Najwięcej projektów, 7, dotyczy samej Sławy. Pozostałe miejscowości wystawiły najczęściej po jednym projekcie, tylko mieszkańcy Krzepielowa i Łupic wystawili 2 projekty, a Przybyszów trzy. Z propozycji do Sławskiego Budżetu Obywatelskiego widać, w jakich kwestiach mieszkańcy oczekują inwestycji. Aż 12 z 34 projektów dotyczy budowy miejsc takich jak place zabaw i boiska. Drugim najczęściej wskazywanym obszarem jest poprawa jakości chodników i dróg lokalnych, tutaj skierowanych jest 7 projektów. Prócz tych dwóch kwestii mieszkańcy proponują jeszcze miedzy innymi remonty sal wiejskich, budynków OSP czy wydarzenia kulturalne. Cztery zgłoszone projekty nie przeszły pozytywnie weryfikacji.
- Do tegorocznej edycji Sławskiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszono 38 projektów, z których 4 nie zostały dopuszczone do głosowania. Trzy z nich nie spełniały regulaminu budżetu, a konkretnie inwestycje zaplanowano na majątku nienależącym do gminy Sława - mówi Tomasz Krzemiński, kierownik referatu promocji Urzędu Gminy w Sławie. - Jeden projekt wycofali sami zgłaszający. Stało się tak, dlatego że zgłoszono dwa podobne projekty i pomysłodawcy stwierdzili, że lepiej będzie nie tworzyć zbędnej konkurencji w głosowaniu.
Do realizacji zostaną przeznaczone projekty z największą liczbą głosów, aż do wykorzystania przeznaczonych na ten cel 400 tysięcy złotych. Głosować można tylko na jeden projekt wypełniając kartę do głosowania. Kartę można wrzucić do urny w siedzibie Urzędy Gminy w Sławie, wysłać drogą elektroniczną lub pocztą tradycyjną z dopiskiem "Budżet Obywatelski 2017". Wyniki ogłoszone zostaną 7 października. Poniżej zamieszczamy pełną listę projektów oraz kartę do głosowania.
(olek)