TworzymyGłos Regionu

reklama

RPSW z Martą Majorczyk

Piątek, 23 listopada 2012 o 18:09, autor: 3
RPSW z Martą Majorczyk

Rok temu gościliśmy z kamerą na treningu kobiecej drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Strączu. W tym roku postanowiliśmy zaprosić jedną ze strażaczek do programu Rozmowy przy szklance wody, który po przerwie wakacyjnej wraca na nasz portal.

(Artykuł został opublikowany 11 września 2012 o 18:09) Marta Majorczyk w tym roku nabyła uprawnienia do udziału w wyjazdach do gaszenia pożarów i innych wypadków i ma już pierwsze interwencje za sobą. – Nasz opiekun Pan Leszek Grycaj długo nas nie puszczał na akcję, ale w końcu się przełamał – mówi strażaczka – W Starym Strączu są w tej chwili 3 dziewczyny, które mogą wyjeżdżać do pożarów. Na testach wypadłyśmy lepiej od niektórych chłopaków. Myślę, że teraz Pan Leszek jest z nas dumny. Marta myśli też poważnie o tym, żeby ze Strażą Pożarną związać się zawodowo. Komendy w najbliższej okolicy wolą przyjmować mężczyzn, bo nie są przystosowane do pracy strażaczek. - To wiąże się choćby z dodatkowymi szatniami, nie porzucam jednak myśli o tym, żeby pracować w straży. Być może spróbuje w większym mieście – wyznaje Marta. Zapraszamy do kolejnego odcinka programu Rozmowy przy szklance wody:
REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Damon
14.09.2012 09:44

i własnie TAKICH ztrażaków nam trzeba... BRAWO :-)

avatar
~bywalec
15.09.2012 08:24

Taki strażak rozpala we mnie ogień

avatar
~Wielbiciel
09.12.2013 23:55

Florian ten to ma szczęście z Takim Wsparciem <3

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl