personelu szpitala do którego on wszedł mimo podejrzenia posiadania wirusa - sam fakt podejrzenia jest odsunięta od pracy na rzecz opieki nad chorymi !!!!!. Przypominamy wszystkim, że Obywatel za złamanie nawet drobnych przepisów koronawirusowych był i jest karany mandatami naszej policji ( policji pis+)w kwotach od pięciu do trzydziestu tysięcy złotych . Jak widać pisowska Kasta jest zwolnina z takich kar i może więcej niż Ty, Ja, Oni !!!!!. Pytanie; - jaka teraz powstanie piosenka o pośle, niedoszłym ministrze pis+ Czarku????.

avatar
~Zen
09.10.2020 12:07

Dla mnie to ewidentne w czasie (okres lata) zlekceważenie problemu około covidowego przez władze rządowe odpowiedzialne konstytucyjnie za stan zdrowia Polaków. Był przecież czas na przygotowanie się, na przygotowanie państwowej służby zdrowia do bardzo poważnego zadania ...... to było pewne i wiadome, że okres jesieni będzie "wysypem" zakażeń. O tym mówili cały czas na łamach TV wybitni Polscy lekarze (prof. Simon) co może się stać jak tylko władza zlekceważy problem .... i zbagatelizowała . Doszły jedynie nie wyjaśnione sprawy zakupowe (masek, respiratorów itp.) z olbrzymimi stratami dla podatnika polskiego ze skutkiem - nie ma winnego, nie ma pieniędzy i towaru ? Prof. Simon nazwał to wielkim skandalem. Wyrażam zdanie, że "covida" nie powinno się w ogóle upolityczniać ale nie można też przejść obojętnie jeśli dla Polaków zostaje tworzone prawo o dwojakim przeznaczeniu, jeśli legitymacja PiSu upoważnia do przekraczania granic prawa ( np. wejście na cmentarz, do szpitala) w stylu "Van Damme"...... dla mnie ta władza jest jezuicka i obłudna w działaniu. .... liar, liar.

avatar
~KASIA...
10.10.2020 08:58

ONI!!!; - był już "Kryształowy" Banaś, - był Marszalek Senatu pis, który pracował dla idei za 400 tysięcy złotych, - był "Ból lepszy od naszego..." ich posła z Nowogrodzkiej, który złamał wszelkie obostrzenia i zakazy i wparował na cmentarz z "Gorylami", a w tym samym policja masowo wlepiała mandaty wg widzi misie dla Suwerena , - był już ogłoszony KORONAWIRUS W ODWROCIE w miesiącu czerwcu i lipcu na potrzeby wyborów pis+ przez ich kandydata, przez ich premiera, przez ich marszałek Sejmu byle tylko ich "DUDApis" wygrał te wybory, - Dzisiaj..., a DZISIAJ objawił się nam w szpitalu wojskowym mimo obostrzeń i zakazów dla przeciętnego Polaka, dla Matek i ich rodzin, które nie mogą od 3 - 4 miesięcy zobaczyć się z nowonarodzonym dzieckiem sam poseł pisu, niedoszły/przyszły minister Czarnek!!!!, bo jemu wolno, bo on jest z tej Pisowskiej Kasty i może bezkarnie chodzić tam gdzie przeciętny Kowalski nie ma prawa !!!! - jego bół i cierpienie jest lepsze od naszego, od tych matek co nie mogą zobaczyć swoje dzieci !!!!. PYTASZ się mnie KIM ONI SĄ ?, - a no, TO TA LEPSZA KASTA - NOWA PISOWSKA KASTA bo ta Komunistyczna skończyła się w 1990 roku !!!!! - CYNIZM, OBŁUDA, BEZCZELNIOŚĆ, BEZKARNOŚĆ ciąg dalszy w ich wydaniu - jak widać w ich cechach ( a może to ich zalety) komuna nam przetrwała do dzisiaj !!!!. Narka @.pl

avatar
~suweren
10.10.2020 14:01

Sztab się odbył, konferencja premiera i ministra MZ trwa ...... i o dziwo obaj rządzący ponownie się obudzili, nie wiedzieli, że będzie nawrót jesienią koronawirusa !!!!!. SZOK !!!!!, kto nami rządzi !!!!. Przypominam, że wg języka Rzymskiego MINISTER to coś małego to sługa wobec Suwerena !!!!!, ale nie w wyadaniu pisu i obecnej ekipy rządzącej ; wg ich zachowania i stosunku do Suwerena wynika jak białe jest białe , a czarne jest carne - ich cechuje BUTA, AROGANCJA, BEZWSTYD, BEZKARNOŚĆ ( patrz poseł Czarnek i poseł Kaczyński) BEZCZELNOŚĆ .........itd.,itd., !!!!!. Oatatnie pół roku wg ich działąń-czytaj nie działań to TOTALNA AROGANCJA woibec zagrożęń płynących z zagrożenia koronawirusem - ich interesowało KORYTO WŁADZY i jak podzielić STOŁKI w ich NOWEJ OBSADZIE z udziałem posła z Nowogrodzkiej !!!!!!. A teraz ciach trach SZTAB w sobotę i kolejne OBOSTRZENIA - ZAKAZY, ale nie dla nich tylko ponownie dla SUWERENA ---a za tym maja iść tylko kary i SZTAP policji nasłany na SUWERENA !!!!!, Tylko nie na nich i ich łamanie prawa nie dotycz !!!!!!. To jest rząd - na czas KORONAWIRUSA w Polsce !!!!. Mają TOTALNĄ wladzę dzięki wyborcą i teraz oni rządzą !!!!!.

avatar
~DO"KASIA"
10.10.2020 17:33

Dzisiejszy dzień - Dzień nowych zakazów i obostrzeń dla nas, Polskiego SUWERENA jak nam pokazały uroczystości pisu z kolejnej dzisiętnicy mówi dobitnie, że ich zakazy i nakazy, np. w obowiązkowym noszeniu maseczek w przestrzeni publiczne i stosowania się do odległości SĄ TYLKO DLA NAS nie dla pisowskiej kasty!!!!. Pytanie gdzie była tam ta policja co wg zapowiedzi samego premiera Morawieckiego i ministra Zdrowia ma KARAĆ< KARAĆ za nie przestrzeganie przepisów w noszeniu MASECZEK !!!, Szanowni Pańsytwo - oni nie mieli maseczek i w stosunku do nich policja nie wyciągnęła żadnych konsekwencji ( co niektórzy>>>>>>>> oczywiście z nich ) !!!!!. Gdzie to prawo równe dla wszystkich !-?.

avatar
~OBOSTRZENIA bis+...
12.10.2020 09:55

Śmiech na sali po ostatniej konferencji ; - komendant policji - minister zdrowia, - premier - minister zdrowia o wprowadzeniu nowych obostrzeń, zakazów i nakazów dla Suwerena tuz po ELDORADO jakie panowało za tego rządu - rządu pis+ w kampanii wyborczej !!!!!. Przypomnijmy, że ten sam premier, ten sam prezydent i pozostali działacze pis + tych samych emerytów i osoby starsze "pchali " masowo na wybory ( czynili to bezkarnie mimo, że wówczas również były te same obostrzenia....), teraz jak wybory juz wygrali min głosami tych emerytów, rolników, itd. nagle wprowadzają OBOSTRZENIA i co za tym idzie KARY pieniężne za ich łamanie --- sami jak widać po pośle Czarnku, oraz obchodach kolejnej pisowskiej rocznicy 10 - 10 ich nie przestrzegali !!!!!, i nikt ich za to nie ukarał !!!!!. Teraz w trosce o tego emeryta, tego starszego człowieka wprowadzają GODZINY HANDLU !!!!!, a co z młodzieżą szkolną, która w tych godzinach ma akurat długa przewę i MASOWO - ALE TO MASOWO udaje się do pobliskich sklepów p drugie śniadanie ?????. Co z ta młodzieżą ????, co im zburzy ich rytm dnia !!!!!, np. w takich sklepach jak Dino, Netto, Lid , itd. !!!!!!. Obecny premier, obecny pis + nie widział zagrożenia osób starszych w kampanii wyborczej w DPS !!!!!, ale teraz IMPROWIZUJE swoje działania nowymi obostrzeniami dla Suwerena i karami dla Suwerena !!!!!!. bowiem ich ból jest lepszy od naszego !!!!!!!. narka

avatar
~do paragraf, kasia itp.
12.10.2020 22:42

Jak poseł Czarnek to be bo z PiS-u, a jak Owsik z ekipą w CZD się lansuje to cacy -hipokryci! >https://pl-pl.facebook.com/wosp/videos/677376856529013/<

avatar
~Hipokryta ....
13.10.2020 09:34

Do powyżej co to odpowiada forumowiczom ( Paragraf i Kasia) z całym szacunkiem i wiedzą do tych forumowiczów - odpowiadający sam siebie nie czyta i paszkwile z internetu ściąga dla poprawy pisowskiej propagandy ...... DLA przypomnienia co to już powyżej napisano; - ta pisowska władza jednego dnia mówi nam, że maseczki TO SAMO ZŁO nakazując nam leczyć się lodem w "gaciach",, szyciem maseczek z biustonoszy", że ich ból jest lepszy od naszego bólu, w lipcu słowami premiera Morawieckiego, ich prezydenta, ich Witek min, iż epidemii w Polsce już NIE MA, że NIE MA się czego bać, zabraniali nam wchodzić do lasów, parków, cmentarzy, na place zabaw, A DRUGIEGO DNIA, każą starszym ludziom wychodzić z domów i iść na głosowanie, BA!!!! - Ba !!!!, wprowadzają nam NOWE ZAKAZY i OBOSTRZENIA i KARY, KARY, KARY strasząc policją, strażą miejską - swoimi narzędziami władzy niedemokratycznej , a ta ślepo łamiąc słowa SWOJEJ PRZYSIĘGI w służeniu dobru i ochronie życia i zdrowia SUWERENA posłusznie te ich polecenia wykonuje ....... PRZPOMNJMY im, iż była ongiś taka MILICJA i TAKA WŁADZA co podobnie SUWERENOWI czyniła, a teraz tej milicji-policji zabrano część ich emerytur, a tej władzy od 30 lat już nie ma !!!!!!. Dobrze, by było o tym obecnym przy władzy i w policji pamiętać !!!!!!!!. SUWEREN jak Pan Bóg wiecznie pamiętliwy i sprawiedliwy !!!!!. NIGDY nie jest tak, że raz zdobyta władza jest wieczna Panie i Panowie tej władzy !!!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl