TworzymyGłos Regionu

reklama

Rusza bezpłatny projekt kulinarny dla przedszkoli

Poniedziałek, 20 marca 2023 o 14:29, autor: 0

Fundacja Dwujęzyczny Przedszkolak wraz z partnerami zaprasza wszystkie chętne grupy przedszkolne zlokalizowane na terenie województwa lubuskiego do udziału w projekcie „Zaczarowana książka kucharska Dwujęzycznego Przedszkolaka”. Patronat honorowy nad projektem objął Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

W projekcie mogą wziąć udział nauczyciele wychowania przedszkolnego, nieznający języka angielskiego, oraz nauczyciele języka angielskiego w przedszkolu. Zadaniem przedszkolaków i nauczycieli z przedszkoli województwa lubuskiego jest przygotowanie tradycyjnej lubuskiej potrawy i podzielenie się swoim przepisem na specjalnie do tego stworzonej grupie projektowej na Facebooku oraz odtworzenie wybranego przepisu kulinarnego z Programu Dwujęzyczny Przedszkolak.

Przedszkolaki w ramach projektu poznają regionalne lubuskie produkty spożywcze, z których wykonają tradycyjne potrawy. Listę artykułów spożywczych z województwa lubuskiego udostępni uczestnikom partner projektu - Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego z Zielonej Góry. Najfajniejsze prace uczestników projektu zostaną nagrodzone. Nagrody ufunduje partner projektu - Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego.

Celem projektu jest stworzenie „Zaczarowanej książki kucharskiej Dwujęzycznego Przedszkolaka”. Książka zawierać będzie dwujęzyczne przepisy kulinarne na potrawy przygotowane przez uczestników projektu oraz zdjęcia wykonanych potraw. Dochód ze sprzedaży książki kucharskiej zostanie przeznaczony na dom dziecka położony na terenie województwa lubuskiego.

W ramach projektu przedszkolaki i nauczyciele będą mieli 2,5-tygodniowy dostęp do innowacyjnej platformy edukacyjnej zawierającej dwujęzyczne materiały dydaktyczne, ciekawe i kreatywne pomysły na zajęcia z przedszkolakami, inspiracje dydaktyczne i wsparcie społeczności Dwujęzycznego Przedszkolaka. Każdy uczestnik projektu otrzyma certyfikat udziału w projekcie oraz będzie miał szansę na zdobycie ekstra nagród.

Nagrodami dla zwycięzców będą koszyki wypełnione regionalnymi produktami i słodkościami z województwa lubuskiego, znane jako Rarytas Lubuski, oraz artykuły papiernicze. Zgłoszenia do projektu są przyjmowane do 21.03.2023 r.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się on-line już 22.03.2023 r. Szczegółowe informacje dotyczące projektu znajdują się pod adresem: http://bitly.pl/7bX4T

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się ze współorganizatorem:

kontakt@fundacja.dwujezycznyprzedszkolak.com.pl

883 585 200

Marta Krawczyk

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl