TworzymyGłos Regionu

reklama

Rozbudowa Świetlicy Wiejskiej w Starych Drzewcach zakończona!

Piątek, 03 marca 2023 o 13:22, autor: 0
Rozbudowa Świetlicy Wiejskiej w Starych Drzewcach zakończona!

W dniu 28 lutego 2023 r. zakończono prace budowlane związane z rozbudową świetlicy wiejskiej o toalety w miejscowości Stare Drzewce. Inwestycja była realizowana na podstawie umowy zawartej w dniu 17 października 2022 r. z firmą Zakład Budownictwa Ogólnego Jacek Kowalczykowski Henryk Kowalczykowski s.c. ze Wschowy. Całkowita wartość wykonanych robót budowlanych wyniosła 123.050,68 zł, z czego 31.000,00 zł pochodziło z Funduszu Sołeckiego wsi Stare Drzewce roku 2022. Ponadto z funduszu sołeckiego wsi w roku 2021 na potrzeby rozbudowy toalet zakupiono materiały budowlane na kwotę 13.998,61 zł. 

Realizacja zadania polegała na rozbiórce istniejącej dobudówki toalet, a w jej miejsce został dobudowany nowy, większy budynek o wymiarach 4,07 m i 4,18 m, w którym znajdują się: przedsionek, wc dla kobiet i dla osób ze schorzeniami narządów ruchu, wc dla mężczyzn. Cała rozbudowa toalet została przykryta dachem dwuspadowym z blachodachówki. Łazienki zostały wyposażone w niezbędną armaturę, ceramikę łazienkową, instalację elektryczną, ciepłą i zimną wodę użytkową oraz kanalizację sanitarną. Nowy budynek został od zewnątrz ocieplony styropianem i otynkowany, a wokół została wykonana opaska z kostki betonowej.

Odbioru końcowego dokonała komisja odbiorowa, w skład której wchodzili pracownicy urzędu, inspektor nadzoru inwestorskiego, radne: Anna Dombek, Wioletta Orłowska oraz sołtys wsi Stare Drzewce Agnieszka Marciniak. Dzięki wykonanym pracom łazienki są nowoczesne i estetyczne, co zwiększa komfort korzystania ze świetlicy.

Inwestycja ta jest bardzo ważna dla mieszkańców Starych Drzewiec, ponieważ świetlica wiejska to miejsce, w którym odbywają się różnego rodzaju spotkania i imprezy kulturalne. Poprawa warunków sanitarnej obsługi toalet zwiększyła komfort korzystających z niej osób. Inwestycje tego rodzaju są bardzo ważne dla rozwoju wsi i poprawy jakości życia jej mieszkańców.

Źródło: Szlichtyngowa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl