TworzymyGłos Regionu

Rusza największa drogowa inwestycja w historii naszego powiatu!

Środa, 29 września 2021 o 09:38, aktualizacja Czwartek, 30 września 2021 o 11:50, autor: 0 5205
Rusza największa drogowa inwestycja w historii naszego powiatu!

Rusza największa w historii Powiatu Wschowskiego inwestycja drogowa. Umowa na rozbudowę drogi powiatowej Sława – Lipinki podpisana!

Rozpoczyna się rozbudowa drogi powiatowej Sława –Krzepielów Etap I Sława – Lipinki wraz z budową ścieżki rowerowej.

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski wraz z Wicestarostą Waldemarem Starostą podpisali umowę z wykonawcą zadania - Przedsiębiorstwem Budownictwa Drogowego z Głogowa.

Koszt realizacji inwestycji wyniesie 13 735 112,69 zł. Zadanie to sfinansowane zostanie z pozyskanych środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, wsparcia Gminy Sława i budżetu Powiatu.

Inwestycja ma powstać w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Pierwszy etap rozbudowy drogi powiatowej nr 1011F Sława - Krzepielów rozpocznie się w Sławie na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 318 i zakończy się w miejscowości Lipinki.

Zakres prac jest bardzo rozległy i obejmie m.in. wykonanie dokumentacji technicznej (w tym uzyskanie pozwoleń), rozbudowę i poszerzenie drogi powiatowej o długości 3869 m, budowę ciągu pieszo-rowerowego, budowę i przebudowę chodników, pobocza oraz rowów drogowych, zaprojektowanie i budowę kanalizacji deszczowej w m. Lipinki, budowę zatok autobusowych, miejsc postojowych, zjazdów na drogi wewnętrzne, publiczne i indywidualne, budowę nowych przepustów pod drogą oraz budowę 4 przejść dla pieszych wyposażonych w oświetlenie i oznakowanie aktywne.

Wykonawca zrealizuje zadanie w terminie 24 miesięcy od dnia podpisania umowy.

W całej historii Powiatu Wschowskiego to pierwsza tak wielka inwestycja drogowa. Z pewnością poprawi dostępność komunikacyjną i wpłynie na wzrost bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i kierowców.

Inwestycja w gminie Sława jest kolejnym przykładem dobrej współpracy Starosty Andrzeja Bielawskiego z samorządami gminnymi. Niebawem zakończą się prace na ul. Dworcowej w Szlichtyngowej, w których udział finansowy ma gmina Szlichtyngowa.

(Starostwo Powiatowe we Wschowie) 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl