TworzymyGłos Regionu

Rusza budowa boiska przy Szkole Podstawowej w Jędrzychowicach

Poniedziałek, 26 września 2022 o 12:41, aktualizacja Poniedziałek, 26 września 2022 o 12:50, autor: 0 827
Rusza budowa boiska przy Szkole Podstawowej w Jędrzychowicach

W dniu 23 września 2022 r. Burmistrz Miasta i Gminy Jolanta Wielgus wraz ze Skarbnik Dorotą Raczycką podpisały umowę na realizację zadania pn. „Budowa zespołu boisk sportowych przy Szkole Podstawowej w Jędrzychowicach – etap I” z wykonawcą robót – firmą: ANMED Sp. z. o. o. z Kietrza reprezentowaną przez Prezesa Zarządu Jerzego Pomiotłę.

Wartość realizacji zadania obejmujący wykonawstwo to kwota 322.196,64 zł. Na jego realizację Gmina Szlichtyngowa otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze z Programu Inwestycyjnego „Lubuska Baza Sportowa” w kwocie: 120.000,00 zł.

Podpisana została również umowa z inspektorem nadzoru inwestorskiego firmą: Biuro Inżynierskie Marian Szarejko z siedzibą we Wschowie.

W tym samym dniu przekazany został również plac budowy w obecności radnych Rady Miejskiej: Agnieszki Skurjat i Krystiana Śladewskiego oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej Marty Krawczyk.

- Wybudowanie nowej infrastruktury sportowej w postaci boiska wielofunkcyjnego o nowoczesnym standardzie uatrakcyjni zajęcia z wychowania fizycznego, da uczniom możliwość rozwijania zainteresowań i talentów w grach zespołowych i dyscyplinach lekkoatletycznych. Realizacja tego zadania w pełni odpowie na potrzeby lokalnej i szkolnej społeczności w zakresie stworzenia miejsca treningowego, miejsca do rozgrywek i turniejów oraz organizacji pozaszkolnych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży – mówi Burmistrz Jolanta Wielgus.

Termin realizacji inwestycji to 30 listopada 2022 r.

Inwestycja obejmuje budowę: boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej, które posiadać będzie boisko do gry w koszykówkę, siatkówkę oraz kometkę, fragmentu chodnika, zeskoku do skoku wzwyż, skoczni do skoku w dal, wykonanie zieleni, drenażu oraz montaż elementów małej architektury tj. 6 ławek, 2 koszy na śmieci.

(Szlichtyngowa.pl)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl