TworzymyGłos Regionu

reklama

Rozpoczęła się przebudowa świetlicy w Wyszanowie (FOTO)

Czwartek, 23 lutego 2023 o 08:27, aktualizacja Czwartek, 23 lutego 2023 o 08:35, autor: 0
Rozpoczęła się przebudowa świetlicy w Wyszanowie (FOTO)

Budowa świetlicy wiejskiej w Wyszanowie w ramach zadania pn. „Przebudowa wraz z termomodernizacją istniejącego budynku” jest już w trakcie realizacji. Prace rozpoczęto od rozbiórki sufitów we wszystkich pomieszczeniach świetlicy oraz podłogi w sali głównej. Dodatkowo, odsłonięta została konstrukcja dachu, a teraz trwają prace rozbiórkowe „dobudówki”.

Zadanie zostało powierzone firmie HUB „JAN-MAR” Marcin Janik z Brzeżan, a jego wartość wynosi imponującą kwotę 2 334 885,94 złotych. Dofinansowanie na ten cel zostało przyznane Gminie Szlichtyngowa z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 1 275 000,00 złotych. Termin realizacji zadania przypada na koniec bieżącego roku.

W ramach przebudowy budynku świetlicy wiejskiej zostaną wykonane prace z zakresu termomodernizacji, która obejmie ocieplenie ścian od wewnątrz, dachu oraz podłogi. Dodatkowo, zostanie wykonana nowa elewacja, wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa. Plany zakładają również nową podłogę oraz nowe instalacje: elektryczną i wodno-kanalizacyjną.

Pomieszczenia zaplecza kuchennego zostaną przebudowane, a powiększenie nastąpi poprzez połączenie pomieszczeń dawnych sanitariatów, które po przeprowadzonych pracach będą pełnić funkcję zmywalni kuchennej. Nowa kuchnia zostanie wyposażona w lodówki, blaty robocze, szafę podawczą oraz zlewy. Istniejąca dobudówka zostanie rozebrana, a w jej miejsce zostanie wybudowana nowa, większa. W nowej części zostaną urządzone nowoczesne sanitariaty.

Budynek będzie dostosowany dla osób z trudnościami w poruszaniu się dzięki specjalnej rampie oraz przebudowie schodów wejściowych. Teren wokół świetlicy zostanie zagospodarowany na nowo.

Źródło: Szlichtyngowa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl