TworzymyGłos Regionu

reklama

Rusza remont drogi w miejscowości Wróblów (FOTO)

Wtorek, 19 września 2023 o 09:16, autor: 0
Rusza remont drogi w miejscowości Wróblów (FOTO)

W poniedziałek rano w magistracie w Sławie doszło do ważnego wydarzenia dla mieszkańców Wróblowa. Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła podpisał umowę z firmą Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego w Głogowie. W ceremonii uczestniczyli również Skarbnik Gminy Małgorzata Szymoniak oraz Kierownik Referatu Techniczno-Inwestycyjnego i Architektury Marek Wróbel. Umowa dotyczy remontu drogi gminnej nr 005006F w miejscowości Wróblów.

Pierwsze prace już rozpoczęte

Tuż po zakończeniu formalności, Wróblów stał się terenem intensywnych prac budowlanych. Pierwszym etapem jest ścinanie poboczy, a następnie przewidziane jest frezowanie starej nawierzchni. W ramach przebudowy drogi wykonane zostanie 880 metrów bieżących jezdni.

Nowa nawierzchnia i szerokość drogi

Odcinek drogi, który zostanie poddany remontowi, zyska nawierzchnię asfaltową. Szerokość jezdni będzie wynosić od 4 do 5 metrów, co z pewnością wpłynie na komfort i bezpieczeństwo użytkowników.

Finansowanie inwestycji

Całkowita wartość inwestycji to 858.932,22 zł brutto. Na realizację tego zadania gmina Sława pozyskała 389.159,63 zł dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostała część, czyli 469.772,59 zł, zostanie sfinansowana ze środków własnych gminy Sława.

Termin zakończenia prac

Firma z Głogowa, która podjęła się realizacji tego zadania, ma czas na jego wykonanie do 18 grudnia 2023 roku. Dzięki temu mieszkańcy Wróblowa i okolic mogą spodziewać się zakończenia prac jeszcze przed końcem tego roku.

Źródło: slawa.pl

W ten sposób, dzięki współpracy lokalnych władz z firmą budowlaną, mieszkańcy Wróblowa zyskają odnowioną i bezpieczną drogę, co z pewnością wpłynie na jakość życia w tej miejscowości.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl