TworzymyGłos Regionu

reklama

Rozmowy na temat oświaty odwołane. Radna wnioskuje o spotkanie w terminie do 22 lutego

Środa, 06 lutego 2019 o 15:09, aktualizacja Piątek, 08 lutego 2019 o 16:25, autor: 20
Rozmowy na temat oświaty odwołane. Radna wnioskuje o spotkanie w terminie do 22 lutego

We wtorek, 5 lutego miała się odbyć komisja oświaty, na której radni planowali rozmowę z burmistrzem na temat ewentualnej reformy sieci szkół. Do spotkania nie doszło, przewodniczący dzień wcześniej miał poinformować o tym wszystkich członków komisji oświaty. Radna Katarzyna Owoc-Kochańska złożyła w związku z tym wniosek, kierowany do burmistrza, aby radni, Komisja Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Spraw Socjalnych  spotkali się z burmistrzem i omówili tę tematykę.

Spotkanie radnych, Komisji Oświaty zostało zaplanowane na ostatniej sesji Rady Miejskiej we Wschowie. Wyznaczono termin – 5 lutego i godzinę – 14:00. Dzień wcześniej, czyli 4 lutego przewodniczący komisji Franciszek Baśczyn odwołał spotkanie.

W związku z tym, radna Katarzyna Owoc-Kochańska 5 lutego złożyła na piśmie wniosek do burmistrza o podjęcie rozmów na temat sytuacji oświaty w gminie Wschowa. Czytamy w nim między innymi, że:

- Podjęcie rozmów m.in. w sprawie uchwały intencyjnej o zamiarze likwidacji szkoły, omówienie harmonogramu spotkań z lokalnymi środowiskami (w tym kwestia referendum oświatowego), podniesienie kwestii rejonizacji do szkół miejskich (w tym jej zniesienie) oraz otwarcie rekrutacji do Szkoły Podstawowej nr 3 we Wschowie, to kwestie wymagające pilnej analizy i dialogu.

Radna wnosi we wniosku, aby spotkanie radnych, komisji i burmistrza odbyło się najpóźniej 22 lutego.

Inaczej sprawę oświaty widzi przewodnicząca Rady Miejskiej Hanna Knaflewska-Walkowiak.

- To spotkanie niczego nowego nie wniesie – mówi w imieniu klubu radnych Knaflewska-Walkowiak – nie można wprowadzić zmian w oświacie w ciągu kilku tygodni. Potrzebne są rozmowy ze szkołami, z mieszkańcami społeczności wiejskich, a przede wszystkim z panią kurator oświaty, która już w poprzedniej kadencji mówiła, że finanse gminy nie są argumentem za likwidacją szkół.

Przypomnijmy, że podobne zdanie wyraził burmistrz Konrad Antkowiak podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, mówiąc, że reforma oświaty w gminie wymaga rozmów ze wszystkimi zainteresowanymi stronami. I dopiero wtedy można myśleć o rozwiązaniach oświatowych. Z kolei radna Katarzyna Owoc-Kochańska jest zdania, że podjęcie dzisiaj rozmów na temat oświaty o niczym jeszcze nie przesądza. Zdaniem radnej trzeba najpierw podjąć rozmowy.

(rak)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (20)

avatar

avatar
~Światły
06.02.2019 15:26

Dlaczego nowa władza tak.się boi tego tematu? Za rok coś się zmieni? Już teraz należy o tym rozmawiać, a nie chować głowy w piasek. Temat jest tak samo ważny jak nagłaśniana przez Wac termomodernizacja (choć nie wiem czy nawet nie ważniejszy). Uchwała intencyjna nie zamyka drzwi, wrecz je otwiera. Trzymam kciuki za dialog już w lutym.

avatar
~So Swiatly
06.02.2019 15:58

Tak masz rację, dialog już w lutym. I o tym mówi zarowno burmistrz jak i przewodnicząca rady. Ale dialog i szerokie konsultacje a nie bicie piany, co ma w swoim zwyczaju radna owoc-kochanska.

avatar
~Światły
06.02.2019 16:17

Z tych emocji litery się gubią komentującym :) Nie dajmy się sprowokować tzw. Trolom, bo to oni "biją pianę", aby odciągnąć uwagę od spraw ważnych i osób, które dobrze wskazują - jak np. Pani Radna Katarzyna.

avatar
~do kasia
06.02.2019 16:31

ja mam wrażenie że radna myśli że jest nad wszystkimi że jest nad burmistrzem nad radnymi nad mieszkańcami wsi ogolnie najeazniejsza z waznych Masz wrażenie .jak już zostałaś radna z takim niskim poparciem to już jest eś kimś. A więc Pani Radna bezradna przestań pisać głupoty nawet już cie zablokowałem żeby nie czytać tych bzdur co Ty zrobisz .Już raz zajełas się kinem i gdzie nas to zaprowadziło .Może w tej chwili trwałyby pracę w budynku na Głogoskiej a tak kino się wali .Więc ja proponuję załatwić sprawę kina do końca A nie szukać nowych sensacji związanych ze szkołami, solidarnością .A propos solidarności to kiedyś myślałem że słowo Solidarność coś znaczy A dziś widzę że osoby związane z komuną czarnym marszem też używają słowa Solidarność nie do wiary. Zastanawiam się jak to jest że są osoby które naprawdę miały poparcie społeczne ale że względu na listy nie dostały się do rady A Ty wielka radna z 50 głosami

avatar
~Nina
06.02.2019 16:46

Niedługo będzie tak, że otwieram lodówkę, a tam radna... I dlaczego na każdej sesji radna komuś dziękuje: a to dyrektorce muzeum, a to odchodzącej pani skarbnik (oj przepraszam - Pani Ani, do której po imieniu nie zwracali sie nawet współpracownicy), a to mieszkańcom... Jak dla mnie to wszystko jest sztuczne i robione na pokaz.

avatar
~do pani Kasi
06.02.2019 17:01

Pani Kasiu, zastanawiam się skąd Pani nagle z czopkami po drodze. Pani, która nie była tolerowana przez wschowskiego doktora ekonomii (jak się okazuje byle jakiej ekonomii). Pani, która usłyszała na forum, na sesji Rady od Czopka, że chętnie by zapłacił, żeby Pani i stowarzyszenie Czas Art zniknęło ze Wschowy. Chce Pani rozmów na temat podjęcia uchwały intencyjnej, a ja mam wrażenie, że nie bardzo Pani wie o czym mówi i co to właściwie jest. Jedną zagorzałą zwolenniczkę likwidacji szkół wiejskich w gminie Wschowa już mamy (p. Emanuela nie pozdrawiam), ale nigdy nie myślałem, że Pani albo zostanie tak zmanipulowana albo dostanie takiego zaćmienia. Naprawdę nie może Pani użyć swojej energii w innym szlachetnym celu? Może nie ma Pani pomysłu na swoje działanie, zaistnienie i wyróżnienie się w tej Radzie, ale please, powolutku coś tam znajdzie Pani dla siebie. Byle z daleka od Emanueli i Czopka.

avatar
~Miłośnik Wschowy
06.02.2019 17:01

Nie podobają się co nie którym rozsądni w tej grupię :) Nie mając argumentów bawią się czokowymi metodami , a fee.Niech się Pani nimi nie przejmuje i nadal robi swoje.

avatar
~No
06.02.2019 17:04

Może jej się nudzi...

avatar
~No no
06.02.2019 17:24

Pani Katarzyna zmanipulowana ? :D :D :D Kogo jak kogo, ale nie da się tejPani Pani zmanipulować. Ale gierki grupy u wladzy - konam ze śmiechu :D : D Czekam na nastepne teksty wybitnych komentatorów : D :D:D

avatar
~taaaaaaa....
06.02.2019 17:57

czyli zaćmienie

avatar
~Wschowianka
06.02.2019 17:27

Wstyd pani Kochanka ledwie pani weszła do rady a już chce na siłę likwidować szkoły wiejskie i wypisuje na Facebooku coś co robi pani na pokaz czy liczy radna na poklask tłumu a o kinie pani nie pisała a może pani już jest w grupie czopkistów bo to tak wyglada proszę o odpowiedź na Facebooku w jakiej grupie radnych jest pani w radzie

avatar
~Wschowianka
06.02.2019 17:34

Oj zabolało nową władzę, zabolało.

avatar
~obserwatorka
06.02.2019 18:03

Jak tak dalej będzie to tu nawet psychiatra nie pomoże

avatar
~Dj
06.02.2019 19:20

Dialog, a nie kopanie dołkow drodzy komentatorzy. Dobrze pisze Milosnik Wschowy. Wszystko co niewygodne będzie trudne - glowa do gory. Trzeba dzialac

avatar
~Widz
06.02.2019 20:29

Na ostatniej sesji było podane do wiadomości że 5 lutego o godz. 14 spotkanie komisji oswiaty odnośnie szkół na to spotkanie przybyli dyrektorzy szkół i kilku radnych . Pam przewodniczący komisji oswiaty dzień wcześniej odwołał spotkanie powiadamiajac tylko radnych swego klubi. Wstyt ze pan tak postąpił nie szanując czasu dyrektorów szkół i pozostałych radnych jest pam czlowiekiem nie szanujacym innych .Nawet pan burmistrz nie wyszedł do zebranych mimo to ze był informowanych że na sali jest grupa która czrla na spotkanie wcześniej zapowiedziane z panem burmistrzem.Wstyd mi wyborcy za taką władzę z panem przewodniczącym oświaty który nic nie umie i nie ma żadnej wiedzy i szacunku do drugiego .Tylko koryto się liczy .

avatar
~wschowianin
07.02.2019 08:44

Jest Pani ładną kobietą, Pani Kasiu.

avatar
~Ewa
07.02.2019 08:52

Jaki Ty Widz. Jak znasz szczegóły może to Ty jesteś tym radnym co ma i i na siłę chce zamknięcia natychmiast szkół wiejskich. Czopek miał na to 4 lata i nie dał ani jednej uchwały o szkołach wiejskich a teraz juskiewicz na każdej sesji tylko szkoły bo fuszerka przy termomodernizacji ma być przykryta

avatar
~Widz
07.02.2019 09:29

Jestem mieszkańcem tej gminy i bardzo interesuje mnie edukacja naszych dzieci i nie muszę być radnym żeby interesować się co robi pan burmistrz i radni .Przy wyborach oddaliśmy głosy na nich i na ich programy i obietnice .

avatar
~Do Widza
07.02.2019 12:02

Oddaliśmy na nich głosy i co z tego mamy? Amatorzy rwali się do ratusza tylko i wyłącznie dla kasy, bo w tej biednej gminie każdy grosz się liczy. Szkoda, że myślą tylko o swoich kieszeniach. Jak już widać dobro miasta,gminy i mieszkańców jest im obce. Zupełnie nie mają pomysłów (tak burmistrz jak i radni), w jaki sposób polepszyć nasze życie. Są bezradnymi amatorami. Ciekawe, jak będzie wyglądać nasza gmina po ich aż, niestety (!!!) 5 letniej kadencji. Myślę,że burmistrz-wizjoner już wie.

avatar
~A.
10.02.2019 11:31

Mam pytanie proszę Kasi, Kasia pozwoli? Dlaczego gdy się czegoś dotkniesz, to (...)?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl